• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Oyuklar

Gri

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şu ikitane yanyana olan oyuk dogalmıdır ustalar dogal degilse ne amaç icin yapılmışlardır

Ekli dosyalar

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
buyuk sunağın altındaki kayayı çıkarın sonrada toprakla kayanın birleştigi yerden başlayın , diğerleri ters istikametde uğraşmayada değmez

Gri

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Timur ustam buyuk sunagın altındaki kaya sonradan kapatma gibimidir diyorsunuz yani ? Digerleri ugraşmaya degmez derken gariban mezarımıdır sizce ustam ? Saolun şimdiden

Karayel 28 ustam dogal demişsiniz ? işcilik olmadıgına neye gore karar verdiniz bizide engin bilginizle bilgilendirinde boşa ugraşmayalım dogal yerlerle

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ben sadece gördüğümü söyledim. Oymalarda ben hiçbir işçilik göremedim.gören arkadaşlar zaten sana yol gösterecektir. Bol şanslar

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tekli sunak güzel onun üsten fotosu varmı

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
1 ve 3 .resimlere bakınca parça gibi duruyor öyleyse alt kısmında çalışma yapılırsa tehlike arzeder

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Doğal değilse bile fakir romalı mezarı var. Uğraşa gerek yok

Gri

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Detaylı foto çekeriz atarız üstadlar da ugraşmaya degmezmi sizce de fakir mezar alanımıd8r burası bu işaretlerden bumu anlaşılır murattırosso kardeşimizin dedigine katılırmısınız birde fakir zengin bunu az çok neye gore anlarız biraz konuyu açsakta bilgilensek ?

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Manzarasi guzel ise kendide güzeldir. Bunlar kısmet isi belli olmaz

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim biliyorum kıziyorsun ama sana doğruyu söylüyorum .dört dörtük işaretlerle bile mezarlar bulunamazken sen hiç bir işçiliğe ugramamış lapya dediğimiz oluşumdam bir şeyler çıkarmaya çalışıyorsun .fakir ile Zenginin mezarı ve işareti farklı olur günümüzde olduğu gibi.fakir mezarı yeri belli olsun diye alelacele bir oyuk yapılır. Zengin mezarı ise günler haftalar hatta aylarca uğraş verilerek hazırlanır çoğunun yeri ölmeden hazır hale getirilir. Bununla ilgili bir çok aile mezarları vardır. Oymaları iri ve kaliteli işçilik sonucu ortaya çıkar hava şartlarından en az etkilenecek kayalara yapılırlar .Sakıp ağayla köydeki mehmet Efendinin mezarını bir araştır bakalım eminimki mehmet efendinin mezarı kaybolmuştur. saygılar sevgiler

Gri

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Karayel 28 kardeşim biliyorum kızıyorsun demişsinde yanlış biliyorsun çünki kızmıyorum ben bu işlerde ugraşan acemi birisi olarak konuyu bilgilenme amaçlı açmışım fakat senin şu resimlerdeki bariz belli olan elle yapılmış oyuklara hiçbir işcilige ugramamış lapya oluşumlar diye bir yorum getirmene anlam veremiyorum ben acemiyim de okadarda deyil yani sonucta belli bunlar elle yapılmış burda amacımız bilgi almak hepsi bu saygılar herkese

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
[MENTION=18177]Gri[/MENTION] konularını özenle takip ediyorum yerlerde resim yetersizliği gözlemledim ve masallah yerinizde çok biyerden başlamak gerek bilgi istemek hakkınız ustalarda görüyorumki çabalıyor bence resim çoğaltın her arkadaşın cevabını sorgulamayın var diyende olur yok uğraşma diyende sizin kafanıza hangisi yatarsa onu uygularsınız yanlış anlaşılmak istemem gördüğümü yazdım konularınız hep tıkalı amacım konularınız sonuca ulaşmasıdır iyi forumlar .