• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Oda mezarın duvarında gizli kasa olurmu ?

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar iyi forumlar bişey sorucaktım bugün bir yere keşifw gitti ve gittiğim yerde birkaç oda mezar vardı biri yeni açılmış daha önce yoktu hemen hemen birkaç haftalık bir yer sorum şu oda mezarın içinde kasa olabilrni ? duvarda sanki sonradan kapatılmış bir taş vardı oda mezarların yapısını pek blmiyorum duvarda böyle gizli bir kasa olma ihtimali varmıdır acaba ?

Ekli dosyalar

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka bir odaya giriş olabilir olur hatta açılan yerin tabanını kontrol et

kerti17

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Keşke içini de fotoğraflasaydın hem daha iyi yorum alabilirdin hem de bize görsel olurdu. Bugüne kadar girdiğim oda mezarlar içerisinde en az 20 tanesinde farklı odaya geçiş olduğunu gördüm. Oda mezarı bir tarif edermisin ona göre yorumda bulunalım. Kaç sedir vardı içerde? Duvarda nişler varmıydı? Sedir ya da sedirler kapıdan girdiğinde sağlı sollu mu? Sedirler mihrap gibi ana kayaya oyma mı? Yoksa normal bizdeki musalla taşı gibi birşey mi?

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mübarek böyle bi yere tek resim olurmu hiç bizlere tecrübe de olurdu belki gözden kaçan bi şeyler vardır

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9FCE52D5-49C3-4B75-A63E-6A7248F294DD.jpegOdanın içinde hiç sedir falan bişy yok heryer dümdüz duvar sadece kapıdan girince sağ tarafta kapağa benzer bişy bar onun harici duvarlar düz bahsettiğim kapının girişimde sağ taraftaki yerin gotorafı bu

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İçerideki duvarın yapısı bu şekildedir altı toprak6C68BA15-12F9-4BA8-929B-93736BACC4B4.jpeg

kerti17

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dostum bölge yakınındaysa senden detaylı bir fotoğraf bekliyorum ancak şunu belirteyim sedirsiz olanlarda başka bir odaya geçiş görmedim. Ama bu demek değil ki seninkinde yok. Bakmakta fayda var.

definecik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dostum bölge yakınındaysa senden detaylı bir fotoğraf bekliyorum ancak şunu belirteyim sedirsiz olanlarda başka bir odaya geçiş görmedim. Ama bu demek değil ki seninkinde yok. Bakmakta fayda var.
ben iki sedirli görmüştüm aynı bunun gibi toprak yapısı ve aynı buna benzer bir kaya altında. yanlarda sedir ve ortada bir boşluk vardı. Ama acılmış oldugu için doğrusu hiç içini kontrol etmeyi düşünmedim, başka odaya gecis varmı diye. Bakılabilirmi acaba

mamostedijvar

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dostum zemini iyi incele varsa zeminde gizli bir kasa olabilir onun dişinda ikinci bir oda geremiyorum ben.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Olur kardeşim olur..
açılmışlarını görsen...
Bir kasa açmış, çaprazında 1 tane daha açmış,

kerti17

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bodrum türkbüküye yolunuz düşerse mükemmel örnekleri var. Herkesin gidip görmesi gereken bir yer. Diğer odalara geçiş nerden olur? Kasa nerede olur oda mezarlar için mükemmel örnekler.

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim yorumlarınız için Yarın sabah gidicem inşallah sonucu ve tecrübelerimi yazarım bol bol da fotoğraf çekerim iyi akşamlar

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kapak falan çıkmadı malesef

Yanlız towcu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Oda mezarın duvarında herhangi bir işaret bulursan kapaktir.Genelde haç(istavroz)küçük olacak.ya daire içinde kabartma yada tek başına.Eğer merdiven basamakları var ise en alttan merdivenin altını yarım metre kaz müjde alırsın kolay gelsin.

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
En sağlıklısı içersine cihaz tut .aklında şüphe kalmaz