Mrb

Kemal2552

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üç kuyulu bı Ermeni evim var oda kapısının üzerinden kabartma üçgen taş çıktı üç kabartma var taşta üst üste üç üçgen iki metre ileriden yani batı kuyuya doğru kazdim 1,5 mt aşağıdan değirmen taşı çıktı ortası delik altı kapalı 5,5cm ortası kuyularin ikisi isaretli birisi işaretsiz bide balıklı tas çıktı yeşil buda iki kuyunun ortasında.yorum bekliyorum saygılar...

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım,
Bu evlerle alakalı onlarca konu var sitede ve googlede
Bu konuları oku; ne yapacağını nasıl yapacağını öğren ilkönce.
Sonra da tespitlerinizi tamamlayınız, en son işleme geçmeniz gerekir.
Kolay Gelsin.

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Kuyuların içi boş mu dolu mu? Aynı zamanda kuyuların olduğu alanın da resimleri gerekiyor ve tabi kuyular boş ise en azından iç resimleri.

Kemal2552

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazlada tesbit ettik değirmen taşının altını gösteriyor şu an 4 metredeyim cakil çıkıyor mahzene iniyorum büyük ihtimalle üsten girebilir miyim yoksa girişimi bulmam lazım ayrıca şu çıkıyor suyu çekiyorum tahmini kaç mt daha vardır tşkler

Shekiller

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstadımın dediği gibi ilk önce bir araştırın ben tecrübelerimi gördüklerimi aktarayım size bu tarz evlerde başta kuyuların içinde farklı bir renkte taş,kapı eşiklerinin üst kısmı yani sizin taşı bulduğunuz yer tüm kapı eşiklerini ve pencere çerçevelerinin etrafı kontrol edin birde ev girişi merdivenli midir 3-5-7 şeklinde yapmışlar genelde bizim buralarda tek sayılı olanlara dikkat en sonda evin altında depo gibi bir alan ya da ufak camsız bir oda var ise duvarlara ve tıklayın saygılarımla rastgelsin inşeallah

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Genelde taşın altından bahseder gömü ancak sizin iki adet kuyunuz ve işaretleriniz olduğunu söylemeniz işi biraz detaylandırıyor bu sebeple daha fazla resim yükleme imkanınız var ise çözüme ulaşma süreciniz daha kısa olur.

Kemal2552

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Su dolu kuyular kuyunun biri doguya kalıyor işaretsiz bu kuyu batı kuyudan buraya işaret var ok ile bı kuyuda kuzeyde bunun üstünde iki oyuk birde kanal var

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Üç kuyu var üstadım
Dediğim gibi anlattığınız emarelerin net olmak kaydıyla detaylıca resimlerini çeker ve yüklerseniz bizler de elimizden geldiğince sonuca hızlıca ulaşmanızı sağlamak adına yardımcı oluruz.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Güneyde kalan kuyudan odaya ulaşan tünel olmalı. gitmediyse emanet odadadır. yada şöyle; 2 kuyuya uzak olan 3. kuyu ya tünelle yada kapama şeklinde oda içinde

Son düzenleme:

Kemal2552

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Küpler üç tane usta biri ters çıktı ortalarında kırmızı tas

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Arkadaşım bunları çıkardığın yerin, değirmen taşının, kuyuların ve eğer içleri boş ise kuyuların içlerinin resimlerinin olması senin sonuca ulaşman sağlıklı yorumlar alman açısından daha önemli. Bu yüzden dediğim yerlerin resimlerini çekip yüklemen zaman kaybetmeden sağlıklı yorumlar almana neden olacaktır.