• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Nekropol, yeni Arge keşif yeri resimleri

GERMO

Engellendi
Ustalarim kardeşlerim 2 gün önce yeni bir yer kesfettik, gerçekten görülmeye değer, ormanlık alan içinde, yer altı mağara ve Tünellerle dolu, yer üstü nasıl derseniz işaret dolu, aslında burayı genç kardeşlerim bulmuştu, cagirdilar gittim, 5 km uzaklıkta nasıl olurda görmedik dediğimiz bir yer, minibüs büyüklüğünde bir kayanin üstündeki dikdörtgen oyma ve Kanal resimi var, kayanin güneyi dagdagan ağacı, kuzeyi incir ağacı etrafta çeşitli ağaçlar, bu kayanin altida mağara tünel tarzı toprak dolgulu bir yapı var, dikdörtgen üstünde ve bir karic yanında iki boşluk aldım ilk önce, sonra altin-gumus-kursun sinyali aldım ordan, tam dikdörtgen üstünde derinlik 2 mt, yandaki ise 3 mt, ilerdede değişik sinyaller ve boşluklar aldım, tarih kokan bir yer, @mayhem ustam semaveri kuracaksin burda, eylüle kadar gitmeyeceksin burdan, o kadar geniş bir alan, çünkü yer altında 50-100 hatta birkaç km lik magaralar var, zamane gezgini olduk nasılsa, 2 saat kadar güzel bir çalışma yaptım, meraklı Çobanlar gelince bıraktım, yol üstündeki tosbagayi bir görsen garibim boynunu sola bukmus gel bul beni, gel çöz beni diye bekliyor sanki,

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustam resimler neden ters çıkıyor,

GERMO

Engellendi
@APOLLONUS Ustam herşey bana gelen bu dikdörtgen ile başladı, buyuk bir kaya uzeri isaret, dibinde toprak dolgulu mezar, degerli isareti olarak 8 numune denedim, sadece altin, gumus, kursun isareti verdi, bolge komple tunel magara, seninde tecrübeli bir ustamiz olarak gördüklerini tavsiyeni beklerim, teşekkür ediyorum şimdiden,

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Etiketlediğin için sağolasın ustam. mağaralar tüneller yaşam alanlarıdır ve zemin üzeri kayalıklarda kaya mezarlarıdır genelde. açılmadık daha düzinelerce mezarlarda vardır elbette ama gösterdiğin fotoğraflarda mezar buradadır girişi şurasıdır diyebileceğimiz bir görüntü yok :( . eğer başka fotoğraflar varsa hepsinide yükle daha geniş açılı ve her yönden görebileceğimiz.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Germo ustam ağaçlı olan lahite benzer kaya fügürün ta kendisidir.Oda alttan giriş olmalı .Oturanda odanın olduğu kayada oturuyor.Sanırım açılmamış.Bilgine.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
20190719_180811.jpg
Hangi yönden giriş olursa olsun oda bu kayalığın dibinde yani kendisinde olmalı.

Son düzenleme:

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
R00T ustaya katılıyorum mezar bu kayanın altında

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dayıcım Allah cc kolaylık versin. Ustalar birşeyler diyor, Hayırlısı ile nasip ola...

adem44

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
2 ci resimdeki kaya oyugunda kırık taslar supeli yer .

GERMO

Engellendi
@Deli fırat @R00T ve @bozoklu ve diger ustalarim kayanin altı toprak dolgu mağara, kayanin Doğu önünde de 3,x1,5 ebatinda boşluk var derinlik 2 mt gibi, meraklı gözler gelmeye başladı kemik ve diğer testleri yapamadım, bu boşluk ya giriş, ya mezar olabilir, sağolsun ustamin biri surfer kontrolunude yaptı, dediğim gibi sağlam bir cihaz bulana kadar kalsın Bir köşede, bizimki şimdilik Arge, Allah cc hepinizden razı olsun.
Gardaşım iyi demiş emeğine sağlık şu kayalığı biraz uzak çekim fotosu olsa daha isabetli yorum olur inşallah

Ekli dosyalar

Son düzenleme: