• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Oyma ve kanal

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20170420-WA0000.jpg

IMG-20170420-WA0004.jpg

IMG-20170420-WA0005.jpg

IMG-20170420-WA0002.jpg

IMG-20170420-WA0003.jpg

IMG-20170420-WA0006.jpg

hepsi aynı bölgede bunların. arkadaşlar çekip yollamış. haytaya bende görmeye gideceğim. vereceğiniz bilgiler çok önemli. nelere dikkat etmek lazım. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Kıdemli üye kardeşimiz :) görünürde oyma ve kanaldan başka işaretler de mevcut. Lakin yosunlar bir konuda iyi işaretlerin şimdiye kadar sağlam kaldıklarının ve bölgenin el değmemiş olabileceği konusu. Ama gel gör ki o yosunlar bir fırça ile güzelce özenli bir şekilde temizlenmeli ve ıslatılıp öyle resimlenmeli. Küçük bir murç izi bile burada üstadlarımızın yorumlarına fark katmakta. Bu arada o kanal değil bayan mezarı işareti diye tahmin ediyorum. Bu yüzden arkadaşlarından temiz ıslak kaya ve çevresinin resimleri gerekmekte. Ha değer mi dersin? İşaretlere göre evet lakin gerisi de nasip işi. Selametle

Son düzenleme:

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
eyw dostum. ben bölgeye gitmedim daha . bu çekimler arkadaşa ait. gitmeden önce farklı görüşleri de alıp ona göre resimleme yapacağım. zaten resimleride buraya koymamdaki amaç da bu zaten. kısmetse haftaya ben kendim bir çalışma yapıp burada paylaşacağım. bır haftalık süreçte ne kadar çok görüş alırsak o kadar net bir çalışma olur. selametle....

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
yardımcı olabilecek başka kimse yok mu?

Pscyhe

Engellendi
Sunak ve kanal guzel..kanalin dibini kontrol etmek lazim..sana yolllayan arkadas bosluk kontrol etmeyi biliyosa kayalari yoklasin bi..carpi son nokta dedigim gibi ya kaya altlari oda mezar.

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
resmi çeken arkadaşların fazla bilgisi yok. hafta sonu kendim gideceğim. burada söylenilenler doğrultusunda çalışma yapacağım. bilgiler için teşekkür ediyorum. Allah(c.c) a emanet ol...

Karabulut

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 fotoda işaretin arkadındaki dikili taş mezar taşına benziyor Orası mezarmı beni öyle gördüm
5 fotoda kaya rengi farklı Kayanın ortası Daire şeklinde Renk farklılığı var Orası horosan olabilir Kontrol edin.

SUSMUŞ35

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam sunak ve kanal kanalın ön tarafını gösteriyor ama toprakta daha önce işlem yapılmış ama fazla derin olmamışa benziyor çubuk işini görür bence kolay gelsin

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
2 fotoda işaretin arkadındaki dikili taş mezar taşına benziyor Orası mezarmı beni öyle gördüm
5 fotoda kaya rengi farklı Kayanın ortası Daire şeklinde Renk farklılığı var Orası horosan olabilir Kontrol edin.

ustam 2. fotodaki dediğin taş değil ağaç. 5 fotodaki dediğiniz yeri kontrol edeceğim. ilginize teşekkür ederim..

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam sunak ve kanal kanalın ön tarafını gösteriyor ama toprakta daha önce işlem yapılmış ama fazla derin olmamışa benziyor çubuk işini görür bence kolay gelsin
ben daha gitmedim oraya ne kadar işlem yapıldı bilmiyorum. ama benimde tahminim kanalın hemen dibi yönünde. kısmet artık..

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
sunak yanındaki kaya da artı olan yer ilk hedef ikinci kanal boyu kadar kanal yönü hayırlısı işallah

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Çubuk kullanabiliyorsanız mesele kalmaz.
Mezarları tespit edersiniz.
Şu an için başka söylenecek çok şey yok.

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sunak yanındaki kaya da artı olan yer ilk hedef ikinci kanal boyu kadar kanal yönü hayırlısı işallah
eyw [MENTION=12913]timur964[/MENTION] . artının sol üst ucuna dikkat etmek gerekir mi? orada sanki ucun bittiği yer kesilmiş. bir anlam ifade edermi sizce?

aramis39

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk kullanabiliyorsanız mesele kalmaz.
Mezarları tespit edersiniz.
Şu an için başka söylenecek çok şey yok.
teşekkürler ustam. çubuktan yana sıkıntı yok 3 adet çubuğumuz var. makinelerden çok daha iyi. tabi kullanmayı bilene ( bu arada bende çubuklar çalışmıyor diğer arkadaşlarda sıkıntı yok.) kahkaha

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
eyw @timur964 . artının sol üst ucuna dikkat etmek gerekir mi? orada sanki ucun bittiği yer kesilmiş. bir anlam ifade edermi sizce?
gerekir stop gibi bombeli yere giriş gibi duruyor tabi resimde canlısı nasıl gidince bakarsın hayırlısı işallah