Parmaksız ayak izi ve bir çok yuvarlak oymalı kaya

atsiz

Yeni Üye
Öncelikle selamlar. Araştırma yaptığım bölge tarihi bir alan. Daha öncesinde de yakınlarda bir timülüs bulmuştuk. Şimdiki bölgede ise bir kayada ayak izi var, ve etrafında yuvarlak delikli bir çok kaya. Bölgede herhangi bir yığıntı falan yok. Yorumlarınızı bekliyorum. Bir yeraltı odası falan olabilir mi ?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Öncelikle selamlar. Araştırma yaptığım bölge tarihi bir alan. Daha öncesinde de yakınlarda bir timülüs bulmuştuk. Şimdiki bölgede ise bir kayada ayak izi var, ve etrafında yuvarlak delikli bir çok kaya. Bölgede herhangi bir yığıntı falan yok. Yorumlarınızı bekliyorum. Bir yeraltı odası falan olabilir mi ?
atsiz merhaba ,
Tümülüs ne durumda idi ? Açılmışmıydı ?
Bu ayak izi ve yuvarlak delikli bir çok kayayı görmeden nasıl söylenirki bir yer altı odasının olup olmayacağı ..
Olabilirde , Olmayabilirde .
Varsa birkaç resim yükleyin .

atsiz

Yeni Üye
Biz açtık. İstediğimizi aldık diyebilirim. Resim yok maalesef. ama benzer resimleri bulup bu mesaja ekliyorum.

Tek bir ayak var, resimdekinin tekli halini düşünün. Oyma da standart yuvarlak Ekli dosyayı görüntüle 231510

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tumulus dediginizin bati tarafindaki duzlugu arastirin orasi zengindir guzel mezarlar olur. Ayak izine gelince gorsek daha iyi olurdu kardesim. Selametle kal

atsiz

Yeni Üye
Yorum için teşekkürler ama timülüsle bu son yerin arası baya uzak. Sadece bölge hakkında örnek vereyim diye timulüsü anlattım.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yorum için teşekkürler ama timülüsle bu son yerin arası baya uzak. Sadece bölge hakkında örnek vereyim diye timulüsü anlattım.
Bende ayak icin yazmadim tumulus icin yazmistim kardesim. Ayak izinin resmi olursa onagore yorumlamak daha saglikli olur diye yazmisim zaten.