• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

öğrenmek ve öğrendiğini paylaşmak

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalarım, 2017 Eylül ayında değerli bir abimizin bana hazırlatmış olduğu eğitim sahası.
Fırınlanmış toprak saksı içi cilalı olmayacak biraz pahalı tabi tanesini o zaman 25 tl ye almıştım her yer dede bulunmuyor hep cilalı olanlardan var, kesinlikle cilasız fırınlanmış olacak 4 adet aldım Her bir saksının içine en altına yani
Birine 1 gram 24 ayar altın
Birine 10 gram gümüş
Birine paslanmış demir
Birine arazide çoğumuzun rastladığı çömlek parçası yani küp kırıkları

Ama numuneleri içine koyunca saksının altına mutlaka ne koyduğumuzu yazmamız lazım
Bunları saksıların içine koydum sonra saksıları toprakla doldurdum eğitim sahasını bu şekilde hazırladım kendimi bu şekilde eğitmeye çalışıyorum o zaman o abimiz bana demişti masanın altındaki altını dedemde bulur önemli olan yıllar önce gömülmüş altını bulmak derdi Benim eğitim sahasını hazırlayıp çubukla yaptığım denemelerde elime altın numunesini aldığımda ilk günlerde çocuklara yerlerini değiştirin dediğim çocuklar yerlerini değiştiriyordu bende o ilk günlerde altını buluyordum sonra 2. Ay 5. Ay ve devamında altını bulamaz oldum o zaman pirinç çubukla ve krom çubukla denemeler yapıyordum Taa ki bu formdaki değerli ustaların çubuk hakkındaki yorumları bilgileri okuyana kadar sağ olsunlar gerçekten elleri öpülesi insanlar ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN Gümüş çubuğu ve neodyum mıknatıs sistemini tanıyana kadar eğitim sahamdan altını bulamamıştım o zaman yaptığım test sahasının ne karar yararlı olduğunu anladım herkese tavsiye ederim bizim gibi acemiler için iyi eğitim olur yapın test sahanızı bahçeniz varsa kendinizi geliştirin yerlerini değiştirerek kendinizi geliştirin [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustamızın ve @Aliömer ustamızın sistemlerinden yararlan o zaman o ellerinden öptüğüm ustamız bana gardaşım bu saksının içindeki altını bulana kadar araziye çıkma hakkımı helal etmem derdi ve halada çıkmıyorum kendimi devamlı eğitmeye çalışıyorum
Önemli Not Gümüş çubuk gerçekten Çok Etkili
Eğer ustalarım uygun görürlerse bu bilgiyi bizden esirgemese, Şu soruyu sormak isterim Her iki elimizin avuç içine aynı numuneden alsak o şekilde daha hızlı ve net sonuca ulaşabilirmiyiz teşekkür ederim

Ekli dosyalar

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Horozda ben beyaz masallah Altına duyarlımı acaba :20: En güzelini yapmışsın fakat derine gömseydin biraz daha şimdi bir sey var sanıp horaz eselicek .

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abeyim, Eğitim aşamasında yerlerini değişyirdiğim için pek derine gömmedim

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
tamam bak bu demirden bir malzeme var orda onu alman gerek yakın olmuş gibi .

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Degerli abeyim O demir parcalarını aldım bu fotolar 2 ay öncesi çektim
Onlar etkiliyo tabiki

Bahhalebah

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18360]faruk5759[/MENTION] söylediğin gibi altını bulamassın toprağa koyduktan bir süre sonra altın sinyal vermez çubukların algilamaz fakat yüzlerce defa dene altını bir tahtanin veyahut toprağa elektirik vermeyen birşeyin içinde sakla bulursun çubuk çok kullanmak öğrenmek okadar basit deyil çalışmak antreman tabiki iyi birşey git bir ağaç lik yere arkadasin farklı yerlere ağaçlara altın gümüş bakır bağlasın yere deymesin al eline ağaca bagladiklarini tut çubuğunu bekle tek tek her ne koyduysan yönlerini verir hangisi daha değerliyse ona döner bekler çok çalışmak lazım önemli olan altını gümüşü bulman değil çubuk onu birsekilde sana bulur yerini söyle senin tek yapman öğrenmen gereken bu işte net ve nokta atışı boşluk bulmak olsun en önemli şey boşluk bula bilmek tir ve bu boşluğun ne olduğunu analiz etmektir 2. Ve son olarakta mineral eleye bilmendir bu ikisini yaptin mı altın zaten kendisi bulur seni bol sanslar

Aliömer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18360]faruk5759[/MENTION] ustam bu testi malatyalı değerli bir ustamız yaptırırdı. Özelikle altın tespiti için eğitici bir test.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
İç lerini boş bırak ağızlarıni kil ile kapat fırına at yada bekletin kurusun sonra tekrar deneyin gommeye bile gerek yok açıkta Dursun bendeki hiç bir mevzu bu dedigim şekilde bulamiyor büyük sıkıntı. Belki siz cozersiniz olayı.

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sağolasın [MENTION=15302]Bahhalebah[/MENTION] ustam hava müsait olduğu sürece tekrarlarımı yapiyorum boşluk işinede ağırlik verecem inşallah tabi burdaki konuları devamlı okuyorum ve kendimi çubuk konusunda olsun boşluk konusunda olsun okuyarak not alıyorum hayırlısı insallah ALLAH Sizin gibi ustalardan razı olsun

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli [MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam bende çubuk zayıf çalişıyor zati senin dediğini yaparsam
ömürboyu bulamam heralde :) yinede iyi bilgi çok teşekkür ederim

faruk5759

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=16099]Aliömer[/MENTION] ustam ALLAH Malatyalı ustamızdan binlercekez razı olsun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardasim,
Guzel duygu ve dusuncelerin icin tesekkur ederim. Allah cc razi olsun.
Altini bosver.
Bosluk ve diger metaller icin.
İlk sorun mineral.
İkinci sorun ise; altini bosversende altinla yanyana bulunan metallerin bulunmasina odaklan insallah.

Bu cubuk.
Standardi yok, degiskeni cok.
Jokeyi olmayan bir at yaris kazanamaz.
Cubugun jokeyi de biziz.
Jokeyde bindigi atin yaris kazanip kazanamayacagi az cok tahmin eder.

Size tavsiyem:
80 cm uznlugunda aleminyum kaynak teli alip L cubuk yap 2 tane. Kalinligi 3.2 mm.
1 metrelik satilir. 2 tanesi 7 lira.
10-12 cm.den pense ile hafif tut ve buk.
Sonra cik sahaya. Su borusu dahil ne varsa toprak altinda hepsini bul. Keyfin gelsin biraz. Cubugun yavas calismasini kafana takma. Onemli olan verdigi isaretin dogru olmasi. Gerisi bir sekilde gelir insallah.

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Horoza benim gibi takılanlar, Allah iyiliğinizi versin ne diyim :)))))

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu Malatyalılar ne güzel insanlar arkadaş, bana hep iyisi denk geldi ondanmı acaba, bugune bugün enişteleriyim, Allah kimleri çıkarırsa karşımıza hayırlı insanı çıkarsın inşallah..çubuk olayına gelince bir projem var ama daha taslak aşamasındayım. ARGE Şart zaman alacak fakat doğruyu bulacaz inşallah.