• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Oturak taşı karşısında oyulmuş yuvarlak parlak bir taş eski mezarlıkların içinde

Yamaç

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abiler oturak taşı ve oyulmuş taş karşı karşıya eski ve gavur mezarlıkların 5 metre yukarısında ve bu taşlar küçük bir tepenin üstünde buldum işaret de oturak taşının üzerinde ve bir çok yerinde aynı işaretten var hemen 100 metre ilerdede dere akıyo

Ekli dosyalar

Y@vuz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Taşlar küçük sabit değil gibi

Yamaç

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yerlerinden zor kaldırdım altlarına falan baktım dedim belki bişeyler bulurum

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu boyuttaki taşları emare kabul etmek için hiç oynamadığından emin olmak gerekir. Başka bi emare bulursan yakınlarda onları araştır.
sanki sen saklıyormuşsun gibi düşün :)

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Resimlerden net bir şey çıkaramadım ama V işareti ve murç olarak kabul edersek Ermeni işi diyelim. Bu da mezar der ama taşların oynamış ve küçük olmaları işi karıştırıyor. Çünkü oynamamış olması gerekiyor ki yön ver mesafe bu işaretlerden yola çıkarak tespit edilip sonuca varılsın. Boşluk bakmaktan başka bence çare yok burada.

Yamaç

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım taşları yerinden ben oynattım ilk gördüğüm zamanki yerlerini beynime kazıdım unuturmuyum ama şöyle birşey taşlar ne kadar küçük olsada yerinde hep yoeun tutmuş yani oynatılmamıştı ilk gördüğümde dedim yere sabittir kesin o derece zaten eski bir mezarlığın hemen yukarısındalar o taşların bulunduğu tepeyi makinayla alsak çıkarmı bişeyyardım ederseniz sevinirim

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu resimlere göre doğal. Sabit olmayan kayalara yapılan oyuklar genelde günluk işlerin çozümünde kullanilmıstır. Baharat ögütme taşı gibi .

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eğer oturak taşıysa! oturak taşına oturup karşıya bakın. kollarınızı v yapın fotoğraf çekin. ona göre net bişey söyler ustalar

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Üstadım taşları yerinden ben oynattım ilk gördüğüm zamanki yerlerini beynime kazıdım unuturmuyum ama şöyle birşey taşlar ne kadar küçük olsada yerinde hep yoeun tutmuş yani oynatılmamıştı ilk gördüğümde dedim yere sabittir kesin o derece zaten eski bir mezarlığın hemen yukarısındalar o taşların bulunduğu tepeyi makinayla alsak çıkarmı bişeyyardım ederseniz sevinirim
Zaman kaybedersiniz bu şekilde ve hevesiniz kırılır, en güzeli çubuk kullanmayı biliyorsanız arazide gezerek boşluk tespiti yapmanız sizin net bir şeyler öğrenmenize daha kolay yardımcı olacaktır.

Yamaç

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam teşekkür ediyorum oradan bişy çıkmasada 2 yer daha var abiler biri yumruk ikinciside balık var bana gelen bilgilere göre taştan kapaklar kazılmış bir mezar ve içi dolu 1 ermeni getirmiş amcam bakmışlar 3 tane mezar var demiş birini göstermiş 2 mezarıda kendiniz bulun demiş ama o 2 mezar bundan daha derin demiş çıkarmı bişey sizce

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam teşekkür ediyorum oradan bişy çıkmasada 2 yer daha var abiler biri yumruk ikinciside balık var bana gelen bilgilere göre taştan kapaklar kazılmış bir mezar ve içi dolu 1 ermeni getirmiş amcam bakmışlar 3 tane mezar var demiş birini göstermiş 2 mezarıda kendiniz bulun demiş ama o 2 mezar bundan daha derin demiş çıkarmı bişey sizce
2 kişinin bildiği sır değildir ;)