• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Muhtemelen oda mezar buldum tavsiyeleriniz var mı

Tatalisca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bi gezmede gittiğim köyde bi kaç define bulunduğunu duydum ve gezintiye çıktım o sırada yanyana üç taş dikkatimi çekti hemen altında büyük bi kayada yuvarlak oyuk vardı. Oyuk kısmının karşısında kalacak şekilde başka bi taş vardı onda da oyuk üçgen var bu iki taşın üçgen oluşturduğu sağ tarafta da başka bi taş vardı ama onda işaret bulamadım. (Toplamda 6 taş) tepeciğin Doğu yönünde kolumun girebileceği bi boşluk buldum biraz su da döktüm içeri gidiyo. Bayram dolayısıyla o köye bu hafta tekrar gideceğim. Bundan sonrası için ne önerirsiniz abilerim.

timur964

konularim
Süper Moderatör
havalandirmadan girme risk :20:METRE KUPİÇİN 1 SAAT

Tatalisca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğraflar çektim fırsat olduğunda buraya atacağım. Kapıyı sanırım buldum kuzey tarafta irili ufaklı taşlar var ve baktığı kısımda dik kayalıklar var önceden dere akıyordu orda (işaretleri okurken öyle bişey olması gerektiği yazıyodu) bi de doğuya bakan (oyuk olan) taşın altında kol girecek kadar bi boşluk buldum su döktüm ama yeteri kadar hızlı gitmedi son durum budur abilerim

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Resimleri yüklerseniz ustalar bilgilerini söylerler, sizin ve bizim için doğrusu budur

Tatalisca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğrafları buraya yükleyemiyorum (

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
hayırlısı olsun ne diyelim.

Tatalisca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20180829_125111.jpg20180829_125111.jpg20180829_112404.jpg
Sanirim fotoğrafları yükleyebildim. Oyuk bulunan kayanın altında kolun girebileceği bi boşluk vardı dün 2 metre kadar kazdık ve sürekli yumuşak toprak çıktı. Taşlı kısımsa dik kayalara bakan oda kısmının kuzeydeki yamacı asıl girişin orda olduğunu düşünüyorum abilerim diyecek bişeyi olan var mı bu fotoğraflara

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Önce Tespit - Sonra işlem
Sloganımız budur inşallah..

Boşluk bulunmadan değerli tespiti yapılmadan her 10 işlemin 9 unda hedefe ulaşılamaz.

Son resimde yığma mezar var.
Aşağıda oda varsa işlem yapılabilir, oda yoksa uğraşmaya değmez, basit mezardır.

Kolay Gelsin.