Muze Arkeologuyla Sohbet

Marco

Bilgili Üye
Merhabahalar degerli Hocalarim.Bugun Gaziantep Zeugma muzesinde gorevli bir arkeologla sohbet etme imkanim oldu.Koyde suphelendigimiz birkac alan var.Oralardan bahsettim.Resmi olarak nasil kazi yapariz ne etmemiz lazim tarzinda konustum.Sagolasin burada Hocalarimiz bu komu hakkinda zaten baya bilgi vermislerdi.Soylediklerinden sadece biryer aklima takildi.O da; Eger bulunan altinlar son 6 Osmanli Padisahinin donemlerinden onceyse muze para vermez dedi.Yani eger altin bulunursa 1840 tarihinden gunumuzu kapsayan donemlere ait olmasi lazimmis.Sizce de boyle mi Hocam..Saygilar Sevgiler.

Brkmda

Yeni Üye
Birinci ağızdan laf almışsın daha neyini araştırıyorsun anlayamadım

Marco

Bilgili Üye
Brkmda Hocam, evet birinci agizdan laf aldim ama burda cok degerli tecrubeli Hocalarimiz var.Onlarin bilgileri gorusleri de onemli.Ayrica konuyu Define Sohbeti kismina actim.Benm. gibi merak eden veya bilmeyen arkadaslarimizda gorup bilgi sahibi olurlar.Sevgiler

akyol

Bilgili Üye
dostum sarı olsun hangi döneme ait olursa olsun müzeye götürürsün 3-5 kuruş para için aylarca uğraştırırlar çok az bir para verirler yakalanırsın değer bicilemez demek istediğimi anladın sen burada bir ustamızın bir lafı gözünü sevdiğimin memleketimin insanı para etmese bile verme sakla der haklıda

Brkmda

Yeni Üye
İllaki değerli üstadlar var bundan şüphe yok soru şeklinde değilde Bilgi amaçlı paylaşsan daha uygun olurdu bence saygılar sevgiler marco usta

Marco

Bilgili Üye
Yorumlariniz onemli.Cok tesekkur Hocam.Sevgiler

Marco

Bilgili Üye
Kesinlikle Hocam.Dediginiz gibi...Cok tesekkur ederim.Sevgiler

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Marco ustam şöyle bişey demi bulsan arkeo babalar. Bişey vermezmiş.. Ekli dosyayı görüntüle 209568Ekli dosyayı görüntüle 209569.. Bıraksınlar kardeş bu işleri. Altın bu altın ne dolar ne avro. 10.000.yıldır medeniyetlerin kullandığı endeğerli şey... Baba oğluna anne kızına yeğen dayıya vs. Güvenmez.. Bulduysan. Hayırlı olsun kardeş... Yanlız unutma. Bu sektörde 3.kişilere yer yoktur.. Bulan ve alan.. Dışında olursa bedbaht olur insan. Selametle....

Marco

Bilgili Üye
Kesinlikle Hocam..Resimler efsane..Cok cok guzell eserler.Bulamadik ama insallaj bulacagiz Üstadim..Ayrica bulunan altinlar zaten kac milyon yilliktir.Altinin eski veya yeni donemi olmaz ki. Ama gel gor ki oyle kabul etmiyor arkeolog beyler.. Insallah nasip olursa bulacagiz.Sevgiler Saygilar