Oymalı taş ve çevresi

asi dadaş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım resimlerin geniş açıdan görünümleri

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
7DD8ED73-D350-4367-8AAC-B787480B2EC2.jpeg

Bu alanın resme göre sağa doğru tepe doğru resmi yok mu? Onu da görelim.

öndeki taşın yanında düz kesme taş var. Hafif de boşluk görünüyor. İyi etüt ettiniz mi?

arkadaki taşta da sunak var mı?
iki taş arasında da boşluk baktınız mı?

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Ustalarım resimlerin geniş açıdan görünümleri
Topraam sonresimdeki halini yakinlastirip baktim..bukayaya allah neverdiyse yapmislar...carpi hac oyuk sunak kanal yiv murc yarik catlak yon cizgisi ucgen .valla katolog gibi olmus..anlat baalim daha once buraya ellesen ilusen kurcalayan oldumu sen bu isleri kosturuyonmu arge yaptinmi

durumun nedir

asi dadaş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretli taşın altında çalışma olmuş çevresinde herhangi bir çalışma izi yok özellikle inceledim herhangi bir çalışma yapamadım ekipman yok çünkü.ben yeni merak saldım bu işlere zaten sadece bu değil çok işaret var yerini bildiğim ama bişey yapamıyorum yardımcı olursanız memnun olurum

asi dadaş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu kanallar dere yataklarını gösteren birer kroki olabilir mi acaba çünkü karşısında dereler var

R00T

Profesyonel
Moderatör
DE1E7A9A-7000-4B65-84B1-72A73455314A.jpg
Yazdığım yön Doğru ise çalış .Değilse Bak geç.
Saplama yaka blok kaya ve blok kaya önünde ilerde alnı traşlı sedir kaya.Bunlara ve aralarında mavili çevrili alanlara bak başka yer değildir.

Son düzenleme:

asi dadaş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam taşın bulunduğu bölge çok taşlık.işaretlediğiniz yer kuzey doğu doğru ama orya bence bi usta gözü lazım video var fakat yükleyemedim siteye

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 251512
Yazdığım yön Doğru ise çalış .Değilse Bak geç.
Saplama yaka blok kaya ve blok kaya önünde ilerde alnı traşlı sedir kaya.Bunlara ve aralarında mavili çevrili alanlara bak başka yer değildir.
Aynen tarifi uygulasin arti ekipmana cihaza gerek yok once bi gorsun baksin dokunsun hissetsin belki manuel elizabeth takilip acilacak yerler vardir bura gibi..
gizemli-lahit3.jpg

asi dadaş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bendeki Kıt bilgilerle zor biraz çok gezdim çok baktım belki de çok basittir ama ben göremiyorum dur

kaynak

Moderatör
Moderatör
Bu çeşitler hiç de kolay değil kardeş sahada bir ustanın bulunması şart :)

R00T

Profesyonel
Moderatör
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] ustam ah keşke dediğin gibi olsa burası sanırım kuzeydoğu anadolu burda lahit çıkmaz.Zemin altı mezar odası çıkar .Ve batı yönüne başka gömü mezar harici yapmamışsa iyidir.
Otlar sararıp yok olmaya yakın bak.O zaman zemini iyi okursun.

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Bendeki Kıt bilgilerle zor biraz çok gezdim çok baktım belki de çok basittir ama ben göremiyorum dur
Ozaman bolgene yakin ehil birinden lojistik destek almalisin baska turlu yurunmez bu yolda.. ortam varsa ulasirlar sana kendin tel no yada sosyalmedya adresi verme.
kaydadeger emareler icin cok resim lazim

kaynak

Moderatör
Moderatör
@Mal bulanındır ustam ah keşke dediğin gibi olsa burası sanırım kuzeydoğu anadolu burda lahit çıkmaz.Zemin altı mezar odası çıkar .Ve batı yönüne başka gömü mezar harici yapmamışsa iyidir.
Otlar sararıp yok olmaya yakın bak.O zaman zemini iyi okursun.
mevzu kuzeydoğudan güneybatıya akıyor :)

R00T

Profesyonel
Moderatör
Evet akar [MENTION=22086]kaynak[/MENTION] ustam.Mezar ve değerli durumun ayrılacağı fikri bende hakim.Ama belli olmaz bulsun da bir yer . Bulduğundan hareketle aksi istikamet işi kolaylaşır belki.