Nal ayak iyizi

Bilgorg

Member
Slm ustadlar Bir nal işareti var ona yakın birde ayak işareti var ayak parmaksız parkmakları yok çarık yani ne yöndedir emareler . Kesin çözümü bilen üstadlar dan yardım bekliyorum .

poseidon2023

Uzman
Elimizle koymadık kesin çözüm diye bir şey deyemeyiz bir de resim yok bu bulmaca çözmeye benzer resimsiz

Nal zemin demi yandamı civi delikleri kactane gibi

Carık önünde arkasında oyma kare hac sigara girecek gibi cizgiler ve

carıgın yakınında dere deyirme varmı

Memo12

Yeni Üye
Daha iyi yorum alabilmek icin fotograflamaniz gerek usta

Ancak iki isarette birbirine yakinsa tahminim ya bir isaretiniz daha kaldi yada son noktadasiniz
Ikinci birsey nal dediginiz isarette civi varmi yok mu

Bilgorg

Member
Nalda civi yok nal ayaktan arka tarafa kalıyor ayak sağ tek ayak karsısı 3-5 tane klise var topuk kısmı batık

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Buradan patika yol tepeye cikiyormu, bir patika yolda dereyi gecince olmali. Nalin etrafinda micir varmi dikkat ettinizmi kardesim.

Bilgorg

Member
Aynen biri dereye bayır assa orman dere diyeri yukari tepeye top yoluna yakin

poseidon2023

Uzman
Nalda civi yok bunu anladım bulundugu yer kayalık bölgemi magra yapmak icin arazi uygunmu

Carıga ayagını koy sol tarafa bak gözüne ne carpıyor

Gine sorayım dere varmı ve deyirmen

3-5 tane kilisemi var

61alanındauzman

Yeni Üye
nal dediğin ters u şeklinde mi? yoksa genel tabiriylen kullanılan oyma şeklinde olan at izimi benim anladıgım kadarıylan ayagın yanında bır oyma oldugu çunku ayak yanında hıc nal görmedım duymadım ayak dedin ve tobuk kısmı çukur dedin sen yapman gereken [FONT=&quot]arazide hafif uzunlamasına yığma bir alan aramalısın Yığma derken höyük, Tümülüs ya da küçük tepeler algılanmasın kabartılmış bir arazi diyelim Bu tür arazi bulunduğunda orta merkezinde mezar aramalısın Mezar Normal mezar olup 2katlı olduğunu unutmamak gerekirÜstte ceset altında kapak taşı ve altında mal[/FONT]

Bilgorg

Member
Nal ayak a yakın ayni kayada degil yığma yok 3-5 tane kilse var karsisinda a devasal bi kayada ayak isareti