• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Nedir bu

Ngdl51

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam uzerinde sanki bisey sıkılıp suyunu almak icin kullanilan biseye benziyo

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Arka tarafinin resmi varsa yukleyiniz.
Kullanim amacli gozukuyor. Netlestirelum.

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kullanim amacli

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Negüzel tahliye kanalları yapılmış şarap için ideal kullanım maksatlı oldugu düşüncesindeyim arka yuzunde birşey yoksa tabi birde nerde bulundugu önemli

İndiana jones1

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Arka tarafinin resmi varsa yukleyiniz.
Kullanim amacli gozukuyor. Netlestirelum.
Üstat arkasında büyük düz bir kaya var vidio atcam üstünde bir şey yazmıyor önünde gene büyük boyutlarda içi oyulmuş buna bakar faziyette bir kaya da ha var 1 kilo metre ilersinde lahit var attım

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
İndiana jones..

Sevgili kardeşim bu taş kardeşlerimizinde söylediği gibi kullanım amaçlı svı çıkartmak için hazırlanmış harika işçiliği olan bir taş. Buradaki işçilikten anlaşılacağı gibi buradaki eski yaşamında kaliteli olduğu belli ve lahit çıkmasıda normaldir. Ve mademki lahit çıkmıştır demekki bu çevrede bunun gibi daha bir çok böyle lahit yada kıymetli mezarlar ve bulgular çıkabilir.. Şunu unutmayalımki hiç bir mezar tek olamaz sahteler hariç . Muhakkak çevrede başkalarıda vardır. İyi bir gözlem şart

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Mimari öğede kullanılmışta olabilir.Tam emin olamadım kullanım amaçlı olduğuna.Biraz daha etraf ve taşı incelemek gerek bence.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mimari öğede kullanılmışta olabilir.Tam emin olamadım kullanım amaçlı olduğuna.Biraz daha etraf ve taşı incelemek gerek bence.

Sevgili ustam bunun biraz daha ilkelini lakin hemen hemen aynısını ben kendim bizzat zeytin ağaçlarının olduğu bir köyümüzde gördüm ve özellikle sordum bune diye ev sahiplerine zeytin ezme taşı dediler. Lakin bundaki işçilik mükemmel