Papatya kayasi

Temhem

Yeni Üye
Iyi gunler ustatlar memleketimde yaklasik 3 metre kaya var hemen aldinda ufak bi cay geciyor bolge eski ermeni bolgesi dokmece die geciyor orada eskiden altin dokerlermis bu kayada sadece bir acidan bakildiginda kayanin kenarindan islenmis yarimpapatya motifi var. Ama bu kayanin uzerine islenmisufak isleme degil. Bariz. Bahsettigim acidan bakildigin da. Kaya. Cok ney bir sekilde papatya ya benziyor bunu yorumlayabilirmisiniz? Simdiden tesekkurler.

Temhem

Yeni Üye
Ustat suanda bu zor tahminleriniz beni fotoraflara hatta daha fazla calismalara suruklicek yapraklari bakildiginda sag tarafta ve her bi yapragi esit bir sekilde memleket ziyaretimde bunu farkkettim o anda resim cekebilicek imkanim yoktu

D

deniz_efe

Misafir
Genel olarak papatya ya da lotus çiçeği bayan mezarı denir.
Fakat senin anlattığın yerin aksiyonu daha güzelmiş.
Fazla çalışma yapmana gerek yok, vur kır kaz vs. denmeyecek sana.
Konuna bol fotoğraf ve düzgün anlatım eklersen
varsa bir şeyler hepsi çorap söküğü gibi gelecek ...

:322:

Temhem

Yeni Üye
Hocam ilginiz icin tesekkurler 1-2 hafta sonra insallah resimleride yuklerim ama. Sunu da eklemek istiyorum akan su icin kayanin cevresinde sanirim belediye calisma yapmis kaya dokulmus kirilmis vs hatta koylulerin dedigine gore'de o kayanin altinda altindan tirmik varmis ne kadar dogru veya yanlis bilmiyorum

D

deniz_efe

Misafir
Hocam ilginiz icin tesekkurler 1-2 hafta sonra insallah resimleride yuklerim ama. Sunu da eklemek istiyorum akan su icin kayanin cevresinde sanirim belediye calisma yapmis kaya dokulmus kirilmis vs hatta koylulerin dedigine gore'de o kayanin altinda altindan tirmik varmis ne kadar dogru veya yanlis bilmiyorum
Söylentileri say say bitiremezsin bilirim.
Aslında "bir varmış bir yokmuş"
bir zamanlar bu memlekette yaşayan azınlıkların batıl ama saf ve temiz
gelenek ve görenekleridir anlatılan.
Mesela şuradaki gibi ama atlanılan yer deniz değil de çay'dır ...

http://www.birgun.net/haber-detay/h...ncler-hac-cikarmak-icin-suya-girdi-99887.html

Temhem

Yeni Üye
Ustat suanda bu zor tahminleriniz beni fotoraflara hatta daha fazla calismalara suruklicek yapraklari bakildiginda sag tarafta ve her bi yapragi esit bir sekilde memleket ziyaretimde bunu farkkettim o anda resim cekebilicek imkanim yoktu
Söylentileri say say bitiremezsin bilirim.
Aslında "bir varmış bir yokmuş"
bir zamanlar bu memlekette yaşayan azınlıkların batıl ama saf ve temiz
gelenek ve görenekleridir anlatılan.
Mesela şuradaki gibi ama atlanılan yer deniz değil de çay'dır ...

http://www.birgun.net/haber-detay/h...ncler-hac-cikarmak-icin-suya-girdi-99887.html
:)) hocam kusuru bakmayin ilk olarak bu konularda karsilasip badozlama bir sekilde dalan biriyim yerimde siz olsaydiniz ne dekilde karar verirdiniz veya hareket ederdiniz

D

deniz_efe

Misafir