Okm Gepard Gpr 3D

Razen kaya

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Kendimce yaptığım araştırmalarda gpr cihazlarının oldukça işe yaradığını öğrendim. 3 arkadaş ortak olup okm gepard gpr 3d almaya karar verdik. Tabii bununla beraber woxler eğitimi ve cihaz eğitimi de almayı düşünüyoruz. Sizden tavsiye istiyorum arkadaşlar bu cihaz konusunda. Daha çok kaya mezar bulma konusunda uğraşıyoruz. Siz ne dersiniz iyi bir eğitim ile amacımıza ulaşır mıyız bu cihazla?

oymak beyi

Bilgili Üye
bahsettiğiniz cihaz çok pahalı, alınan görüntüleri yorumlayabilmek için eğitim ve tecrübe gerek. Yani size hem çok para hemde çok zaman kaybettirir. neticesi iyi cihazlar ama bunlari göze almanız gerekir. benim size şahsi önerim bu cihaza değil de yorumlaması daha kolay, kullanımı daha pratik, fiyatı da ekonomik olan cihazlara bakmanız. bu konuda yerli cihazlar mevcut

Razen kaya

Yeni Üye
bahsettiğiniz cihaz çok pahalı, alınan görüntüleri yorumlayabilmek için eğitim ve tecrübe gerek. Yani size hem çok para hemde çok zaman kaybettirir. neticesi iyi cihazlar ama bunlari göze almanız gerekir. benim size şahsi önerim bu cihaza değil de yorumlaması daha kolay, kullanımı daha pratik, fiyatı da ekonomik olan cihazlara bakmanız. bu konuda yerli cihazlar mevcut
Ben de bu kaygıları fazlasıyla taşıyorum. Yerli cihazlar bu okm gibi sonuç verir mi acaba? Açıkçası daha ucuz ve kolay olmasını ben de çok isterim tabii. Ama işte gerçekten o verimi alabilir miyiz yoksa pişman olur muyuz bilemiyorum. Daha önce bu cihazları kullandın mı diye sorarsan hayır kullanmadım. Ama program ve yorumlamada iyi bir eğitim almayı düşünüyorum. Gerekirse bunun için de ücret ödenir. Program bilgisayar tecrübem var. Ama yerli bir cihaz aynı işlevi görüp süreyi kısaltacaksa çok daha iyi olur. Yerli cihazlardan da videolarını izlediklerim vardı. Sizin tecrübeleriniz nedir?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Benim fikrim yüzde 90 cubuk diğer kısmı cihaz kaya mezar dediğiniz için . fikrim bu yönde tabiki arkadaşlarında fikrini almalısınız bu konuda.

oymak beyi

Bilgili Üye
Ben de bu kaygıları fazlasıyla taşıyorum. Yerli cihazlar bu okm gibi sonuç verir mi acaba? Açıkçası daha ucuz ve kolay olmasını ben de çok isterim tabii. Ama işte gerçekten o verimi alabilir miyiz yoksa pişman olur muyuz bilemiyorum. Daha önce bu cihazları kullandın mı diye sorarsan hayır kullanmadım. Ama program ve yorumlamada iyi bir eğitim almayı düşünüyorum. Gerekirse bunun için de ücret ödenir. Program bilgisayar tecrübem var. Ama yerli bir cihaz aynı işlevi görüp süreyi kısaltacaksa çok daha iyi olur. Yerli cihazlardan da videolarını izlediklerim vardı. Sizin tecrübeleriniz nedir?
amacınız sadece kaya mezar olduğu için okm gibi markaya devasa para vermeye gerek yok. daha ciddi derinliklerde, daha hassas iş yapacaksanız eyvallah. bende kaya mezar işi için alacaktım o yüzden bu tarz cihazları araştırdım baya, gradyometre alacaktım. ama baktım benim işimi pulse dedektör çözecek bende vazgeçtim dedektör aldım. Yani şimdi isim verince yönetim kızıyor o yüzden isim vermicem. max 15 bin TL ye alacağınız gradyometre siz işinizi çoook rahat çözersiniz, hem ortaksiz hemde veriyi değerlendirmek için kafa patlatmaya gerek kalmayacak. üstelik verileri topladiktan sonra bilgisayara aktar, programa yükle falan derdi de yok....arazide hafif bir cihaz ve telefonun bitti hepsi bu kadar.. tabi bun söylediklerim kaya mezar için geçerli. diğer türlü 15bin TL ile iş çözülüyorsa elin adamı niye 200bin bayılıyor muhabbetine döner.... çubuk muhabbetine ben bu sitede tövbeliyim ? ama tövbe ettikten sonra bizzat tecrübe edindiğim şeyler var o yüzden mayhem ustamıza kesinlikle katıldığımı ifade edeceğim. bu iş te bir yere bakıp kenara çekilmeyeceksen çubuk şart .. kolay gelsin