Nereye Baksam 3

ECE07

Engellendi
Arkadaşlar öyle bir yer ki! hep karşıma üç emare çıkıyor.
1. Üç adet sunak var, ikisi birbirine bağlantılı, ortadaki Kare.
2. Ayrı olan sunağın iç yan yüzeyinde yine 3 adet murç deliği var, ortadaki diğerlerinden daha küçük.
3. Bu sunakların hemen yanında ikisi yan yana diğeri bir mt. batısında olmak üzere 3 sunak daha var.
4. Bu sunakların 10 mt. kuzeyinde küçük bir çalışma yapıldı;
Bir ağaç ve 3-5 tane çalı yerinden sökülünce altından 3 adet 30-40 cm. genişliğinde 2,5 mt. uzunluğunda su arığı şeklinde kanallar çıktı. Kanallar düz şeklinde değil de, içe doğru meyilli. Birinci kanalın başlangıç noktasında 10 cm.lik kare oyma, diğer kanallarda da yine 10 cm.lik yuvarlak oymalar çıktı.

Ekli dosyayı görüntüle 121734

Ekli dosyayı görüntüle 121735

Ekli dosyayı görüntüle 121736

Ekli dosyayı görüntüle 121738

Ekli dosyayı görüntüle 121739

Ekli dosyayı görüntüle 121741
Ekli dosyayı görüntüle 121743

Ekli dosyayı görüntüle 121742

Ekli dosyayı görüntüle 121742

Ekli dosyayı görüntüle 121745

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamünaleykum orası mezarlık alanı ve oradakide mearların ve kuyuların haritası ece7 kardeşim

ECE07

Engellendi

acgöz

Member
şahsi düşüncem su 3'lü kanalların bittiği yerde herhangi bi ilgi çekici birşeyler olması varmıydı orda dikkatinizi çeken bir şey kardeşim

ECE07

Engellendi
usta yuvarlak içine aldığım şahısın baktığı yerde neler var Ekli dosyayı görüntüle 121754​
Resmi çektiğim yerin arkasında ağaç dalları vardı. Bahsettiğiniz alanda bir emare görünüyor fakat ağaç dallarının gölgesine maruz kalmış ve böyle bir belirti oluşmuş olabilir mi? diye bir endişe oluşmuştu bende de. Diyelim ki şahıs resmi; 40 mt. ilerisinde sıralı 3 adet çakıl yığma var, bu yığmalardan biraz uzaklarda da var ve buralar tarım alanı özelliğini kaybetmiş ormanlık bir alan. Bu nedenle zamanında tarla olarak kullanılıp da toplama taşlar olabilir mi? Soru işareti uyandırıyor.

ECE07

Engellendi
şahsi düşüncem su 3'lü kanalların bittiği yerde herhangi bi ilgi çekici birşeyler olması varmıydı orda dikkatinizi çeken bir şey kardeşim
Şahsi fikrim de en önemli noktanın bahsettiğiniz yer olması yönündedir. Bu sebeple burada bir çalışma yapma ihtiyacı duyduk. 3 No.lu mesajımdaki resimler de bahsettiğiniz alanın resimleridir.

Yörük ali

Aktif Üye
yer altı canavarları diye bir film serisi vardı onlardan olcak ama evcil olanlarından salıcan araziye hiç kasmıycaksın çubukmuş dedektörmüş

ECE07

Engellendi
yer altı canavarları diye bir film serisi vardı onlardan olcak ama evcil olanlarından salıcan araziye hiç kasmıycaksın çubukmuş dedektörmüş
Burası tam derslik bir konu aslında, emareler yeterince kafa karıştırıyor... Sen de tam konuya uygun bir düşünce attın maşallahevet:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kuyuların emaresi hangisi sizce? Ayrıca mezarlık alanda hangi amaçla kuyu yapma ihtiyacı duyulmuş olabilir?
Konu resimlerinin devamıdır;
Ekli dosyayı görüntüle 121747

Ekli dosyayı görüntüle 121748

Ekli dosyayı görüntüle 121749

Ekli dosyayı görüntüle 121750
mezarlığın olduğu yerde yerleşim yeri olmalı, yerleşim yerinin olduğu yerde. kuyuda olmalı ben
sana harita dedim ama sen alaya almayı tercih ettin. burada kuyunun ne işi var demekle . daha mütavazi olsaydın benim gibi acemilere öğretirdin be antalyalı
bence şu soruyu sorsan daha mantıklıydı
ECE07
beni eğlenceye almadan önce

burada mezarlık alanının ne işi var diye sorsaydın ,
bende sana şunu sorardım
benim ne işin var bu kadar ustanın içinde diye
neyse allah yar ve yardımcın olsun
ben bilmiyorum burada çok iyi bilen değerli ustalar var kardeşim

ECE07

Engellendi
mezarlığın olduğu yerde yerleşim yeri olmalı, yerleşim yerinin olduğu yerde. kuyuda olmalı ben
sana harita dedim ama sen alaya almayı tercih ettin. burada kuyunun ne işi var demekle . daha mütavazi olsaydın benim gibi acemilere öğretirdin be antalyalı
bence şu soruyu sorsan daha mantıklıydı
ECE07
beni eğlenceye almadan önce

burada mezarlık alanının ne işi var diye sorsaydın ,
bende sana şunu sorardım
benim ne işin var bu kadar ustanın içinde diye
neyse allah yar ve yardımcın olsun
ben bilmiyorum burada çok iyi bilen değerli ustalar var kardeşim
İşte şimdi olmadı Kafkaslı ustam. Böyle anlaşıldıysa ya da böyle anladığınıza çok üzüldüm. Alay etmek ne demek? kimin haddine.
Sorumu tekrar anlaşabileceğimiz dilden sorayım;
Kuyunun emaresini sordum çünkü, vereceğiniz cevaba göre kuyunun yerini araştıracağım. "Burada kuyu olmaz, bunu da nereden çıkardın" anlamında sormadım. Kuyu olabileceğini hiç düşünmemiştim, siz bu fikri söyleyince de bu düşüncenizi değerlendirme gereği duydum. Başka bir amacım olamaz sevgili ustam.

LabarNa

Bilgili Üye
Kafkaslı ECE07

İkinizde birbirinizi yanlış anlamışsınız benlik birşey yok ama vicdanım el vermedi sizi kardeşim olarak gördüğüm için aranizı yumuşatmak istedim