Mücevher kutusu

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüm değerli ustalarımiza ve misafir kullanıcılarımıza saygılar sevgiler.
Ustalarım bu mücevher kutusu yaklaşık 3 kuşaktir (150 yıldır) benim eniştenin ailesindeymis. Kutunun içinde altın kolye, altin zincir varmış ama bunu bulan üç kardeş, her birini paylaşıyor. Aradan geçen yillardan sadece bu kalıyor.. Bu parçayı toprağın altinda bulduklarini kesin biliyoruz.Müzeye teslim etmeden sizinle paylaşmak istedim.
Aslında vatandaşımızin elinde bu tür eserlerden var, ancak ya hatiradir diye saklar ya da bu işlerden pek anlamadıkları için kiymetli eserleri yillarca bekletirler..
Parçanin akibetini müzeye teslim ettiğimizde anlayacağız inşallah.

IMG_20190627_231934_696.jpg
IMG-20190626-WA0013.jpg
IMG-20190626-WA0011.jpg

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstte 6 asker altta 7 asker var, alttan en soldaki askerin mizragi yoktur. Bu askere mizrak kalmamış sanırım 😂😂
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] ustam ne dersin.

Son düzenleme:

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kabartma süsleri mısır dönemi gibi sanki. İlginç bi parça madeni nedir acaba. Rastgele

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kabartma süsleri mısır dönemi gibi sanki. İlginç bi parça madeni nedir acaba. Rastgele
Ustam yorumun için teşekkür ederim, inanın bende biliyorum madenini. Daha elime alacak firsat olmadi, ama dediginiz gibi figürler mısır kabartmalarina çok benziyor..

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dövme bakırdan yapılmış sigara tabakası ..bence öyle.
Ustam, değerli yorumun için teşekkür ederim. benimde aklima sigara tabakasi geldi lakin hem sigara için biraz büyük gibi duruyor hemde bu parcanin bulunduğu zamanda bulunan zamanda sigara icat edilmemişti diye biliyorum.

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam, değerli yorumun için teşekkür ederim. benimde aklima sigara tabakasi geldi lakin hem sigara için biraz büyük gibi duruyor hemde bu parcanin bulunduğu zamanda bulunan zamanda sigara icat edilmemişti diye biliyorum.
Eyi tamam cuara değil.. amma dövme bakır.ozel müzeler para verir.sehir içi antikacılar 200 TL verir

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
O mızragı olmayan kesin rutbelidir bir hareket olunca arka safa kayar 😁

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Müzeye neden veriyorsun ustam. mal senin.mecbur değilsin.hem 100-150 yıllık etnografik bir obje.öyle çok büyük paralar da vermezler.müzeden beklentin piyasadan fazla olmasın.yine de siz bilirsiniz.