Oda buldum giriş nerededir üstadlarım...

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Oyma kayanın şekli...

@pesidon2023 [MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION] [MENTION=10935]Şirvan[/MENTION] [MENTION=13767]ragıp[/MENTION]

Oda buldum giriş ne tarafta olabilir iyi geceler üstadlarım. ..

Odanın bulunduğu kısımlar...
ve değişik acıları. ..

1.resim

2.resim

3.resim

[MENTION=13886]toyalp[/MENTION]

Odayı bulduğum oyma kayanın izasında yaklaşık 50 60 metre deveye benzettiğim taş bir alakası varmıdır ayrıca o oyma kayanin etrafında 3 lahit ölçülü boşlukta aldım

Oyma kayanın izasındaki taş 50 60 metre tam izasında odanın birde izasında

1.resim

2.resim

3.resim

4.resim

Saygılarımla..

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Tespit etme konusunda ne kullandiniz acaba...guney yada guney bati kismina bakin oncelikle..bulundugunuz yerin tarihcesini arastirin kimler yasamis kimler gelmis gecmis ona gore oda konusunda giris tespit edilir..her medeniyetin mezar konusu degisiktir.

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tespit etme konusunda eloktrolitli bakır cubuk kullandim bulunduğumuz bölgede ermeniler yaşamıştır bu oyma kayanin izasında bir deve taşı vardır yeni resimleri ekledim yakınında dere yatağı vardır.. [MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION]

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı

girişler genelde güney, güneydoğu istikametinde olurlar
fotoğraf yanıltmıyorsa giriş sobanın veya çantanın altı gibi olmalı
şahsi fikrimdir
rast gele
selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarimiz genelde kapilarin oldugu kisimlari yazmislar sagolsunlar. Yalniz madem cubuk kullanmissiniz tesbit ettiginiz odanin 1 m acigindan agir hareket ederek tuneli girisi tesbit edebilirsiniz yada odadan baska odaya tulelli veya direk gecislerde olur bunu siz boslugu tesbit ettiginiz cubukla ancak alabilirsiniz.
Bazi oda turu yerlerde giris direk odaya basamaklarla olur bu basamakli giriside odanin 4 kosesinden sagli sollu derinlik alarak yakalayabilirsiniz. Normal oda derinligi 4 m derinse basamakli girislerde derinlik 1 yada 1.5 lere duser. Selametle kal

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
DPplJl.jpg
Taşı temizleyip çekerseniz
daha sağlıklı yorum alırsınız
çember içine aldığımyer çarpımı, artımı?

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abicim yönler böyle

[MENTION=13767]ragıp[/MENTION]

Saygılarımla

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cenber içine aldığınız yer ( artı) abicim [MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION]

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ok yönüne kuyu bulmam odanın girişininimi ifade eder abicim yoksa başka birşeymi? ?? [MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION]

Son düzenleme:

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[MENTION=15329]Pulsar[/MENTION] Teşekkürler ustam emeğine yüreğine sağlık....
Ben tesekkur ederim kardesim. Resmin karelerinde giris buradadir diyemiyorum baktigim kadariyle giris gozukmuyor. Guney guney bayi tarafindaki kayalarda girisi veren emareler olmali efer girisi yamaca dogru agmamissa. Bazen oda turunde cift giris dahi olabiliyor onada dikkat edersiniz cubuklarla girisi tesbit ettiginizde. Selametle kal

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ederim abicim sağolasın ALLAH RAZI OLSUN DENEYECEĞİM... SAYGILARIMLA [MENTION=15329]Pulsar[/MENTION]

Ziyankar

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION] abim o ok yönüne çizdiğin yer o boynuzlu hayvanin burnu odayı ve kayaligi gosteriyor dere yatağı var fakat dere geniş ve bu alan dereyi kuşbakışı görüyor cevreyi seyrediyor yukseltisi fazla derenin hemen bitişiği değil.... Bu hayvan bu taraftan bakıyorsa kuzey batı trafindan da bir giriş olabilirmi saygılarımla...

Son düzenleme: