Osmanlıca define haritası tılsımlı

bozoklardan

Yeni Üye
2 nesilden bize aktarılan osmanlıca geyik derisi sağ alt ucu yanık veya isli harita yer ve konum sadece orman dağ ve bir tapınak vesaire dergah şeklinde konumu tespit edemiyoruz haritada çok sık bır orman orman altından geçen kuvvetli bir dere ormanın üstünde bir yapıt ,tercüme ettiğimizde kolayca görülmesi bulunması kolay mevki gibi dursada giriş kapıdan merdiven vasıtasıyla 17 adım çıkılması basamakları çıkarken ritüel yapılması giriş kısmında da 17 adımdaki ritüel e göre başka bir ritüel gerektiği bildiriliyor. böyle bir mekan biliyormusunuz ritüeller ve tılsımlar bilgimiz dahilinde mekan biliniyorsa bakılabilinir

timur964

konularim
bu bahsi geçen ritüeller haritadamı yazıyor belki resmini eklersen bilgisi olan vardır

bozoklardan

Yeni Üye
harita sol üst kenarında ritüeller bilgimiz dahilinde .asıl mesele böyle bir mekanın varlığı bulunduğu yöre konum araştırmalarımızca kilise tapınak toplulukların eski tarz tümülüs gibi yerin nerde olduğu haritada yer altında olduğu belirtilmiyor yerüstünde dağ eteğinde diye bilgi veriliyor güney marmara ve batı iç anadolu yu analiz ettik bi sonuçla karşılaşamadık

Smokin

Moderatör
Moderatör
Peki bu harita hangi bölge den bahsediyor ? Sakıncası yoksa paylaşır misin .

bozoklardan

Yeni Üye
SMOKİN kardeşim elimde olsa paylaşim dedemin babası dedem babam dahi bilmiyor sadece çoğrafi özelliğini anlayabiliyoruz hritadan karaçam ormanlı , orman altında kuvvetli akarsu orman sağ üst köşesi dağ aynı şekilde sol üst köşe dağ , sağ üst deki dağın eteğinde taş yer üstünde bir yapı .daha önce bakılmış bir yer olabilir tahrip edilmiş olabilir ama ritüeller olduğuna göre alamamışlar dır olarak görüyorum

bozoklardan

Yeni Üye
17 basamaklı girişin her basamağında ritüel artı 13 üncü basamakta lisana getirilme durumu var

ragıp

Uzman
@bozoklardan
hoş geldin
paylaşımın hayırlı olur inşallah
anladığım şu
ağaçlık, ormanın altında bir din mabedi
mabedin bulunduğu tepenin kenarından bol sulu bir dere geçmekte

her şeyden evvel
bu haritanın sizin elinize, sizden ziyade dedelerinizin eline
hangi kanaldan, kimler tarafından geçtiğine
o kişilerin yaşadıkları bölge belirlenmeli

veya
sizin dahi yıllardır bulamadığınız bir yer
sitede paylaşırsanız, belki bir ustamızın, bilgi birikimi, tecrubesi
bir üyemizin aklının ucunda bir ışık uyandırır
sizlere yardımcı olabilir diye düşünüyorum
sitede, öyle konulara şahit oluyoruz ki
bazı konular yoruma dayanıyor
herkesin, yoğurt yemesinin farklı olduğu gibi
bakışı, görüşü de farklı olabiliyor
dolayısı ile
paylaşırsanız,
bir şey kaybetmez, kazanırsınız
selametle

bozoklardan

Yeni Üye
eyivallah kütahya afyon bölgesi araştırmamız sonuçsuz kaldığı takdirde sizlerin insayatifine sunmayı düşünüyorum haritayı

ragıp

Uzman
eyivallah kütahya afyon bölgesi araştırmamız sonuçsuz kaldığı takdirde sizlerin insayatifine sunmayı düşünüyorum haritayı
daha yukarıya çık
Uşakta da güzel ormanlar ve sular mevcut
daha yukarıya gel
Balıkesir, Çanakkale arası özellikle
kazdağları yaz kış sular mevcut
bursa, mezitler, uludağ etekeleri
balıkesir bandırma .......
bakılacak yer çok
çok dar kalmış
veya siz o bölgelerde düşündünüz
kütahya da güzel orman bile yok be ustam

Niyo

Aktif Üye
Ustam batı Karadeniz bölgesinde araştırma yaptınız mı hiç

Niyo

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 143512 böyle yüksek bir tepe mi ve alt tarafi sağlı sollu ormanlık cam köknar ağacı ve bir ilçenin içme suyunu karşılayan su bu dağın eteginden çıkmakta

Smokin

Moderatör
Moderatör
SMOKİN kardeşim elimde olsa paylaşim dedemin babası dedem babam dahi bilmiyor sadece çoğrafi özelliğini anlayabiliyoruz hritadan karaçam ormanlı , orman altında kuvvetli akarsu orman sağ üst köşesi dağ aynı şekilde sol üst köşe dağ , sağ üst deki dağın eteğinde taş yer üstünde bir yapı .daha önce bakılmış bir yer olabilir tahrip edilmiş olabilir ama ritüeller olduğuna göre alamamışlar dır olarak görüyorum
Anladım lakin bu şekilde biraz zor . En azından herhangi bir il ilçe bölge kasaba koy yada muhit ismi gecseydi alanı daraltmis olurduk.