Paha ve değer Biçilemiyor..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Az önce yotubede izledim bugunde operasyon yapilmis 237 adet eser yakalanmiş..guzelcene diizip sergilemisler...buraya kadar sorun yok sorun bunlara kim veya kimler deger biciyor.simdi ben bu malzemeleri bulsam müzeye versem bana 1 milyar vermezler yakalaninca neden deger bicilemiyor oluyolar.o zaman ben bulam yakalasinlar beni yada kendimi ihbar edeyim deger bicilemeyen eserlerden hakkimi alayim zaten yatacagim 2 3 sene ciktigim zamanda zengin ve herseye sahip olan biri olayim..bu nasil iştir bilgisi olan varsa bu değer olayini kim biçiyorsa onlarla bizi tanistirsinlar bizde hayatimizi kurtarak onlarda.bu gibi eserlere deger bicilemiyorsa bizim muzelere verdigimiz daha guzel ve tarihi eserlere neden 3 5 kuruş deger biciliyor..ben bir dahaki sefere eserlere deger biçemeyen arkadaşalara bulduklarımı vermek istiyorum

hayrını_gor

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sende haklisin be ustam:)Yakalaninca paha bicilememesinin nedeni eee artik muze el koydu, kimse al-sat yapamayacak ,o nedenle paha bicilemiyor, mecazi bir anlam vardoye dusunuyorum.saygilar.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
biraz kolluk kuvvetlerinin yapılan operasyonu büyük göstermek adına olayı abartması
çokça da basının medyanın asparagas geyikleri aslında

demiş ya rahmetli Can Yücel
Fakirin gayri meşru çocuğu olursa piç, zenginin olursa yasak aşkın meyvesi olur.
Fakir, kız peşinde koşarsa sapık, zengin koşarsa playboy olur.
Fakir toplanırsa çete, zengin toplanırsa toplantı olur.
Fakir çalarsa hırsızlık, zengin çalarsa yolsuzluk olur.
Kavramların bile cepteki paraya göre değiştiği bir Dünyada adalet arıyoruz.

işte fakirde yakalanırsa paha biçilemez ama zenginde yakalanırsa -ki asla yakalanmazlar
koleksiyoner onlar canııım !

uçanhollandalı

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Zaten değer biçilemediği için para verilemiyor.Para verilmesi için değer biçilmesi lazım.Ortada bir değer yoksa para da yok.

Bu deli saçması da ancak bu ülke de olur.

Gücü yetenlerin bulduğu fazlasıyla karşılığını bulur.Kimsede onlara buna değer biçilemiyor demez/diyemez.

Garibanın bulduğuna değer biçilemiyor madem,bir komisyon kurulur,en azından o vatandaşı rahata kavuşturacak bir meblağ belirlenir.İlla ki değerini vermeniz şart değil.Adam bulduğuna sevinsin yeter.

pusula17

Engellendi
Zaten değer biçilemediği için para verilemiyor.Para verilmesi için değer biçilmesi lazım.Ortada bir değer yoksa para da yok.

Bu deli saçması da ancak bu ülke de olur.

Gücü yetenlerin bulduğu fazlasıyla karşılığını bulur.Kimsede onlara buna değer biçilemiyor demez/diyemez.

Garibanın bulduğuna değer biçilemiyor madem,bir komisyon kurulur,en azından o vatandaşı rahata kavuşturacak bir meblağ belirlenir.İlla ki değerini vermeniz şart değil.Adam bulduğuna sevinsin yeter.
Bu devirde zor ustam malesef.

zay46

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ufak bir google araştırması yaptım pek bilgili degilim tüm sitelerde yüzde 50 devletin yüzde 50 bulanın diyor. bulan başka arazide bulursa bir yüzde 10 da yerin sahibine bulanın payı yüzde 40 olyor. tabi izinli aramalarda. yalan mı bu anlayamadım herkes para verilmiyor diyor.

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
[MENTION=20617]OsiriS[/MENTION] usta tehlikeli suda yüzüyon. . Oyunu kuralına göre oynamakta fayda var.. Bende isterim o dediğin gibi olsun. Ancak alıcıların onda sekizi kurumlar çıkar. Onda biri muhbir aracı çıkar. Onda biride özel koleksiyoncu belgesi olan. Sivil çıkar.... Hadi inkar eden varsa görelim.... Taki altın bulursan. Dediğin olur. Onu her şekle sokup. Okutursun

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ufak bir google araştırması yaptım pek bilgili degilim tüm sitelerde yüzde 50 devletin yüzde 50 bulanın diyor. bulan başka arazide bulursa bir yüzde 10 da yerin sahibine bulanın payı yüzde 40 olyor. tabi izinli aramalarda. yalan mı bu anlayamadım herkes para verilmiyor diyor.
yazdıkların doğru ama eksik
yalnızca son 6 osmanlı padişahı dönemine ait şahıs gömülerinde bu payı verirler
tüm masraflar sana ait olur
kazıda en ufak "tarihi eser" çıkarsa vay geldi haline direkt kazıyı iptal edip çukuru kapattırırlar
çıkan her türlü tarihi eseri de müzeye koyarlar ve kazı sahibine kuru bir teşekkürname verirler

yolcu_37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
paha biçilemiyorsa ona odeme yapmazlar.bulsanda bi dert bulmasan da :)