• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Muzeye sikke verdim etutluk dediler uzerine bir bardak su ictim

Bronz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Müzeye sikke verdim etutluk dediler üzerine bir bardak şu içtim

Bronz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
1 adet bronz M sikke verdim evrak verdiler 1 ay bekledim tlf açtım etutluk dediler kağıt yolladık dediler ama elime hicbir şey gecmedi

Tenkit

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Etutluk ne demekmis? Nerden buldun felan diye soruyorlar mi, izinsiz aramami yaptin felan diye

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
iyi etmişin bu sana BÜYÜK + kazandırı

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sanırım arkadaşın demek istediği ETÜTLÜK ESER .

Etütlük Eser: 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamına giren, ancak Eser Envanter Defterine kayıt edilecek nitelikte olmayıp bilimsel amaçla kullanılabilecek korunması gerekli eserler

Tasnif ve tescile tabi olup müzelere alınmasına gerek görülmeyen kültür ve tabiat varlıkları ile etütlük nitelikli kültür ve tabiat varlıkları

MADDE 10 –(Değişik 19/01/2012 tarih, 28178 Sayılı R.G) (1) Korunması gerekli etnografik nitelikli kültür varlıklarından müzelere alınması gerekli görülmeyenler ile bu nitelikte olup da sahiplerince müzelere satılmak istenmeyen taşınır kültür varlıkları için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-2’de yer alan Tescile Tabi Taşınır Kültür ve Tabiat Varlığı Belgesi düzenlenerek iade edilir.

(2) Etütlük nitelikteki kültür ve tabiat varlıklarından müzede bulunması yararlı görülenler eskilik ve sanat değerine bakılmaksızın etütlük eser defterine kayıt edilmek üzere müzelerde muhafaza altına alınır.

(3) Ek-2’de yer alan Tescile Tabi Taşınır Kültür ve Tabiat Varlığı Belgesi alanlar ilgili müze müdürlüğüne en az üç yılda bir varlığın kendisinde bulunduğuna dair bildirimde bulunur, gerektiğinde müze bu süre dolmadan da denetim yapabilir veya bildirimde bulunulmasını isteyebilir. Belgede belirtilen kültür ve tabiat varlığını kaybedenlere ve zarar verenlere değeri ödetilir.

(4) Müzeye getirilen ve bir yıl içinde sahiplerince geri alınmayan varlıklar müzelerde korunabilir, durumlarına uygun olarak kayıt altına alınabilir veya usulüne uygun olarak Devletçe satılabilir.

kaynak : Korunması Gerekli Taşınır Kültür Ve Tabiat Varlıklarının Tasnifi, Tescili ve Müzelere Alınmaları Hakkında Yönetmelik

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
zaten m sikkenin fazlaca bi değeri yok evrak vermeleri senin açından iyi ne umuyordun ki para vereceklerinimi

Bronz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sordular nereden buldun diye bitpazarindan dedim bişey demediler ben yem attım bir tane kaybettim devlet çık şey kaybetti

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
onlarda yedi pazardan aldıgını devlet hep 18 yaşında dır hiç bir zaman kaybetmez

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
DEVLET HEP 18 YAŞINDADIR.
HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEZ.

Agam bu söz kulağa çok hoş geliyor.
Allah cc kimseyi devletsiz, yurtsuz bırakmasın. Amin.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Devlet bizim millette biziz agaa Ne mutlu Türkiyem diyene [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION]
[h=1][/h]

TANRIDAGI

Engellendi
valla muze beyler kusura bakmasin. degersiz olmayan hic birseyi muzeye goturup vermem. degersiz olanlarida bir gun fidan dikmek icin topragi eselerken, yada arazide su bulmak icin cubukla kontrol yaparken jandarma hazretlerine denk gelirsem diye elimde evrak bulunsun diye veririm. tmm devet 18 yasinda ve her zaman hakli olabilir, ama mahallenin hircin ergenide benim...