Nokta atişi

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Basamak yapılmış ve ileriye doğru gidiyor sanırım. Ne Olduğu hakkında bi fikir sahibi oldunuzmu?.

Avare

Member
Nedir burasi aciklama yaparmisin

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Resim ve verilen bilgiye göre ;
Açılmaya çalışılan yer sonuca ulasılmıs gözükmüyor .Çünkü uzaktan görünen ihtişamlı yığma tepe tümülüs gibi duruyor .Tümülüs veya herhangi bir zemin altı mezar odası bu görünen yer gibi değilde güzel bir mezar odasına ileri dogru giden tünel açıldı ise (Bunu Göremiyoruz) işi bitmiştir .
Bu görsellerde ben buranın açıldıgını düşünmüyorum .Çalışılan yer gibi değil çok güzel mezar odası olması lazım ,içinde lahitlerin olabilceği .
Çalıştıkları yerdeki katman dişle tırnakla çok zor çalışılan bir durum .. Akibet ne durumda biraz eksik olmuş konu bilgisi .
Tepenin bir tarafı tarla oluşu ,taşların orda birikmesi tarla sahibi tarafından kamufule edilip uygun zamanı beklemek için biriktirilmişde olabilir .
Çalışılan yer hakkında daha detay ve net fotograflarla tekrar inceleme şansı hissi uyandırıyor ,tabi yabancı arazi değilse ..

harmanio

Aktif Üye
Resim ve verilen bilgiye göre ;
Açılmaya çalışılan yer sonuca ulasılmıs gözükmüyor .Çünkü uzaktan görünen ihtişamlı yığma tepe tümülüs gibi duruyor .Tümülüs veya herhangi bir zemin altı mezar odası bu görünen yer gibi değilde güzel bir mezar odasına ileri dogru giden tünel açıldı ise (Bunu Göremiyoruz) işi bitmiştir .
Bu görsellerde ben buranın açıldıgını düşünmüyorum .Çalışılan yer gibi değil çok güzel mezar odası olması lazım ,içinde lahitlerin olabilceği .
Çalıştıkları yerdeki katman dişle tırnakla çok zor çalışılan bir durum .. Akibet ne durumda biraz eksik olmuş konu bilgisi .
Tepenin bir tarafı tarla oluşu ,taşların orda birikmesi tarla sahibi tarafından kamufule edilip uygun zamanı beklemek için biriktirilmişde olabilir .
Çalışılan yer hakkında daha detay ve net fotograflarla tekrar inceleme şansı hissi uyandırıyor ,tabi yabancı arazi değilse ..
Tünel açılmamış.Hepsi gördüğümüz gibi.Bu tümülüs doğudan batıya üçüncüsü.

poseidon2023

Uzman
bide acıkca ne yapmak istedigini söylesen

Pscyhe

Engellendi
Tümuluse tepeden girmeye calismislar buyuk cesaret valla...buyuk ihtimal burasi kayitli yada gozlem altindadir.girisini bulmadan tumulus acmak her babayigidin isi degildir helede bu sekilde kazma kurukle acmak fantesiden ote bisey olmaz.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tümülüs değilde oda mezar olduğunu sanıyorum. tepeden girmeye çalışmışlar, 10 sene uğraşsalar giremezler. köklü kayalar belli oluyor. girişi yakında değil 15 metre geriden arayın. uzun bir tünelle odaya ulaşılıyor.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
taş yığmat mezar..