Mezarlıkta bulunan Büyüler

Kamhi Leonard

PiSaGoR
[h=2]Düzenlenen mezarlıkta bulunan büyüler şok etkisi yarattı. Yapılan çeşit çeşit büyüler toprak altından çıkarılırken, büyünün dinimizdeki yerinin ne olduğunu bilen gerçek Müslümanlar , “Büyü yapanın şerrinden Allah’a sığınırız” diyerek korkularını ifade etti.[/h]

Olayın nerde geçtiği tahmin edilememekle beraber, yeniden düzenlenen bir mezarlıkta yapılan kazılar sonucu mezarlara gömülen büyüler ele geçirildi. Kişisel kıyafetlere yapılan büyülerden tutun da çocuk olmaması için ve çiftlerin arasını bozmak için fotoğraflara yapılan büyüler görüldü.

[h=2]Mezarlıktan Çıkan Büyüler Korkuttu[/h]Kazı sırasında ortaya çıkan büyüleri gören vatandaş, çıkan malzemeleri fotoğraflayarak basına servis etti. Dinimizde yerinin ağır cezası olan büyülere ait malzemeleri gören vatandaşlar şok geçirirken ciddi anlamda çok korktuklarını da ifade etmekten geri durmadı.

Yorum sizin ...

adem44

Bilgili Üye
Hiç bişey olmaz Allah ın izniyle bunu yapanlar sıgır buyu ile insanın kılına bile zarar gelmez ben bunları gorunce komedi filmleri aklıma geldi dunyada boyle akılsızlar varmı diye kendi kendime guluyorum nesem yerine geldi encok kuplı hosuma gitti çocugu olmasındiye zırvalamıslar tamam maketin cocugu olmaz ama kıme yapılmıssa o adamın cocugu olup olmaması Allah ın işi Allah cocuk o buyu yapılana verecekse kupli degil roma kale kapısı bile işe yaramaz fırangalar zencirler bile işe yaramaz firavun musa misalı .

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Hiç bişey olmaz Allah ın izniyle bunu yapanlar sıgır buyu ile insanın kılına bile zarar gelmez ben bunları gorunce komedi filmleri aklıma geldi dunyada boyle akılsızlar varmı diye kendi kendime guluyorum nesem yerine geldi .
Umarım herşey senin bakış acinla göründüğü gibidir
Benim içim o kadar rahat değil

adem44

Bilgili Üye
Umarım herşey senin bakış acinla göründüğü gibidir
Benim içim o kadar rahat değil
Herşey Allah ın izniyle olur guc kuvvet onundur buyunun bi feksiyonu yok kader var gordugun gibi 1 kuplıyle adamın cucusunu tutmaya calısıyor o cucuya 1 kuplı ne eder sacma sacma işler nefsin arzusuna kılıtmı dayanır bu tıp işler papazların işidir kafırlerin işi batıl iştir komedi işleri bunlarla anca alay edilir gercekcı dayanagı yok para alamak için bu tıp seyleri yapıyorlar hocalardanda yapan var papazlarda yapıyor hocalarınkı farklı para almak için sende kafana gore buna bencer seylernyapa bılırsın tamamen insan dusunce hayalıne baglı seylernbunlar seytanın hayalleri marada harut marut 2 melek var bas asagı asılı onlardan buyu oğrenenler tehlıkelı tabı onlardan buyu oğrenenler Allah ın iznıyle karsı tarafa zararı oluyor nıyahetşnde Allah ın iznı varsa zarar oluyor yada olmuyor .

hades40

Bilgili Üye
İnanmayın böyle sacmalıklara varsa inanılacak bir gercek oda Allah'ın büyüklüğüdür bunları yapanların gücleri olduğuna inanmak Allah'a olan ınancınızı zedeler bu işleri yapan cahiller yaradandan daha güçlü olduğunu zanneden ahmaklardır.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Hiç bişey olmaz Allah ın izniyle bunu yapanlar sıgır buyu ile insanın kılına bile zarar gelmez ben bunları gorunce komedi filmleri aklıma geldi dunyada boyle akılsızlar varmı diye kendi kendime guluyorum nesem yerine geldi.
Yanlış konuşuyorsun..!!! Konuştuğun kelimeler kuran'a ters düşüyor...!!! peygamber hz Muhammed s.a.v de yahudi bir kadın tarafından yapılıyor büyü ve bir kuyunun içine atılıyor... Bu kıssayı belli ki hiç okumamıssın yada kuran okuyormusun bilmiyorum ama eğer okusaydın böyle konuşmazdın eğer okusaydın cinnilerin maddeye ve insana etkisini anlayabilirdin
Evet ALLAH'ın izni olmadan hiç bir şey olmaz ama nerden biliyorsun ki senin hakkında izin verip vermeyeceğini???
Sen sınav yerinde Dünyadasın o yüzden olmaz diye bir kelime kullanma derim büyük konuşursan o kelimeler ezer adamı.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yanlış konuşuyorsun..!!! Konuştuğun kelimeler kuran'a ters düşüyor...!!! peygamber hz Muhammed s.a.v de yahudi bir kadın tarafından yapılıyor büyü ve bir kuyunun içine atılıyor... Bu kıssayı belli ki hiç okumamıssın yada kuran okuyormusun bilmiyorum ama eğer okusaydın böyle konuşmazdın eğer okusaydın cinnilerin maddeye ve insana etkisini anlayabilirdin
Evet ALLAH'ın izni olmadan hiç bir şey olmaz ama nerden biliyorsun ki senin hakkında izin verip vermeyeceğini???
Sen sınav yerinde Dünyadasın o yüzden olmaz diye bir kelime kullanma derim büyük konuşursan o kelimeler ezer adamı.
Evet bunu bende okumuştum

Hatta şöyle özet ve detay hatta linkini vereyim
bilmemek ayıp deyil bilmeden konuşup sormamak ayıp
Bir Yahudi’nin Peygamber Efendimiz (asm)’e sihir yaptığı ve Rasulullah (asm)’ın bundan etkilenerek hastalandığı doğrudur. Hadise; muhaddisler tarafından çeşitli ve müteaddit senetlerle detaylandırılmıştır ki, olay mütevatir dereceye ulaşmıştır.
Efendimiz, büyünün etkisiyle sıkıntı duymaya başlayınca, sihir malzemesi, meleklerin işaretiyle içine atıldığı kuyudan çıkarılmış ve Muavvizeteyn’in yani Nas ve Felak Surelerinin okunmasıyla Allah (celle celâluhu), o musibeti Efendimizden def etmiştir. Bu sureler efendimiz rahatsızlandıktan sonra inecektir...

https://medium.com/@gorkemcan/peygamber-efendimize-sihir-ve-büyü-yapılması-1b6727f69f20

Son düzenleme:

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Nas ve felah suresi bu olay üzerine zuhur ediyor indiriliyor s.a.v 'in dügümlenmiş saç telini ve diğer büyü malzemelerini hz Ali r.a kuyuya inip çıkartiyor ve o vakitlerde nas ve felah sureleri indiriliyor ve saç telindeki her düğüme okunması emrolunuyor ve böylece büyünün etkisinden kurtuluyor
Yatarken muavvizeteyn'in (Nas ve felah) surelerini okuyup avuçlarına üfleyerek vucudunun her yerine sürmek sünnet tir