Nasıl bir yol izlemeliyim

Arcadius

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalarım bir mezarlık alan var. Mezarlık oldugunuda orada bir kaç işlem yapılmış kazılar teraslama şeklinde yani bir şeyler çıkmış ki peşine düşmüşler. Alanıma ilişen kimseyi bir hafta ugraş sonucunda buldum. Kolye gerdanlık resimli akiklerin çıktıgı söyledi mezarlardan bir kaç parçada obje ve mezarlar bir düzen içerisinde değil adamı gömmüşler yıgmışlar üzerine taşı topragı boşa kürek sallamak istemiyorum kazı yapan kişiler sayıca fazla oldukları için fazla ugraşma olmamış ama ben tek tabanca nerden başlamalı nasıl etmeli adamların makina minelap bende ki baron hem sayıca üstünler hem makinaca bir daha ilişmeyecekler sözünü aldım ne yapmalıyım ne düşünüyorsunuz bu konuda..

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
en basit cubukla boşluk bulup o şekilde calışman

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Arcadius

ustam
düzen yok
hava boşluğu yok
ama mezarlarda bir şeyler var diyorsun
o vakit
çubuk ile bakır, gümüş, bronz olarak bak
boşluk bakmak zorunda değilsiniz

selametle
rast gele

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
en basit arkadaşlarda demiş bir pirinç çubuk yap onunla o dediğin alanda araştır en azından nokta atışı olan yerde sen nokta atışı iş yaparsın gibi geliyor... yada bir pulse sistem makina şart...

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu zamana kadar her medeniyetin mezarını gördüm actım hangi medeniyet olursa olsun ölüye saygı duyar bu tar mezar olmaz ragıp usta da demiş metal tespiti yapacan

Arcadius

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu zamana kadar her medeniyetin mezarını gördüm actım hangi medeniyet olursa olsun ölüye saygı duyar bu tar mezar olmaz ragıp usta da demiş metal tespiti yapacan
Arkadaşlar haklısınuz bende anlam veremedim ama bir kale arkası düzlük kale roma dönemi mezarlık yunan acaba kale kuşatmasın da ölen askerler eşyaları ile kazılmış rast gele çukurlata gömülmüş olamazmı malum kale iskenderin yol güzergahında

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kolye gerdanlık diyon cıkmış ve kuşatma da ölen askerler diyon

sen git kendi gözünle gör cevre resmi cek daha iyi yardımçı oluruz

Pscyhe

Engellendi
Her medeniyetin kendine ait gömü litaruteei vardir ama hepsinde defin isleminde olen kisiye saygi vardir bu sekilde anlattiginiz gibi asla olmaz ama zaman kavraminda olusan taniat olaylarindan dolayi toprakta degisim olduysa bisey denemez.burda yapacaginiz tek sey iyi bir cihazla yespit yada cubukla kontrol su sekilde anlattiklarinizla baska yapilabilecek bisey yok