Ne olabilir

GUND@R

Bilgili Üye
[video=youtube_share;Ama0XuUkse0]https://youtu.be/Ama0XuUkse0[/video]Değerli ustalar yapı ne olabilir.boşluk sesi alamadım 1 mt den fazla indim taş aynı şekilde devam ediyor çok büyük

_Mithra_

Moderatör
Moderatör
kaya yüzeyleri doğal mı işçilik mevcut mu
işçilik mevcutsa ona göre çalışma yapmalısın

kazama

??? ?????? ?????...
Süper Moderatör
GUND@R Merhaba ,
İşlem yaptığın yer ve o taşın yüzeyi dümdüz güzel bir işçilik görmüş .
Acaba ne için orda biyerden arta kalan kaya parçalarımı acaba ?
Yerinde olsam yamacından zemine inmeden önce üstünü açmaya çalışırdım belki bir iz-işaret çıkabilir .
Üstünü açtıktan sonra yön belirleyici ve taşın şekli ne kadar büyüklükte ortaya çıkınca anlam yüklemek ve hedef olacak tarafını seçmek daha kolay olur.
İşaretlediğim yerlerin resimleri var mı ?
Senin bu gezdiğin yerlerde açtıgın konulara istinaden büyük kocaman bir medeniyetin şehri olabilceğini düşünmeye başladım .

R00T

Profesyonel
Co Admin
Sıralı kayalar kesimli ise.Burda bir mevzular var.Lakin boşluk aldın mı bilmiyorum.Net oda boşluğu.Sanırsam o açtığın yer değil.Ama dıştanda sıralanmış hal var.Toprak çok sert o noktada.Yerin ora değil bence.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bir kaç yere bak yıne aynı kesimli gibi kaya çıakr ise bil ki bölge zemin altı kayaları yer yer böyledir.Kesimli değilde kesim gibi düzgün.

GUND@R

Bilgili Üye
@GUND@R Merhaba ,
İşlem yaptığın yer ve o taşın yüzeyi dümdüz güzel bir işçilik görmüş .
Acaba ne için orda biyerden arta kalan kaya parçalarımı acaba ?
Yerinde olsam yamacından zemine inmeden önce üstünü açmaya çalışırdım belki bir iz-işaret çıkabilir .
Üstünü açtıktan sonra yön belirleyici ve taşın şekli ne kadar büyüklükte ortaya çıkınca anlam yüklemek ve hedef olacak tarafını seçmek daha kolay olur.
İşaretlediğim yerlerin resimleri var mı ?
Senin bu gezdiğin yerlerde açtıgın konulara istinaden büyük kocaman bir medeniyetin şehri olabilceğini düşünmeye başladım .
Ustam ok işareti ile çizdiğin yönde üç metre geriden inmeye çalıştım çubuk orda çarpı yaptı. 1 mt indim bişey çıkmadı yoruldum bıraktım

GUND@R

Bilgili Üye
Sıralı kayalar kesimli ise.Burda bir mevzular var.Lakin boşluk aldın mı bilmiyorum.Net oda boşluğu.Sanırsam o açtığın yer değil.Ama dıştanda sıralanmış hal var.Toprak çok sert o noktada.Yerin ora değil bence.
Root usta birkaç yere baktım diğer taşlar böyle değil burası işçilik görmüş. Hemen üstündeki büyük kayada pençe varmış kırmışlar dayım dedi

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
işaretlenen ok noktalarını inceleyin.yüzeyin alt kısımla üst 20 cm lik görünümü farklı geldi.üst noktalara yakın yerlerde harç izlerine benzer ince uzantıEkli dosyayı görüntüle 247755 görünümler var gibi.

Son düzenleme:

GUND@R

Bilgili Üye
işaretlenen ok noktalarını inceleyin.yüzeyin alt kısımla üst 20 cm lik görünümü farklı geldi.üst noktalara yakın yerlerde harç izlerine benzer ince uzantıEkli dosyayı görüntüle 247755 görünümler var gibi.
Usta renk farkını kastettiysen alt kısmı toprak altındaydı ben açtım. 1 mt den daha fazla indim aynı şekilde dümdüz devam ediyor.yandan girmeye çalıştım bitirdi beni

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Usta renk farkını kastettiysen alt kısmı toprak altındaydı ben açtım. 1 mt den daha fazla indim aynı şekilde dümdüz devam ediyor.yandan girmeye çalıştım bitirdi beni
üst 20 cm lik kısmı yandan bi inceleyin.ek döküm veya horasan üzeri blok bindirme varmı(kapama). uzantı renk ve yüzey farklılığı horasan kaynaklımı.araştırın.