Neye dikkat etmek lazım

Fırtınaaa

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İyi geceler üstadlar resimde gözüken kısım kıştan önce açılan kısım şuan girişten biraz ilerleyince büyük blok bı kaya çıkmış karşılarına buraya yakın zamanda işlem yapılacak aralarında sevdiğim bi tanıdıkta var geçen ki mağara olayından sonra kötü bişey olsun istemiyorum işlem yapacak olanlar biraz amatör birazda deli cesareti var o yüzden iceri girerken neye dikkat etmeleri lazım bilgilendirirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Mezar odası değilmi o tonozun altı, içeriyide cekseydin keşke gorseydik.

Fırtınaaa

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam mezar odası karşılarına blok kaya çıkmış geçememişler

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Tabiki canguvenligine.dikkat etsinler..önce kamerayla inceleyip çökme yıkılma tehlikesi varmı sembol şekilli kaya varmı baksınlar.eldiven olsun vücutlarında çıplak yer olmasın kalın giyinsinler.ilk buluntuda heyecan yapmasinlar.disarda sağlam erkete. şart.telefonlar kapalı olsun .girişin önüne ateş yakın caydemleyip oturun biride ateşin başında ikinci erkete olsun iki kişi içerde takilsin.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Bize bakan taraf hangi yöne bakıyor pusulada.

Fırtınaaa

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam yön olarak bilmiyorum ama bölge doğu Karadeniz

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Peki.
Kapalı mekanda gaz her zaman olur, ayrıca o blok kaya ile ne şekil uğraşacaklar bilmiyorum ama çökme olur.

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Deli cesaretiyle olaçak bir iş değil bilgi tecrübe yoksa daha kolay yerlere baksınlar tehlikeli iş blok kaya mekanda duvar ve tavanla hiç alakası yoksa bile tehlikeli iş hiç tecrübeleri yoksa uzak dursunlar selametle

Fırtınaaa

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam kepçeyle girerlerse nasıl bı sıkıntı olabilir

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Giris ile tunel zemini arasindaki kot farki 1.husus, 2.husus icerde tunel baslangici ile blok kaya arasindaki mesafe. 3. Husus girisin karsisinda ki arazi yapisi. 4.husus tunele giriste sag sol ve ust tarafta baslangic kayalarda kaydadeger bir isaret belli belirsiz kabartma tarzi bir emare varmi yokmu. Giris merdivenlimi merdivenli ise merdiven sayisi.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Zaten kepce ile girilmis buraya, Tumba-C mi onu çözemedim, eğer öyle ise tünel olmaz burada sondur. Değilse eğer diğer taraftan tünel aranır.

Son düzenleme:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam mezar odası karşılarına blok kaya çıkmış geçememişler
Burasını tersten açmışlar , yani bu açılan yer aslında hedef yermiş direk dalmışlar .Muhtemelen içeriye ilerledikçe o blok kaya ters taraftan girildiği için duruyor.
Burdan değilde karşı istikametten gelinseymiş o blok kayayı almadan bu açılan mezara ulaşmak mümkün olmayacaktı .
Yani siz o blok kayayı geçince aslında yapılış şekline göre tünele geçeceksiniz .Ters tarafa gidiyor olacaksınız , hedef burasıymış, 12 den vurmuşlar .
Tehlikeli iştir , gaz her daim olur önce can güvenliği .

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Blok kaya dedigin tunel capindan dahami buyuk. Yoksa blok kayanin kenarlari tunelin duvar kenarlari ile ayni olcudemi. Ayni olcudeyse bir nebze devam edilebilir lakin daha buyukse siz girisin icindesiniz zaten devam eden bir tunel var veyahut dusundugum sey. Giris olarak gozuken yerin karsisinda ne var?

Fırtınaaa

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] Üstad dediğiniz gibi olabilir mi bilmiyorum ama. Böyle birşeye nasıl vardınız merak ettim öğrenmek amaçlı soruyorum neye göre tersten açıldığını düşündunuz yani