Oyma yanında işaret.

Echibles

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, şuan bölgedeyim.aşağıdaki gibi bir oymaya denk geldim. Resimler sola yatık yüklendi telefondan yüklüyorum. Oyma kayanın üstünde değil alnında Oymanın önünde ata benzer bir resim var. Nereleri fotoğraflama yapmalıyım. Nerelere bakmalıyım.
IMG_7822.jpg
Aymanın üst tarafı

IMG_7824.jpg
Burası sağ üst tarafı geniş açı
IMG_7827.jpg
Burasıda sol üst tarafı.
IMG_7825.jpg

Echibles

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aşağısı tribün olamayacak kadar eğimli yaklaşık 60 derecelik bir eğim var

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
zemin araştırılmalı bence

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Çubuk kullanabilirsiniz burada Tatar ustanın dediği zemin arastirilmali şüphe ettiğin yerleri şiş ile kontrol edebilirsiniz Belki mezar denk gelir . Resimlere istinaden yorum yaparsak daha doğrusu yuzeydeki oluklara göre doğal duruyor .

lagardel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar;
çok şanslisin biliyormuydun !
Umarim yazacaklarim in bir etkisi olur şansinin yürümesinde. (resim üzerinde işaretleme yapmasini bilmediğim için yazarak tarif etmeye çalişacam.
En üstün bir alti yani en altin da iki üstü oluyor kayada düzeltmeler var !
Düzeltmelerin olduğu yerlerde bir çekiç yardimiyla boşluk bak ve mümkünse yakin zamanda da bu düzeltmelerin resimlerini yakinlaştirarak ve etraflica resimlerini atarmisin ? Yakindan da bakmak isterim kolay gelsin

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Üstte resim yansıması giriş gibi olmamış mı .Burasının içinde oda mağara olabilceği düşünülebilir.

Ekli dosyalar

• 750.4 KB Görüntüleme: 185
  • 1.2 MB Görüntüleme: 187
  • 1.9 MB Görüntüleme: 184

Balkır

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merdiven basamaklarını andırdı. Kaya mezarları var. Basamakları da incele. İşaret falan ara. Ayrıca 2. fotoğrafta sol alt köşede yanyana sıralı C işaretleri var. Oralara da göz gezdir derim.

Echibles

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Çubuklar taş yapısı minarelli olduğu için pek işe yaramıyor. Hemde son derece minarelli. Şişleme çok zor çünkü az bir toprak kalanı taş yapıya sahip. Boşluk kontrolü yapamıyorum tahta tokmakla. Çünkü kaya yapısının üzeri adeta sıvanmış gibi. bu şekilde oluşum doğalmıdır bilmiyorum. En az 5cm kaplama bir yapıya sahip kayalar. Bu yüzden heryerden boşluk sesi alıyorum kırdığımda anakaya çıkıyor.