oneri bolumune

sandalci14

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Degerli yoneticiler fotografli fotografsiz isaretlerinize yorumlar bolumunun altina bide " videolu isaretlerinize yorumlar" bolumu ekleseniz bu sayede hem baska sitelere video yukleyip url ekleme vs ile ugrasmadan cep telefonu yada kamera ile cektihimiz resimleri direk yukleriz.hem 1-2 kapsamsiz resim yerine bolgeyi daha iyi inceleme firsati buluruz ayrica uyeler calisma gezi veya ilgili alanlari videoya alip paylasir bizde izlemis oluruz.

sandalci14

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bide " rep derecesi" ne oluyor onu merak ettim.

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Çok doğru yere parmak bastin ben yeni uyeyim resim yükleme tamam çok pratik hemen hallettim video da öyledir sandım ama değilmiş dediğin gibi bir sistem mümkünse yaparlar yöneticiler hem bir yer hakkında fikir almamız gerektiğinde videoda sözlü bir şekilde işte şurasında boyle işaret var burası kuzey burası güney gibi detaylı anlatım muhteşem olur. 3 tane şüphe duyduğum yer var spiker gibi anlatırım

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılıyorum, videolu bölüm şart, resimleme dahi yetersiz kalıyor

Koray Kor

Admin
Yönetici
Administrator
Merhaba,

video eklemeniz için önce youtube sitesine eklemeniz gereklidir. oradaki linki buraya atarak yapılmaktadır. videolu ve fotoğraflı işaretler aynı kategoride işlenmektedir.

Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar

Bide " rep derecesi" ne oluyor onu merak ettim.
Kişinin yazdığı mesaj sayısı aldığı beğeniler ve yapılan replere göre çalışmaktadır. tamamen sistemin yaptığı iş bizin bilgimiz dışında.

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yotube siz video linki olmalı

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sitenin böyle bir özelliği açılsa dahi , sizler yine elinizdeki videoyu aynı şekilde yükleyip veri tabanı linki ile çalışacağından değişen birşey olmayacaktır .
Hem youtub dururken sitenin kotasını harcamayalım , site yavaşlar o zaman :)
Şimdi video boyutları yüksek olur görüntü kalitesine göre , elindeki hd kayıt bir 10 dk lık video 400-500mb hafıza yer tutar .Bunu aynı şekil yüklemek zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır .
Dersinki kaliteyi düşürelim 500 Mb lık videoyu 50ye , hatta 5 mb kadar indirebilirsin .Bu seferde kaya falcılığı başlar heryer isli puslu bir görüntü çıkar .
Ben şahsi olarak video kaydı yapılan mekanların sadece genel çevre portresi dışında birşey göremiyorum .
Resim bu işde daha ayırt edici ve detayları ortaya çıkaran bir işlem .
Sevgiler .

sandalci14

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Anlasildi.sitenin sistemini yavaslatmak.sistemde cok yer kaplamak.yada goruntu kalitesi gibi sebeplerden bunin yerini linkle youtub gibi siteleri kullanmak avantajlidir.oda makul.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
videolu işaretler bölümü açılabilir sıkıntı olacağını sanmıyorum
videoları siteye yüklemeye gerek yok, yine youtube gibi sitelere yüklenir ama linki paylaşılır
videolu işaretler nadir paylaşıldığı için en azından fotoğraflı işaretler bölümünde, konuların içinde kaybolup gitmez