Ordu'da ele geçirildi.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ordu'da Firavun heykeli ele geçirildi

Ordu'nun Ünye ilçesinde, jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, tarihi eser niteliği taşıyan Firavun heykeli ele geçirildi. Maddi değerinin yüksek olduğu tahmin edilen Firavun heykelinin kalker taşına işlendiği görülürken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde Ünye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Mısır'da milattan önceki yıllarda hüküm sürmüş Firavun'un kalker taşına işlenmiş heykelinin el değiştireceği bilgisi üzerine harekete geçti, operasyon düzenledi. Heykelin Ünye'nin Hızarbaşıgünlük Mahallesi'nde N.K. adlı kişinin elinde olduğunu öğrenen Jandarma, gece yarısı eve baskın düzenledi. Operasyonda heykel ile birlikte şüpheli N.K. gözaltına alındı. Maddi değerinin yüksek olduğu ifade edilen heykelin, gerçek değerinin yapılacak incelemeler sonunda belirleneceği belirtildi.

(DHA)

Darkmountain

Yeni Üye
Nasıl yakalanıyorlar anlamıyorum telefonlarmı dinleniyor, el değiştirecekken nasıl yakalanılıyor.içlerinde hainmi var?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Nasıl yakalanıyorlar anlamıyorum telefonlarmı dinleniyor, el değiştirecekken nasıl yakalanılıyor.içlerinde hainmi var?
Çok kolay ustam aç gözlülüklerinden kaynaklanıyor. Gerçek alıcının verdiği fiyatı beğenmiyorlar ve piyasaya etiket oluyolar eee bu ürünleri sadece müzayedede sergilemek isteyen paralı tipler almak istemiyor ? alıcı istihbarat birimi abilerimiz piyasadaki en yüksek fiyatı veriyolar hemide ayağına geliyolar, sonrası malum işte burda altına yorum yapıyoruz...

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
çalışma araştırma amatörce işlerde sorun yok,olurda bişeyler bulursan yekün teşklil etmeyen ufak tefek ve değersiz şeyler hariç sorun başlar.dinlemelere takılırsın.altın, var, kaçeder heykel,buldum,vs telefonlar vatsap mesajlar takipte, alıcıların % 90 ı polis sitihbarat istitten komisyon alanlar,aracılar vs.satacam deyip araca yüklediğinde telefon sinyalinden takibe alınır yolda yakalarlar,''bir ihbarı değerlendiren ekipler yolda çevirdiği otodan paha biçilemeyen tarihi eserler ele geçirdi''diye haber olursun.velhasıl bu işleri yapan üçüne beşine bakmayacak müzeye götürecek.ha müzedekiler akkaşıkmı,değil elbet.kendini garantiye alacaksın.resimleyip tutanağa geçireceksin müzeye verdikten sonra değerini başka biyerlere sorabilirsin.baktın fark çok o zaman ufaktan koleksiyonerlerede tek para satabilmeyolu olur ama yinede sıkıntı velhasıl..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben hep diyorum müzeye verin.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Amatör bi çalışma yapılmış, (google yazın firv. Bakın) haber ise büyütmüş de büyütmüş, acaba neden?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bal gibi sahte. Dengesiz kol ve bilek kalınlıkları bağırıyor.orjinal diye okey verilirse vallahi yazık .Gözlerin biri Fizana biri Şarka bakıyor.Firavun efendinin şanına yakışmamış. ben olsam şikayetci olurdum.Expertizi yapılmadan hemen de fiat biçilmiş.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Habere bak; ''Mısır'da milattan önceki yıllarda hüküm sürmüş Firavun'' Sanki Firavun bir kişiydi? Firavun eski Mısırdaki yöneticilerin genel ünvanıydı.Padişah,Sultan,Kral,Cumhurbaşkanı gibi.

Gel gelelim esere; Eğer bunu yapan Firavunlardan birinin zamanında yaşasaydı,dünyayı tersten gösterirlerdi ona.

Eğer meraklı biri hobi amaçlı yapmadıysa apaçık tokatçı işi.Ama neden gerçek gibi lanse ediliyor? Bir ara kitap furyası vardı,şimdi de bu.
Eserin Ordu'da ele geçirilmesine gelince(gerçek olduğunu kabul edersek); Mesele alım satım olunca,bölge çok önemli değil.

Darkmountain

Yeni Üye
bide dikkat ediyorum neden yakalanan iller istanbul,ankara ve izmir olmuyor genelde anadoludaki küçük şehirler oluyor.