• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ne yapmalıyız dostlar bölge karadeniz

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1877EFDF-E45E-4B49-BF00-673CDCE7E16E.jpeg6D14EB91-F349-47A2-8D53-255C14D5D49C.jpegF8B589E2-446C-4054-BE33-7C9642005CD1.jpeg21B8F713-28C8-4BF7-982C-D37348BB23C5.jpegC1EB79FD-09A0-4B66-B208-3F6333682479.jpegA230D186-E51F-462E-85D2-3D9179091434.jpegE81F4F3B-1C39-4242-A193-204FF0AA83F2.jpeg

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Şahıs gömüsü yerinin taşa haritalanmış hali gibi duruyor.
Eğer öyleyse burdan pek fazla bir yardım dokunacağını düşünmüyorum , bu işaretleri çevreye karbonlayıp oturup uzun uzun düşünmek ve titiz araştırma yapmanızı önerebilirim .
İşaretlerin oldugu kaya en sağlam ve saklama amacı yüksek olan kaya tipinden .Toprakla birşeltiği yere yakın oval bil kesi izi ve sağ taraftaki açığa çıkmış köşeli taş bu bölümü şüpheli kılıyor.Üstü düzlük mü ? Tepeyemi çıkıyor ? Burası gizliymiş sonradan açılmış gibi .
Biraz emek verilse güzel sonuçlara işaret eder.O kayanın kesik çizgi olan bölümünü topraktan 1 - 1,5 mtre temizleyip kayanın akıbetini öğrenin.

Ekli dosyalar

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım yeni farkettik biz temizledik bi şüphelenip tam tepenin yamacı burası. Bize de sorup soruşturduğumuz kişilerden söylenilen ermeni parası altını var son nokta burası açın alın yemini bulmuşsunuz diyorlar. Çokta detay bilmediğimiz için hemen tahrip etmek istemedim zor durdurdum arkadaşları kayayı patlatmaya meyilli herkes

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Üstadım yeni farkettik biz temizledik bi şüphelenip tam tepenin yamacı burası. Bize de sorup soruşturduğumuz kişilerden söylenilen ermeni parası altını var son nokta burası açın alın yemini bulmuşsunuz diyorlar. Çokta detay bilmediğimiz için hemen tahrip etmek istemedim zor durdurdum arkadaşları kayayı patlatmaya meyilli herkes
Yanlış ve aceleci , bilinçsiz haraketler etmeyin .
Açın alın demişler ama nereyi açacaksınız bunu biliyormusunuz ?
Zor durduğun arkadaşlarla yola çıkma bence , hırs bu işde bela açar .
Oturup kılı kırk yarıp sabırla olmalı .

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Kazama ustanin isaretledigi oval yerin üstünü kayanin icini dikdörtgen yere bakarsiniz ispirto ilede bakila bilir cizgiler cikicaktir kayada varsa bir kapama .

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam üstadım bi kapama var mı dediğin gibi kontrol edelim

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
9639D65A-A717-453A-AC08-6B5DA088C76C.jpeg

Bu alanların işçiliğine temizleyip bakarmısınız kardeşim. Bu kayanın gizemi buralarda da saklı olabilir. Buradaki çalışmaya ek olarak [MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustanın da deği gibi sizin açtığınız işaretler bölgenin karadeniz olması ve hıristiyanlarca suyun kutsal sayılması nedeniyle yakınında kıvrılıp gelen dere ve çatal yapan bölgelerin krokisi gibi işlenmiş. Üç çatala ayrım yoksa onu şelale kabul et. Bak bakalım kuş bakışı o bölgeye oturuyormu... eğer oturuyorsa çift mezarın yeri de bulunmuş olur.

birde yön belirterek üstü altı karşısı fotoğraflanmalı.
Yine yön gösterir şekilde dereyi de gösterir bir kroki çiz işaretin yerini de krokide göster. Ustalar için iyi bir sunum olmuş olur... Allah cc hayırlısı ile nasip etsin...

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler kardeşim daha detaylı da fotoğraflamaya çalışacağım ilk o dediğin yeri temizleyelim önce. Ya sorun sabırsız kitle engel olmazsam yarın patlatıcaklar hemen.

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir de şöyle bi durum var bi tanıdık gelebilir alan tarama cihazı var boşluk tespiti bakıyor değerli değersiz ayrımı yapabiliyor, eğer ki değerli birşey var ise onu yaydığı gazdan görebiliyormuş. Mesela skala oranı yüksek ise değerleri tam bilmiyorum altın var diyormuş. Koordinat olarak net gösteriyormuş. Doğru mudur bu böyle bir teknoloji var mıdır ona göre çağıracağım o kişiyi

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bir de şöyle bi durum var bi tanıdık gelebilir alan tarama cihazı var boşluk tespiti bakıyor değerli değersiz ayrımı yapabiliyor, eğer ki değerli birşey var ise onu yaydığı gazdan görebiliyormuş. Mesela skala oranı yüksek ise değerleri tam bilmiyorum altın var diyormuş. Koordinat olarak net gösteriyormuş. Doğru mudur bu böyle bir teknoloji var mıdır ona göre çağıracağım o kişiyi
eğer gerçekten güvenilir bir tanıdık ise biz de görelim nasıl bişeymiş bu cihaz gazdan anlayan yer gösteren...

tanıdık değilse çağırma. Güven meselesi...

Negan28ng

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tanıdık kardeşim dediği şu oksit gazından anlıyor hatta bi kaç görüntü gösterdi kazıyor ekranda aradığı yerleri mavi renk boşluk kırmızı değerli altın tabi skalası yüksek ise bildiğim bu kadar adamdan dinlediğim kadarıyla doğru mudur o soru işaretim işte

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sağ üst kare yönü olarak k.doğumu kardeş?

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Murc yönünde tünelin girişi var diyor 4. Fotoğrafın anlamı bu. Son fotoğraf bahçe gibi yada tarla gibi yani geniş sınırları belli bir yerden bahsediyor. İkinci fotoğraf istavroz bütün kollar farklı uzun kol tarafına yön vermiş galiba kuyu yada kaya gibi yada kapak mı diyelim öyle bir şeye yön veriyor yalnız yanındaki oval iz çok farklı bir anlam bile yükleyebilir kaya ararken ev bile çıkabilir yada büyük bir bahçe yada ağaçlık alan. Ama hepsini geç 4 cu fotodan eminim anlamı şaşmaz.

lagardel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selamlar;
resimlerden iki şüphe ettiğim sey ? o çarpı olan yeri bi yokla çekiç v.b. malzeme ile
2. DÜŞÜK BİR İHTİMAL DE OLSA ÇOBANLARDA EN AZ SİZİN VE BENİM BAKAR BU DEFİNE KONULARINA SAHİP
HANİ ACABA DİYORUM ÇOBAN İŞARETİ(YAPMIŞ) OLABİLİR Mİ?

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Karadeniz bolgesinde pek cobancilik yoktur sanmiyorum