• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Newest Alan Tarama Sistemi Analog Alan Tarama

K

KOTYORA

Guest


Newest LRL EM sistemle çalışan altın, gümüş, bakır ve tüm metaller modlarında analiz yapabilen bir dedektör cihazdır. Hedef metalin manyetik alanına 10 metre derinlik 100 metre yarıçapında uzaklıktan reaksiyon vermektedir. Tepkileri EM magnetic olup lazer yönlendirici ile yönlendirmektedir.Toprak çok süre kalmış metallerde verim oldukça yüksek olup, belirtilen derinlik ve uzaklık bilgileri elli yıldan yaşlı korozyona uğramış metallerde %50 verim artar.
Ferrousus - Nonferrous metal kütlelerin yer tayini için Hedef analiz Sistemi • Tamamen yeni geliştirilmiş teknoloji • Yükseltilmiş arama kuvveti • Açılır kapanır anahtar modüllerle kontrol • Gece yönlendirici , çizgi-Laser'li NEWEST ile tespit Normal metal arama cihazları kütle (altın veya gümüş) arar. NEWEST tarayıcı sistemi ise bir objenin etrafında oluşan iyon ( positiv veya negativ yüklü parçacık) faaliyetlerini EMSR yöntemi ile arar. NEWEST yeni bir teknolojidir ve sadece GEOMEKATRON LTD. için korunmaktadır. Çift antenli verici ekipmandan salınan elektromanyetik frekanslar ile altın veya gümüş gibi özel kütlelerin titreşimlerinin istikameti tayin edilebiliyorCihazın tespit Gücü: Sadece yeterli büyüklükte titreşim alanları var olan ve bu alanların yeryüzüne kadar uzanan metal objeler bulunabilir. Bu, nesnelerin uzun süre toprakta, mağaralarda, duvarlarda veya suda kalmış olmasının gerekliliğini gösterir. Çok derinlerde (onbeş metre ve daha derin) arama yapılacaksa, elli – yüz yıllık süreler kısa kabul edilmelidir. Birkaç yıl önce toprağa gömülen metal nesneler yalnız alçak (en çok iki metre) derinlikte ve azami yüz metre uzaklıkta bulunuyorlarsa dedektör tarafından gösterilebilirler. Sadece birkaç ay toprakta gömülü kalan objelerin bulunması mümkün değil; İyon reaksiyonu (titreşimler / elektromanyetik alan) yetersizdir. Arama başarısı jeolojik özelliklerine de bağlıdır: Nemli, doğal topraklarda elektromanyetik alanlar hızlı oluşuyor. Kayalı, taşlı bölgelerde veya kuru kumda iyonların reaksiyonu ağır oluyor. Elektromanyetik titreşimlerin oluşumu (Maddenin iyon reaksiyonları) %elli daha fazla sürebilir. Sonuç: Toprakta kısa zaman kalan nesneler yakın mesafede ve derinlikte bulunabilirler. Toprakta çok uzun zaman kalan nesneler uzun mesafede ve yüksek derinlikte bulunabilir. Alan tarama dedektör NEWEST model elektronikli tamamen yeni bir dedektör. Özel, yeni geliştirilmiş değişken sinyal frekansları kullanan elektronik devreler sebebi ile gücü önemli ölçüde artırıldı. Cihaz yanlarda bulunan iki taşıma kulpları ile daha kullanışlı; Ağırlığı 1,5 kg düşürüldü. NEWESTin programlaması altın, gümüş, bronz ve demir nesneler için dört ayrı program anahtarı ile on/of sureti ile yapılır. Ayrım çeşidi aralıksız değiştirilebilir.

Arama Tekniği NEWEST ile gece gündüz çalışılabilir. Gündüzleri, sıcak ve güneşli hava koşullarında en iyi tespitler elde edilebilir. Azami sıcaklık 25° C (yani aşırı sıcak olmamalı), asgari sıcaklık 15° C. Arayan operator ve çevredeki kişiler üzerlerinde altın, gümüş, vs. arandığında bu metallerden herhangi birini taşımamalı. NEWEST in azami teorik tespit mesafesi 100 metre, arama derinliği 15 metre dir. Bu değerler nesnenin büyüklüğü ve toprakta kaldığı zamana bağlıdır. Büyük bir bölgede belirsiz nesneler için arama yapıyorsanız en yüksek arama hassasiyeti ile tespite başlayın. Antenlerin ikisini de tamamen uzatın arayacağınız objenin tuşunu açın Bu ayarla büyük 100 yıldan uzun süre ve onbeş metreden daha az derinlikte bulunan metal objeleri bulabilirsiniz. Not: Bütün verilen dedektör tespit değerleri ve güç bilgileri asgari 50 x 50 x 40 cm hacimli, asgari 50 yıl toprakta, mağaralarda, suda, vs. kalan metal kütleler için geçerlidir. Daha küçük nesnelerde veya daha kısa yerde kalma müddetlerinde randıman gücü düşüyor. Tespit esnasında alan tarama yatay tutulur. Bir bölgeyi tespit etmek için alan tarama yavaş yavaş bir taraftan diğer yöne çevrilir. Antenler programlanmış bir metal obje buldukları anda, alan tarama dönmeye devam etse bile, derhal durulmalı. Bu yön (1. Ölçüm çizgisi) işaretlenir. İlk ölçümle sadece yön belirlendiği, ama mevki teyit edilmediği için, başka bir çıkış noktasından ikinci bir tespit gerekir. Antenler yine belirli bir istikameti gösterdiği an bu yön de (2. Ölçüm çizgisi) işaretlenir. Böylece iki ölçüm çizgilerinin kesiştiği yer oluşuyor. Son olarak da uç ölçümü ile en yüksek iyon tepkisi ölçülür. TEKNİK DETAY:System: Electro magnetic - Veri: Mekanikal - Tepkime hızı: 1 - 3 sn. Lazer işaretleyici: var Ayrım: Altın - Gümüş - Bakır - tüm metaller - şarz: Dahili , 12 saat - NivCon , Niveau Control - Reseptör frekansları: Altın için 5.0 kHz ,gümüş için 8.7 kHz ,bronz için 11.8 kHz ,demir için 17,0 kHz
 
 
Üst Alt