Neden çalışmıyor çalışır mı çalışırsa ise yararmı

Anil

Yeni Üye
Abiler tek çubuk yaptım çalışmadı iki çubuk yaptım yine çalışmadı nedeni ne olabilir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldin Anil Konunuz gerekli bölüme taşınmıştır Gören arkadaşlar yorum yaparlar . Kullandığın malzeme cinsini ve bu bağlantılar hakkında düşüncelerinide yazarsan konuya daha açıklayıcı cevaplar gelir iyi forumlar.

ragıp

Uzman
Hoşgeldin @Anil Konunuz gerekli bölüme taşınmıştır Gören arkadaşlar yorum yaparlar . Kullandığın malzeme cinsini ve bu bağlantılar hakkında düşüncelerinide yazarsan konuya daha açıklayıcı cevaplar gelir iyi forumlar.
Türk milleti mucittir, kafası çalışır
sıkışmaya görsün
her şey icat edip, onu en güzel şekilde
en basit şekilde, en ucuza aktif hale getirir

@Anil
hoş geldin
iyi formlar
ben anladım
tebrik ederim

selametle

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tebrik ederim kardeşim, azmine hayran kaldım. araştırmaya devam et. kullandığın metallerin cinsini ve ne tür bir düzenek yapmaya çalıştığınıda yaz ustaların yardımıyla çalışır hale gelir. selametle.

timur964

konularim
görduğum kadarıyla pilden artı eksi alınıp artı bir çubuğu eksi bir çubuğu baglanmammış bu dur sebebi bence

kerti17

Aktif Üye
Malzeme nedir? Çubuklar hakkında bilgi verirsen ona göre yorum yapılsın

kerti17

Aktif Üye
Sağdaki elektrod soldaki ne acaba? Birde bu çubuklar enerjiyi sadece pillerden alıcak sanırım. Arazide siz çubuklara temas etmeyip tahtayı taşıyorsunuz elinizde doğru mu? Eğer doğruysa şahsi fikrim tahta kullanmayın. Tahta iletkenlik bakımından biraz sıkıntılı olur.
Ha birde çubukların biri farklı diğeri farklı? Amaç neydi böyle yapmakta? Bu çubukların maddeleri farklıylen iki çubuğun aynı tepkiyi vermesi ya da ortak bir noktada buluşması nasıl olacak acaba?

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
O duzenegin icine insanin yerlestirmedigin muddetce calismaz herhalde.
Anlata bakalum neyi basarmak istiyorsun?
Bizde adim adim seni yonlendirelim insallah.
Ne olacak ne olmayacak hep beraber gore gore gidelim.

Anil

Yeni Üye
Nasıl bağlamam gerek usta

Anil

Yeni Üye
Biri elektrot diyeri bakır usta

Anil

Yeni Üye
Sağdaki elektrod soldaki ne acaba? Birde bu çubuklar enerjiyi sadece pillerden alıcak sanırım. Arazide siz çubuklara temas etmeyip tahtayı taşıyorsunuz elinizde doğru mu? Eğer doğruysa şahsi fikrim tahta kullanmayın. Tahta iletkenlik bakımından biraz sıkıntılı olur.
Ha birde çubukların biri farklı diğeri farklı? Amaç neydi böyle yapmakta? Bu çubukların maddeleri farklıylen iki çubuğun aynı tepkiyi vermesi ya da ortak bir noktada buluşması nasıl olacak acaba?
Abi yorumun için tsk çubuklar bakır ve elektrot önce tek çubuk yapıcaktım baktım çalışmadı ikili yaptım hazır aynı metalden yoktu o yüzden ve alt zemini neyden yapmaliyim

Anil

Yeni Üye
O duzenegin icine insanin yerlestirmedigin muddetce calismaz herhalde.
Anlata bakalum neyi basarmak istiyorsun?
Bizde adim adim seni yonlendirelim insallah.
Ne olacak ne olmayacak hep beraber gore gore gidelim.
Usta yorumun için tsk benim amacım biz o çubukları elimize aldığımızda aklımıza göre hareket ettiği için böyle bi fikir düşündüm