Orjinal harita

botan5656

Engellendi
IMG_0333.JPGÖncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Bu harita şuan elimde mevcut ve kesinlikle orjinal buna emin olabilirsiniz, kimseyi kandırma gibi bi amacım yok. Bizzat benimde bulunduğum bi yerden alındı. Uzun zamandır bu siteyi kullanıyorum beni bilen bilir. Bu haritadaki yazıları bir türlü çözemedim. Konuya vakıf arkadaşlar bi göz atarsa sevinirim.

botan5656

Engellendi
NOT: Haritayı keserek paylaştım.

Adam78

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Haritanin tahmini cizim ( oluşturulma ) tarihini söyleye bilir misiniz yada size bu haritayı veren su dönemden kalma diye birsey soyledi mi...

Ayk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Saat biçimi ve ev yapısı günümüze yakın bir tarihte yapıldığını çağrıştırdı bende. 3 başlı şeyi bulursanız paylaşırmısınız bayağı merak ettim :D Kolay gelsin.

ölmezada

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sanırım bir ermeni haritası, yazıdan anlamam ama 1915 rakamı ermenice yazılmış bir harita olduğunu düşündürdü.

Yörük ali

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bence bir tılsım anahtarın deliği üç başlı vatandaşın göbeğini gösteriyor yukardaki sözler kilidi açacak tepede ay hilal şeklinde ama saat 3 ü gösteriyor gecenin tam 3 ü pek tekin bir saat değildir

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hah onu çok iyi yapmışsın .haritayı parçalamak ne usta ya .güven medigin insanla ya yola çıkma yada birbirinize güvenin.yakismadi bu hareket
Sitem etmeye gerek yok bence. Botan usta sadece merak ettiği kısımı paylaşmış yazıların anlamını bilen varsa yardımcı olmasını istemiş ve gayet doğal birşey bence. Haritanın tamamını paylaşsa haritanın kendinde olmasının hiçbir anlamı kalmaz harita haritalıktan çıkar yol tarifi tabelasına döner

botan5656

Engellendi
APOLLONUS ustanın dediği gibi sadece bir kısmını paylaştım burda haritanın. Yani kimseye verdiğim falan yok.Umarım aramızda bu yazıyı çevirebilen arkadaşlar vardır. Aslında çevremde sorabileceğim kişiler çok var ve net okurlar bu yazıyı ama dikkatleri üzerime çekip boş yere düşman!! kazanmakta ahmaklık olur. Varsa burda yardımcı olacak arkadaşlar daha makbule geçer.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben birkaç arkadaşa sordum ama cevap gelmedi botan usta

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[MENTION=7764]botan5656[/MENTION] haritadaki yazının olduğu kısımı biraz daha kaliteli bir şekilde fotoğraflayıp eklermisin fotoğrafın boyutu daha büyük ve net olsun yazılar net okunabilsin

Navi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Her kelimeyi farklı arkadaşına sormayı deneyebilirsin, şüphe çekmez. Hatta" İnternette biriyle tanıştım, profil resmine şöyle bir şey koymuş" da diyebilirsin.Gene tam metni gösterme.

Navi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resimlerle ilgili yorum yapamam da. Yazı kısmının fotoğrafını çek, pc ye yükle, google çevirici tercüme eder. Ermeniceyi seç dil seçeneklerinden. Olacak gibime geldi.Kolay gelsin.