Naapalım haddimizi biliyoz. . Ama. Aklımızla oynanmasın

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yokmuş öyle bişey.... . Anadolu’ya kımse gömü atmamış.. işaret de koymamış. Dinen. zayıf tarafımızı kullanıp dokunulmaz deyip mezarlara türbelere. De mal saklanmamış. Zaten lahitlerde sade kemik çıkıyormuş. Tümülüse hiç bakma anca kırık kup canak. comlek olurmuş. Kiliselere. Ermeni rum kalıntılara çeşme etraflarında mağaralarda oda mezarlarda. Tılsım varmışşşş.......yaw hee hee. yeter da.. yeterin artık aklımızla oynamasınlar... Bu saydığım her yerde ekmek çıkar. Zengin olan sponsor olan. avm. Banka holding. Olanlarda zaten hayrına tüm değerli kazılarda gezeliyo demi.. Fakire tılsım büyü onlara hamuduynan kallavi mal. oh ne güzel dünya..

Pscyhe

Engellendi
Sadece sana bana mal yok..biz bisey bulamayiz ne varsa onlarin hakki zaten..

Mal bulanındır

Gündüz Bi haber dikkatimi çekti... Ermenistan başbakanı. paşinyan önkoşulsuz şartsız görüşmeye diplomasiye. Hazırız demiş... Bende dedimki.. Hayırdır baboş yıllardır dargındık. Düğün dernek te yok eniştem beni niye öpecek. Diyordum. hemen geri vites yaptım.. Unutmuşum gömülerin yerini bitek onların bildiğini.)))))

deli firat

DOĞACI
Kardeş onlar israil eliylen bir çok yeri boşaltılar zaten demek ki ortaklık biti başka ne olaçak

Pscyhe

Engellendi
Valla yemekler duruyor nasiplenmek lazim.bulmak iyi analiz edip incelemek sonuca gitmek lazim.tabiki bunlarda zaman emek maddiyat isteyen seyler bizim gibi tarih severlerinde elini kolunu baglayan en buyuk unsurlar.bizim koca bi ekmegimiz var mesela soframizada herkes davetlidir ayri gayri yok ama kalbi fesat agzi baska konusan kendini uyanik sanan daha bir cok kelimelerle ifade etmek istedigim insan tiplemelerinin bizim soframizda yeri yok.onun haricinde Allah bana birsey nasip etmis yada nasiplen demis paylasirim arkadaş.neden ben yer alti zenginligimi tarihimi bu insanlara kaptiracam birakalim bizim insanlarimiz cikarip nasiplensin ama olmaz deniyor adamlar buralara gelip bizim elimizdekileri alip uçup gidiyolar bizden arkalarindan baka kaliyoruz.artik bu devir bitsin biz yapalim biz yiyelim onlar baksin onlar kudursun birlik ve beraberlik icinde olma zamani.malesef biz birbirimizi yemekle ugarasirken yada şeytanlıklar pesinde koşarken adamlar ekmeği hamuduyla götürüyolar uyanalim beyler uyanalım artık....

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Gerekenler yazilmis bize bisey kalmamis bu konu hakkinda

Mal bulanındır

DR. MEHMET ÖZDOĞANİstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölüm Başkanı Devletin sponsorlara vergi indirimi sağlaması lazımYabancı firmaların zaten böyle bir alışkanlığı vardı. Büyük kazılar zaten hep sponsorla yürüyordu. Ancak 5-6 yıldır genel olarak Türkiye'de kültür tarihine ilgi arttı. Eskiden arkeologlar birileri gelip kapılarını çalsın diye bekliyordu. Belediyeler de arkeologları ‘hasım’ görüyordu. Şimdi yerel yönetimler, kazıların kendi bölgelerine kimlik kazandırabildiğini anlamaya başladı. Artık STK'lar sponsor bulmakta yardım ediyor. Firmalar da bunun reklamda kullanılabileceğini gördü.Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kaynaklarını işçi, fotoğraf malzemesi, kağıt almak için kullanırsın, ama öğrenci ekibini beslemeyezsin, yol parası veremezsin. Ödenek sadece kazı süresi için verilir, oysa asıl iş kazı bittikten sonra başlar. Kazı sadece kazma kürekle yapılmıyor. Buluntuların yaşını belirlemeye yarayan karbon 14 analizi 5 bin dolara yaptırılıyor. Kazı öncesi toprak altında yüzeyden tarama işlerini yapan arkeojeofizikçilerin günlüğü 20 bin Euro'dur. Yasal mevzuatın kolaylık sağlayıcı olması lazım. Mevcut yasalara göre kazıya bağış yapılabilmesi için kazının bir kurum olması gerekiyor, kazıya yapılan sponsorluktan vergi indirimi de sağlanmıyor. Bu sağlansa sponsorları daha da teşvik edebilir.... ///.. DEMİŞ. Hocamız.. Trilyonluk eserlere vergi indirimine nehacet. ah hocam ah Bi bitmediniz yaa

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vallaha en iyi işi devlet yapıyor yolu iyi yerden geçiriyorlar.. bilesin.. elinde kazma varsa sen suçlusun maaleseffffffff

kabakburgiba

Operatör
Kardeş onlar israil eliylen bir çok yeri boşaltılar zaten demek ki ortaklık biti başka ne olaçak
sade onlar olsa iyi.bak ayaklarına bastıkca cıyak cıyak bağırıyorlar.almanyası,hollandası,am erikası,.s.v.v.s.say saymakla bitmez.önce içerdeki hainler temizlenmeli.kazı yapan dış mihraklı arkeologlardan kötü kokular gelmektedir.tvlerde yemek proğramı yapanlardan kötü kokular gelmektedir.devlet baba herzaman derlerki hep 18 yaşındadır.rahipler maripler.dolu be kardeşim.sarmışlar memleketi.bizler hala birbirimizi yiyoruz.önce midemizi temizleyelim.gerisi kolay.hergün sıkışıyorlar bak.

kabakburgiba

Operatör
DR. MEHMET ÖZDOĞANİstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölüm Başkanı Devletin sponsorlara vergi indirimi sağlaması lazımYabancı firmaların zaten böyle bir alışkanlığı vardı. Büyük kazılar zaten hep sponsorla yürüyordu. Ancak 5-6 yıldır genel olarak Türkiye'de kültür tarihine ilgi arttı. Eskiden arkeologlar birileri gelip kapılarını çalsın diye bekliyordu. Belediyeler de arkeologları ‘hasım’ görüyordu. Şimdi yerel yönetimler, kazıların kendi bölgelerine kimlik kazandırabildiğini anlamaya başladı. Artık STK'lar sponsor bulmakta yardım ediyor. Firmalar da bunun reklamda kullanılabileceğini gördü.Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kaynaklarını işçi, fotoğraf malzemesi, kağıt almak için kullanırsın, ama öğrenci ekibini beslemeyezsin, yol parası veremezsin. Ödenek sadece kazı süresi için verilir, oysa asıl iş kazı bittikten sonra başlar. Kazı sadece kazma kürekle yapılmıyor. Buluntuların yaşını belirlemeye yarayan karbon 14 analizi 5 bin dolara yaptırılıyor. Kazı öncesi toprak altında yüzeyden tarama işlerini yapan arkeojeofizikçilerin günlüğü 20 bin Euro'dur. Yasal mevzuatın kolaylık sağlayıcı olması lazım. Mevcut yasalara göre kazıya bağış yapılabilmesi için kazının bir kurum olması gerekiyor, kazıya yapılan sponsorluktan vergi indirimi de sağlanmıyor. Bu sağlansa sponsorları daha da teşvik edebilir.... ///.. DEMİŞ. Hocamız.. Trilyonluk eserlere vergi indirimine nehacet. ah hocam ah Bi bitmediniz yaa
sessiz kaldığımız sürece bitmezler kardeşim.bizler varlıklarımıza sahip çıkmadıkça birileri işbirlikçilerle birlikte sahip çıkar.

meratan

Aktif Üye
Bu konuda sizlere katılmam mümkün değil.Şu anda dağ taş defineci dolu havaların müsait olma sebebiyle.Herkes arıyor.
Bu insanlar dağlarda niye define arıyor.Kültür varlıklarını meydana çıkarmak içinmi yoksa zengin olmak içinmi.Bana göre kimsenin kültür varlıklarını meydana çıkarmak gibi bir derdi yok.
Öte yandan başkaları gelip çıkrıp gidiyormuş.Kimle çıkarıyor peki yine o bölgede bulduğu bu ülkenin insanıyla.Soruyorum adamın birisi size gelip şurada gömü var sen buraları biliyorsun yardımcı ol sana şu kadar dese kaç kişi hayır diyecek.
Kendimize bakalım biraz araziye çıkarsın köylü görür şikayet eder.Avcısı,piknikçisi,akraban arkadaşın hakeza.Makinası olan birini bulursun makinadan anlamıyorsun.Adam yerin krokisini çıkarır sana burada bi şey yok der sen inanırsın sonra adam gider yeri başkasına satar.Gelip alır malı gider.
Yine bakalım dünyada en büyük yalan define işinde dönüyor.Herkesi kastetmiyorum tabi ama bu maalesef böyle.
Kendi beceriksizliğimizi görmezden gelip başkalarını suçlayarak bir yere varamayız.