Mıcır

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Resim varsa ekleyiniz toprakla bütünleşen yeri görmek isteriz ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Hocam bu alanda dikili taş örme duvar herşey var siz bu 60-70 cm lik mıcırı nasıl kırar arkasına bakarım onu söyleseniz
@acemi42 usta o taşı kırsanda o kadar basitte bişe olmaz, adamlar kırılmayan tabaka yapmışlar, demekki çok kıymetlileri var orda, geçen hafta bende uğraştım bir yerde, toprak katmanamataş gibi hiç bişe işlemiyor, varsa bişederindirbilmiş ol, kolay gelsin, hilti de kırmıyorsa tüm sebepler sükut etmişdemektir, sabırla az az kırıp yol almaya bakacaksınız,

acemi42

Member
@acemi42 usta o taşı kırsanda o kadar basitte bişe olmaz, adamlar kırılmayan tabaka yapmışlar, demekki çok kıymetlileri var orda, geçen hafta bende uğraştım bir yerde, toprak katmanamataş gibi hiç bişe işlemiyor, varsa bişederindirbilmiş ol, kolay gelsin, hilti de kırmıyorsa tüm sebepler sükut etmişdemektir, sabırla az az kırıp yol almaya bakacaksınız,
Eyvallah ustam bu mıcırı hizalayarak 6,5 metre ye kadar tabana gidildi fakat yanlamasına tilki deliği açıp arkasını görmek istiyorum illaki kolay bir yolu yada bir çözümü vardır malum akıl akıldan üstündür demişler

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu attığın fotoda ki açılmış yer.Burda görünen duvar gibi kayalar dikey olan durum tamemen doğaldır.Bundan başka durum nedir.

acemi42

Member
Örme duvar acep kuru duvar mı.Yakında çevirme mezar gibi alanda var mı.Örme duvar 50-15 metre arası mı rampa başlangıcında.Görsek alanı iyidir.Orman fırsat verirse ona da.
Hocam örme duvar dikili taşın yerleştirildiği alan sıralı resim olarak attım dediğiniz gibi orman sadece bu alanda izin veriyor zaten taşlık uygun alan da burası olduğu için bi yakınımın çalışma alanı ne dersiniz kendisi bırakma durumuna geldi fakat örmlerden sonraki son yapı mıcır lı alan arkasını görmek istiyoruz nasıl kırarız bu 60-70 cm lik mıcırı

acemi42

Member
Bu attığın fotoda ki açılmış yer.Burda görünen duvar gibi kayalar dikey olan durum tamemen doğaldır.Bundan başka durum nedir.
Hocam bu sıralı örmelere doğalmı Diyorsunuz! Dikili taş üçgen şekilde oturtulmuş kemer gibi önünde 3 farklı büyüklükte sarı örmelrr küçük ort büyük tabana doğru temel mantığı da büyük örmeler örmlerden sonra son dış yapı mıcır duvar tabana kadar dikey nizami dökülmüş eğerki örmeler için doğal derseniz hepsi doğal dır ozaman