Mineral ayrımı

kerti17

Aktif Üye
Ustalarım selamın aleyküm. Ben dahil bir çok arkadaşımızın merak ettiği ve faydalanacağını düşündüğüm bir konu mineral ayrımı. Arazide olsak farklı yöntemler mevcut lakin benim eski bir rum evinin içerisinde aldığım bir sinyal var. Bunu nasıl kesinleştirebilirim? Mineral olup olmadığını nasıl ayırt edebilirim? Siz ustaların uyguladığı farklı teknikler var mı? Ben mıknatıs kullanan gördüm faydası nedir?

kabakburgiba

Operatör
şakül kullanan arkadaşlar versa bi tiyodaha vereyim. buda mineralle ilgili kerti17 ustam bununda şakül kullanırsan sanada faydasını bilhassa teyit edeceksin.oda veya mezar tesbit ettiniz diyelim. 3x5 bi oda bunun içinde gaz olduğunu nasıl anlarız.tuzaklar ve gazlar definecilerin en çok ölüm yaşadığı olaylardır. 3x4 odanın dışına çıkınız.şakülünüzü tutunuz.altın ayarında tuttunuz veya boşluk ölçüsünde tuttunuz.atım yapar,hiç yerinizden ayrolmadan hemen elinize tüpü dolu bi çakmak alınız. kesinlikle az önce yaptığı atımı yapmayacaktır.üzerine gitsenizde döngü yapmayacaktır.bunun denemesini evde yapabilirsiniz.bir büyük kovayı ters çevirip içine büyük öakmak tüpü koyunuz ve 1 m enaz uzaktan denemenizi yapınız,daha sonra aynı deneyi yani argenizi bu seferde elinize çakmak alarak yapınız. başarı8lar.

kabakburgiba

Operatör
tüm mineralleri ayıran bir madde var ama elde edilmesi çok zor.bilhassa altında.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aldiginiz sinyal bosluktami yoksa topragin icindemi once onu belirlerseniz kafanizdaki soru isareti azda olsa netlesir kardesim. Hangi cubukla baktinuz bilmiyorum fakat, siz aluvminyum kablo bulun sonrada bir parca celik ayarlarsaniz aluvminyumu sag elinize alip bakarsaniz mineral elemede nekadar hunerli oldugunu gorursunuz. Cok basit bur islem fakat isinize cok yarayacak. Celik alinan sinyali keserse ugrasma kardesim. Selametle kal

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Mirkut ustamın dediğine katılıyorum bende Mirkut ustamdan öğrenip denedim mineral olan taş parçasına bakır çubuk altın var gösterirken alimünyum ve çelik tepki vermedi gerçek altında aynı tepkiyi verdi denersiniz kolay gelsin

kerti17

Aktif Üye
Aldiginiz sinyal bosluktami yoksa topragin icindemi once onu belirlerseniz kafanizdaki soru isareti azda olsa netlesir kardesim. Hangi cubukla baktinuz bilmiyorum fakat, siz aluvminyum kablo bulun sonrada bir parca celik ayarlarsaniz aluvminyumu sag elinize alip bakarsaniz mineral elemede nekadar hunerli oldugunu gorursunuz. Cok basit bur islem fakat isinize cok yarayacak. Celik alinan sinyali keserse ugrasma kardesim. Selametle kal
Hocam gümüş çubuk kullanıyorum. Teyit amaçlı bakır çubuklada noktayı aldım. Mezar değil toprakta bir küp şekli veriyor şüpheli yerde. Evin içi burası. Başka 3 adet altını yere koyup yürüdüm hemen 30 cm yanından, inatla 4 metre ötedeki şüpheli yeri gösterdi. Gümüşle geçtim tepki yok, diğer metallerle de aynı şey söz konusu. Hemen alt tarafındaki bir evin bahçesinde başka bir deneme yaptım bütün metallere tepki veren bir yer buldum anladım ki mineral. Bu arada maden suyunun üzerinden geçiyorum çubuklarda hiç bir tepki yok.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam gümüş çubuk kullanıyorum. Teyit amaçlı bakır çubuklada noktayı aldım. Mezar değil toprakta bir küp şekli veriyor şüpheli yerde. Evin içi burası. Başka 3 adet altını yere koyup yürüdüm hemen 30 cm yanından, inatla 4 metre ötedeki şüpheli yeri gösterdi. Gümüşle geçtim tepki yok, diğer metallerle de aynı şey söz konusu. Hemen alt tarafındaki bir evin bahçesinde başka bir deneme yaptım bütün metallere tepki veren bir yer buldum anladım ki mineral. Bu arada maden suyunun üzerinden geçiyorum çubuklarda hiç bir tepki yok.
Imkaniniz varsa dedigim sekilde bir bakin kardesim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birde bazi mineral turleri var ufacik olsun yanindada vir kazan altin olsun, o mineral bir kazan altini gostermez, okadar guclu sinyal yayar. Bilginiz olsun.

kerti17

Aktif Üye
Birde bazi mineral turleri var ufacik olsun yanindada vir kazan altin olsun, o mineral bir kazan altini gostermez, okadar guclu sinyal yayar. Bilginiz olsun.
Tam olarak ne yapayım hocam alüminyumu bir elime alacağım sonrası nasıl olacak? Tam olarak anlatabilirmisiniz rica etsem

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aluvminyumu L sekline getirin once elinize celik almadan bakin tepki alacaksiniz. Sonra elinize temin ettiginiz bir celik yuzuk alip sag elinizde olacak sekilde aluvminyum cubuga temas ettirirseniz tepki alirsaniz yuzde seksen orada metal var, tepki almazsaniz mineraldir. INSALLAH c.c bazen yuzde seksen orani yuzde yuzede vurabilir. Aslinda hemen hemen mineralden birsey birakmiyor kardesim. Selametle kal

kerti17

Aktif Üye
Aluvminyumu L sekline getirin once elinize celik almadan bakin tepki alacaksiniz. Sonra elinize temin ettiginiz bir celik yuzuk alip sag elinizde olacak sekilde aluvminyum cubuga temas ettirirseniz tepki alirsaniz yuzde seksen orada metal var, tepki almazsaniz mineraldir. INSALLAH c.c bazen yuzde seksen orani yuzde yuzede vurabilir. Aslinda hemen hemen mineralden birsey birakmiyor kardesim. Selametle kal
Alimünyum çubuk iki tane mi hocam yoksa tek çubuk mu?