• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Onlarca taş yiğma yardım.!

Tuğra4503

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaslar yine ege bölgesi.dağın zirvesi çok fazla taş yıgma var 150-200 diyebilirim.etrafta işaret arayacak vaktim olmadı.yıgmalarin baktığı yön uçurum aşşagıda derin bir uçurum ve dere yatağı var.yığmalar irili ufaklı cihazimda yok.mezar olduguna inaniuorum yorumlarinizi esirgemeyin lütfen.20170410_175241.jpg

Ekli dosyalar

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
mezardan şüpelniyosan yapacak bişey yok zaten önemli olan açmak bitanesini açıp bakacan bir metre inmeden belli olur derim nasip

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
eğer 3 üde mezar olarak ele alıyorsak 1 i dolu olmalı ...

Tuğra4503

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mezardan şüpelniyosan yapacak bişey yok zaten önemli olan açmak bitanesini açıp bakacan bir metre inmeden belli olur derim nasip
Iki tane denedim bir bucuga kadar ikisindede kirece benzer büyúk bir tabaka çıktı ustam kuru ayaza dayanamayip kactim :D

Kartalim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eskiden yasam alani olmasin ekilir se tarla falan diye eskilerden taslarini toplamis olmasinlar biryere

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
20170410_175241.jpg
Daha önceden ekilmiş bir alana benzemiyor
zirve bir yer yığma mezarlar olabilir
çubukla boşluk bakın derim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardeşim,

Kireç çıktıysa ve tabaka kalınlığı 2 parmaktan fazla ise çok dikkatli ol.
İhtimal taundan ölmüşlerdir.

Eldivensiz ve maskesiz asla çalışmayın.

Önce çubukla boşluk tespiti yapacan.
Değerli maden tespiti de yapabiliyorsan her şey 5-5 olur.
Yorulmazsın. Değerli tespitinde mutlaka bronza bakılmalıdır.
Güzel heykel çıktığını gören ustalarımız var.

Tuğra4503

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eskiden yasam alani olmasin ekilir se tarla falan diye eskilerden taslarini toplamis olmasinlar biryere
Ustam bu benimde aklima geldi ancak bunlari buraya yigmak yerine assagiya sallasalar taslar kendi kendine ucurumu daha sonra dere yatagini bulurdu buda mezar olarak degerlendirmemde etken

Tuğra4503

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim,

Kireç çıktıysa ve tabaka kalınlığı 2 parmaktan fazla ise çok dikkatli ol.
İhtimal taundan ölmüşlerdir.

Eldivensiz ve maskesiz asla çalışmayın.

Önce çubukla boşluk tespiti yapacan.
Değerli maden tespiti de yapabiliyorsan her şey 5-5 olur.
Yorulmazsın. Değerli tespitinde mutlaka bronza bakılmalıdır.
Güzel heykel çıktığını gören ustalarımız var.
Ustam 3 tane açtım hepsinde 1 1.5 mt de buyuk kireç yada kirecten biraz daha sert bir malzeme çıktı demir çaktigimda bir karistan fazla gidiyor.ise yeni basladigimdan ekipmanim yok daha sonraya saklayacagim.dikkatimi ceken bir hususta ovalardan ve dere yatagindan falan görunmuyor bu yigmalar hepsi gunes batimi tarafina bakiyor ve karsisindaki zirveye cikmadan görulmuyorlar

avır

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Roma dönemine ait mezarlık alan olabilir ege bölgesinde birçok bölgede buna benzer yerler var yalnız dolu olanın işareti olması gerekli

Pscyhe

Engellendi
Toprak yapisi olarak ege bolgesi kirecli yapiya sahiptir mezar olarak dusundugunuz alanlari degilde 2 3 mt onunu bile acsaniz bile ayni yapiya denk geleceksiniz..taslarin dizilimine bakinca ayni cizgi ve duzende dizilmis benikde dusuncem zamaninda alan acmak adina toplanmis taslar diye dusunuyorum..ama genede suphe kalmamasi adina bolgede olan sizsiniz bir tanesini secip en az 2 mt yakin acip bakacaksiniz ne olup olmadigi o zaman ortaya cikar

Tuğra4503

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Toprak yapisi olarak ege bolgesi kirecli yapiya sahiptir mezar olarak dusundugunuz alanlari degilde 2 3 mt onunu bile acsaniz bile ayni yapiya denk geleceksiniz..taslarin dizilimine bakinca ayni cizgi ve duzende dizilmis benikde dusuncem zamaninda alan acmak adina toplanmis taslar diye dusunuyorum..ama genede suphe kalmamasi adina bolgede olan sizsiniz bir tanesini secip en az 2 mt yakin acip bakacaksiniz ne olup olmadigi o zaman ortaya cikar
Teşekkürler ustam tek çare dedigin gibi yapmak :)