Öncelikle herkese iyi günler dilerim

takoz_07

Member
Uzun zamandır yaklaşık 3 aydır sağlık sorunlarından dolayı siteye ziyaret edemedim
Size bi resim gönderecem ne olduğunu merak ettim..değerli üstadlarımın yorumuna bırakıyorum.not:minyatür bi lahit içinde kurşun kapatmalıydı Akdeniz bölgesinde bulunmuş yollar önce 2 çeşit var.
anlattıklarım hepsi gerçek sahte oyun değil.. sadece görsel ve ne olduğunu öğrenmek

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
makedon kralı v.philip sikkesi.ama resimden replika gibi görünüyor.(net değil.)ve o büyüklükte olması garip?
kaç gram? net resimler varmı?lahidin resimleri varmı?

takoz_07

Member

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
herşey görüldüğü gibi orjinal hocam küçük taştan kurşun kilitli süslü lahitten alındı
Herşey için teşekkürler iyi hocam
hacim gecmis olsun...
oyle bi anlatmisinki sanki agactan koparmissin..
senin cografyada makedon viking mallari olmaz bi terslik var .azdaha bahset mekan nasildi lahiti butun yutaydinya.muzeciler yuzde veriyiimis

takoz_07

Member
hacim gecmis olsun...
oyle bi anlatmisinki sanki agactan koparmissin..
senin cografyada makedon viking mallari olmaz bi terslik var .azdaha bahset mekan nasildi lahiti butun yutaydinya.muzeciler yuzde veriyiimis
Mal bulanırdır ustam öncelikle seni tekrar görmek güzel!! Haklısın az hızlı seri oldu..olayı şöyle anlatayım
Hastane de yatarken bi yaşlı amcayla tanıştım yaşı 70 üzeri birde karışı vardı çoluk çocukları olmamış adamın sorunu beyin küçülmesi..
Konuya geçeyim adamla konuşurken define muhabbeti açıldı..adamın arkadaşı Alanya’da taşı çıkarmış bunun yanına getirmiş yaklaşık 10 yıl önce birlikte açmışlar 2400 adet iki çeşit para çıkmış o sırada öteki adamın peşindeki polisler adamı buluyor yakalıyor .paralar yaşlı adamda kalıyor öteki adam içerden çıkınca geliyor elinden alıyor içindende 4 tane buna veriyor..2 si resimdeki gibi ötekileri atayım resimde..dün de adamın karısı getirdi resim çekmem için olaylar böyle ben gerçek olduğuna inanıyorum sizinle paylaşmak istedim bence orjinal saygılarımla..ikinci resimdeki para kurşun !!
Not: kralın parasına dokunmak güzel bir histi

Mal bulanındır

Mal bulanırdır ustam öncelikle seni tekrar görmek güzel!! Haklısın az hızlı seri oldu..olayı şöyle anlatayım
Hastane de yatarken bi yaşlı amcayla tanıştım yaşı 70 üzeri birde karışı vardı çoluk çocukları olmamış adamın sorunu beyin küçülmesi..
Konuya geçeyim adamla konuşurken define muhabbeti açıldı..adamın arkadaşı Alanya’da taşı çıkarmış bunun yanına getirmiş yaklaşık 10 yıl önce birlikte açmışlar 2400 adet iki çeşit para çıkmış o sırada öteki adamın peşindeki polisler adamı buluyor yakalıyor .paralar yaşlı adamda kalıyor öteki adam içerden çıkınca geliyor elinden alıyor içindende 4 tane buna veriyor..2 si resimdeki gibi ötekileri atayım resimde..dün de adamın karısı getirdi resim çekmem için olaylar böyle ben gerçek olduğuna inanıyorum sizinle paylaşmak istedim bence orjinal saygılarımla..ikinci resimdeki para kurşun !!
Not: kralın parasına dokunmak güzel bir histi

Mal bulanındır

yaw ustam krali yiyiim sana bisey olmasin..
onlar bu paralari aziz nikolas noel baba kilusesini ve mezarini talan eden giritli korsanlardan.kalan gomulerden cikarmis.dogrudur nadir paradir.yanliz islemesi zordur.devamida vardir.ancak kendine mukayyet ol perte cikma geregini yap