• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Önü taşlarla kapatilmiş mağara

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S.A. arkadaşlar. tek para için gittiğimiz yerde yeni yaptığım çubukları da denedim. ağzı aşlarla kapalı olan bir yere denk geldik. bölge Trakya bölgesi. taşları çıkardıktan sonra giriş kısmının toprak ve taşlarla doldurulmuş olduğunu gördük. içerdeki taşların birazını çıkardıktan sonra 5 6 tane kemik çıktı yüzeye yakın yerden. kemikleri sağ tarafta küçük bir cep gibi yer vardı fazla kurcalamadan oraya toplayıp üstünü taşlarla kapattık. en sonda ki açıklıktan ileriye doğru devam ediyor.oraya kadar dolgu yapılmış toprak ve taşlarla. zannedersem orası zamanla biraz çökme yapmış ve üstü açılmış. böyle bir yer için hazırlıklı olmadığımız için çok fazla işlem yapmadan sadece girişteki taşları boşaltıp bıraktık. sizlerin böyle bir yerle ilgili bilgi ve tecrübelerinizle yardım bekliyorum. bizi burada ne gibi bir şey bekliyor. nasıl çalışma yapalım. beklentilerimiz ne olsun. şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. a.e.o.

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sitede mi sıkıntı var yoksa bende mi anlayamadım. bir türlü resim yükleyemedim.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Devam edin. Çökme varsa devam edin. Fakat fotoğraf çekmeyi unutmayın ki göremediklerinizi görmenize yardımcı olalım.
Teşekkürler

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sonunda yükleyebildim. yorumlarınızı bekliyorum.

timur964

konularim
Süper Moderatör
havalandırma olabilir
önce işaretlediyim yeri temizleyerek kaya butunluğunu kontrol edin aman dikkat .

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
havalandırmadan ziyade giriş olarak düşündük biz orasını. aşağıya doğru genişleyerek yuvarlak giriş kapısı gibi gidiyor. dediğiniz yerin kontrolünü içerden yaptık. çok büyük yerli kaya olarak devam ediyor.

elribertador

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hemşerim bizim taraflara benziyor burası yardıma ihtiyaç olursa buradayım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ustam,
Tek teke gittin, ayrıca yeni yaptığın pirinç çubuk yanındaydı.
Şimdi sormak istediğim şu:
O mağaranın ağızını görünce mi çubukla baktın...?
Yoksa geriden ileriden bir yerde çubuğu çektin seni buraya mı getirdi...?

Soruma cevereceğin cevaba göre sizi yönledireceğim inşallah.

Kolay Gelsin.

( Cevap yazarken [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] yazarak başla, cevap yazınca bildirim gelir. Atlamamış olurum).

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Ayrıca bulduğunuz kemikler insana mı hayvanata mı ait...?
Bilemediyseniz;
Kemikler tam mıydı? Ele alınca parçalanma oldu mu...?

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam amacımız tek tek yapmaktı. ama gecen hafta sanayide bir tanıdığın dükkanında resimdeki çubukları yaptım. bu tarz hiçbir çubuk bende çalışmıyor. ekipten bir arkadaşa verdim. hatta 2 takım yaptım diğerini de ekipteki başka arkadaşa verdim. onlarda tepki veriyor çubuklar. neyse kısa geçeyim. ben tek tek yaparken onlarda çubukları deniyordu. 7 8 tane gariban mezarı bulduk aşağı taraflarda. en sonunda en hakim noktaya geldik araya araya. ben cihazla gezerken arkadaşı çubuklar yönlendirmiş. burada çok çekim var dedi çubuklar hep aynı yere gidiyor deyince bizde oraya yönlendik. o şekilde bulduk burayı.zar zor açtık bi şekilde. kemikler tam değildi. el ve kol kemikleriydi. kemikler parçalanmadı.

cash1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta bu yer Trakyanın neresinde bende böyle bi biliyorum

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
@BulursamKader25 ustam amacımız tek tek yapmaktı. ama gecen hafta sanayide bir tanıdığın dükkanında resimdeki çubukları yaptım. bu tarz hiçbir çubuk bende çalışmıyor. ekipten bir arkadaşa verdim. hatta 2 takım yaptım diğerini de ekipteki başka arkadaşa verdim. onlarda tepki veriyor çubuklar. neyse kısa geçeyim. ben tek tek yaparken onlarda çubukları deniyordu. 7 8 tane gariban mezarı bulduk aşağı taraflarda. en sonunda en hakim noktaya geldik araya araya. ben cihazla gezerken arkadaşı çubuklar yönlendirmiş. burada çok çekim var dedi çubuklar hep aynı yere gidiyor deyince bizde oraya yönlendik. o şekilde bulduk burayı.zar zor açtık bi şekilde. kemikler tam değildi. el ve kol kemikleriydi. kemikler parçalanmadı.
Sevgili ustam, şimdi yapılacak 2 şey var:
1-Bulunan yerin üzerinde çubukla gezerek aşağısının krokisini çıkarmak.
2-Çerçevesi çizilen bu yerin içinde değerli var mı yok mu bunu tespit etmek.

Arkadaşlarınız bunu yapabilirler mi?
Yapamazlarsa nasıl yapacaklarını ben tarif edeyim inşallah.
Çünkü değerli tespiti yapılmadan girişilen her işin sonu hüsrandır.

Kolay Gelsin.

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@BulursamKader25 ustam ilgi ve alakana çok teşekkür ederim. Allah (c.c.) razı olsun. arkadaşlarım ilk defa çubuk kullanıyorlar. yeni tecrübe etmeye başladılar. derinlik ve değerli bulmayla ilgili bilgi verirsen çok memnum olurum. burası 5 6 mt düz gidip sola 12 13 mt devam ediyor sonra yine sağa dönüş yapıyor ama ondan sonrasına bakmadık.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
@BulursamKader25 ustam ilgi ve alakana çok teşekkür ederim. Allah (c.c.) razı olsun. arkadaşlarım ilk defa çubuk kullanıyorlar. yeni tecrübe etmeye başladılar. derinlik ve değerli bulmayla ilgili bilgi verirsen çok memnum olurum. burası 5 6 mt düz gidip sola 12 13 mt devam ediyor sonra yine sağa dönüş yapıyor ama ondan sonrasına bakmadık.
Amin cümlemizden.
Ben word sayfasına çizip buraya atayım.
Başkasına lazım oldukça da yükleriz iyi olur.

Tabii ki bu iş yazacağım şekilde kolay değil. Yıllar ve tecrübe istiyor.
En azından nasıl olacağı konusunda bilgi sahibi olurlar.
Böyle böyle de tecrübe kazanmış olurlar.

Gün içinde yüklerim inşallah.