Ok işareti ve üçgene benzer işaretler

Stampduty

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar tesadüfen buldum bir anlamı var mıdır saygılar ilginiz için20171225_155413.jpg

20171225_155413.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

timur964

konularim
Süper Moderatör
[MENTION=18280]Stampduty[/MENTION] hoşgeldiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Biraz geriden butununu gosterir bir foto ve cekimi yaptiginiz yerin tam karsisindan alinmis bur goruntu iyi olurdu.

Stampduty

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim hoş bulduk

Stampduty

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bunları dediğim gibi tesadüfi bulunca nasıl çekilir bilmediğimden böle bir kare aldım ama yakın zamanda gösterdiği yönü ve daha geniş açı çekerim ama bu işaretler neyi anlatır az birazda olsa fikri olan biraz aydınlatabilirs beni sevinirim saygılar.

Stampduty

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
değişik derken Ok işareti ve okun kuyruğunda noktalı bir daire var sağa doğru iki adet üçgen var gibi geliyor bana ama dediğin gibi daha iyi fotoğraflamam gerek tekrardan yüklerim buraya

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Dediklerin onemli.
Once resimleme konusunu oku, resimlemeleri buna gore yap. Giderken yaninda ya renkli alçi gotur yada sari tebesir. Bununla isaretleri belirgin yap. Sonra tekrar yakindan yani ustten 4 cepheden ve yatay 4 cepheden guzelce resimleyiniz.
Kolay Gelsin.

Stampduty

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tamamdır şimdi havalar yağmurlu gidiyor dediğim yerin 50 yada 60 metre ilersinde eski kale var sadece yeri belli ama duvarları falan yok ve burası bir ilçe köy gibi dediğim gibi tekrar yüklicem fotoğraf ilgilendiğin için çok teşekkür ederim

DİVANE

Moderatör
Moderatör
20171225_155413 (1).jpg ...kardeşim ustalarımın dediği gibi resimleri çoğalt işaret dediğin taşı zarar vermeden temizle yandaki işaretlediğim yeri temizleyip bak nedir orası üçgen kapalı yer anlamındadır ok yön gösterir ama işaretiniz kesinleşmeden şu haliyle birşey ifade etmez ustalarımızın dediklerini yapın açığa çıkar kolay gelsin

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Benim anlamk istedigim bu kayayi ikiye bolup neden alt yuzden birlestirmis olduklari.
Eger ikiye bolunmediyse V yapan aciklikta olmasi gereken o eksik parca nerede :)

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Okun sap kısmını temizle. Yapan kişi net bir çizgi çekebilirdi ama ben 5 oymadan oluşan bir sap saydım. Temizle ve elinle yokla. Ok yönü 5??

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölge yerleşimi (han,hamam,kale,su,yol vb.) hakkında bilgi veren bir çizim sanırım ok işaretinin gösterdiği istikamette.

Pscyhe

Engellendi
[MENTION=12326]jeolog[/MENTION] ustam bende ona bakiyodum ustteki bolgede bi parca eksik gibi.kayanin butunune bakarsak biaeyler yapilmis ama ortadaki kisim eksik gibi.iki kayadada isaret var ama ne oldugunu anlamak icin kayanin butunun ve isaretin tamami lazim..genede cevresel resimler detaylandirilsa ve ok yonunun resmi eklenirse biseyler soylenebilir..birde eksik olani dusunmeyip elimizde olana bakarak araziye uydurmak lazim diye dusunuyorum harita olma ihtimalide var

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim, ustalarım gereken bilgileri vermişler görünen işaretlere gelecek olursak. İşaretlere göre çevrede iki adet mağara bulunuyor. Biri kısa ve tuzaksız bir diğeri ise uzun, tuzaklı ve ölümcül. Bir diğeri ise kapalı bir alandan bahsediyor. Mezar olabilir mahzen olabilir. Ok işareti sana yön verir ya ok yönünde ya da tersi istikamettedir hedef. Aynı zamanda V harfi de yön belirleyicidir. V harfinin uzun kolu istikametinde araştırma yapmanız gerekmektedir. Resimleri çekerken [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustamızın da belirttiği gibi, bu resimleri çektiğin yerde durup başını kaldırıp ön tarafının tüm manzarası sığacak şekilde bir resim çekmen önemli bir durumdur. Çevrede dere ve ya kurumuş dere yatağı varsa resimlerde mümkün oldukça görünmesine özen gösterin. Hayırlı forumlar