Nal işareti

trabzon_61

Member
rumlardan kalma papaz ın kaldığı evde taş fırının kemerinde taş a işlenmiş nal işareti ne anlama gelir

ayrıca evin yakınlarında yıkık kilise kalıntıları var

Cann

Editör
Kuyu var mı .? Oralarda

trabzon_61

Member
Kuyu var mı .? Oralarda
Hocam onu bilmiyorum ama arkadaşın dedesi zamanında taş fırının içinde sandık bulmuş içinde el yazması ıncil olduğunu tahmin ettikleri bir şeyler çıkmış dedesi de onları yakmış

sef_er

Operatör
trabzon_61
ocam onu bilmiyorum ama arkadaşın dedesi zamanında taş fırının içinde sandık bulmuş içinde el yazması ıncil olduğunu tahmin ettikleri bir şeyler çıkmış dedesi de onları yakmış
topragim tam Karadenizli, dede işi kokunden halletmiş, gitti dolar cinsinden milyonlarkahkaha

Cann

Editör
Hocam onu bilmiyorum ama arkadaşın dedesi zamanında taş fırının içinde sandık bulmuş içinde el yazması ıncil olduğunu tahmin ettikleri bir şeyler çıkmış dedesi de onları yakmış
Kilise nin yanında kuyu ara sonra evin içi

Turko

Uzman
rumlardan kalma papaz ın kaldığı evde taş fırının kemerinde taş a işlenmiş nal işareti ne anlama gelir

Sor bakalım arkadaşa zik zak işareti var mı nal ın etrafın da .

sef_er

Operatör
trabzon_61 hemserim ben senin yerinde olsam Turko ustanin yakasina yapisirdim, iyi anlat sorunu çözer inşaallah

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

madeni bulmussun simdi is cevheri cikarmakta...fotolari yuklersen.belki katkimiz olur

trabzon_61

Member
Valla arkadaşa sordum dedesi evi artık ahir olarak kullanıyor ve evde değişiklikler yapmış ama taş fırın in kemeri de nal in hala durduğunu söyledi ama zik zam i soracağım ona yarin

trabzon_61

Member
madeni bulmussun simdi is cevheri cikarmakta...fotolari yuklersen.belki katkimiz olur
Ustam benim foto çekme sansim yok ayrıca köydeki herkes o evin zamanında papaz evi olduğunu biliyor daha once arkadaşın dayısı işlem yapmaya kalkmış şikayet etmişler o gün bugün el süren olmamış

trabzon_61

Member
Ustam benim foto çekme sansim yok ayrıca köydeki herkes o evin zamanında papaz evi olduğunu biliyor daha once arkadaşın dayısı işlem yapmaya kalkmış şikayet etmişler o gün bugün el süren olmamış