Minarel ile ilgili bilgi

yorgunum

Aktif Üye
Arladaşlar bu gün biryerde tesbitim oldu orda minarel çoktu bakır ve aleminyum çubukla tesbit ettim büyük tek oymanın bir metre yanında bi taşın altını verdi çubuklar ama taşın altı kayada olabilir toprakta gömülü gümüş bakır aleminyum demir ve bozuk para ile baktım değerli metale sadece gümüşte verdi diğerlerinde vermedi sizce minarel olma ihtimali varmidir minarelde bu metaller olurmu olmazmı baktığım yerin fotolarıda var atarım lazımsa boşluksuz değerli verdi bunuda belirteyim derinlik 2mt

16tolga16

Aktif Üye
yorgunum ustam bosluksuz cubukla tespit edilen metal tespiti ya tutarsa cinsinden.Minarellerin en cok sevdigi ve cubuga sekil verdigi sinyaller altin ve gumus sinyalkerdir.Oksitlenen metallerde cubuk iyi tepkime verir.Bakirlada bakmisoniz mineral olma ihtimali yuksek.Oymanin bulundugu yeri genis bir alana yayarak calisma yapmaniz daha mantikli.Saygilar.

yorgunum

Aktif Üye
16tolga16 ustam sade bakır çubukla değil aleminyum çubuklada baktım boşluk olan yerlerde tesbit ettim oralardada sadece gümüşe tepki verdi diğerlerine vermedi bu dediğim boşluksuz x yapan yer belkide oymanın mezarı içi toprak dolu olabilir çünki ustam kaya etrafı toprak siyah yosun tutmuş

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam sen ne diyorsun bu kobuda bakır gümüş demir aleminyum bozuk para ile değerli tesbiti yaptım altın yoktu üstümde bakacaktım boşluksuz sade gümüşe verdi

16tolga16

Aktif Üye
yorgunum sayin ustam inanin ben şunu ögrendim hangi cubugun olduğu onemli degil,olay kişinin bunyesindeki yaratilişla alakali.O varsa digerleri Ustalarimizin dedigi gibi ince ayarlarla alakali.Ben bakirla bakiyorum bosluk aldigim bir yerde.metalin derinlingi boslukla olan uyumu cok onemli.Mrsela ben derinlik ayarlarini bir turlu tutturamiyorum:)isaret konusunda bilgim yoktur fazlaca.Ama mezar ici toprakla dolu olsada dogalligini yitirdiginden cubuklarimiz mezar boslugu vermelidir.Bosluk vermuyosa orada bir mezae v.s yoktur.Nacizane fikrim altin ve gumusle degilde bakirla ve kursunla degerli tespiti yapmaniz yonunde olacaktir cubuklarinizla.Eleme yontem ve tespitlerini bu forumda bulunan kiymetli ustalarimiz zaten detayli bir sekilde aciklamalarda bulunuyor.Siz bence o oymanin fotosunu koyarsaniz isaret konusunda iyi olan ustalaromiz sizi yonlendireceklerdir..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam sen ne diyorsun bu kobuda bakır gümüş demir aleminyum bozuk para ile değerli tesbiti yaptım altın yoktu üstümde bakacaktım boşluksuz sade gümüşe verdi
Altin ve Gumuse beraber bakilir.
İkisinin tepkisi birbirine yakindir.
Oraya gittiginizde altinla da bakin.
İsaret verirse, ben verecegini tahmin ediyorum, mineraldir.
Varsa gumus cubukla bakin.
Gumus yoksa bakirla bak insallah.