Patlak Florasan dan çubuk yapimi

Recepdistek

Member
Herkese hayırlı günler saygıdeğer Ustalarim ve hobidaslarim. Dün kayınbiraderimden Florasandan çubuk yapıldığını tüm ustalarından bunu kullandığını duydum bunun aslı astarı varmı acaba?

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
şekli şemalini görsek bi yorum olur ama gözümde canlandıramadım şimdi

Pirana

Bilgili Üye
Bende duydum bunu ama gormedim icinde gaz mi oluyor ne oluyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Herkese hayırlı günler saygıdeğer Ustalarim ve hobidaslarim. Dün kayınbiraderimden Florasandan çubuk yapıldığını tüm ustalarından bunu kullandığını duydum bunun aslı astarı varmı acaba?
Normal florasan ampülden yapıldığını hiç duymadım, görmedim.
Camdan yapılan çubuklardan haberim var.
Genelde veterinerlerin kullandığı bir malzemeden ısı ile bükülerek yapılıyormuş.
Şeklini hiç görmedim.
Su aramada kullanıyorlar ve boşluk bakıyorlar.
Tarifini alırken nasıl kullanıldığını da sorun inşallah.

Recepdistek

Member
İcine ekstra birşey konulmuyormus kayınço nun anlattığına göre kısa florasanin iki ucundaki dört duyusunu bakır kablo lahimleyip kabloları klima borusuna adapte ediliyormuş ama oda tam anlamamis Çarşamba günü bir ornegini getirecek arkadaşından inceleyip bizde uygulayacağız. Resimleriyle birlikte paylaşırım calismayi

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sen nelere kadirsin define...Herkesi mucit yaptın:zuhaha:

densi

Bilgili Üye
cam çubuk

deneme amaçlı yapmaya başladım.bunun için quartz ısıtıcıların camçubukları ideal elinizde bozuk bir ısıtıcı varsa sökün cam çubuğunukullanın.aman dikkat çok hassas çabuk kırılıyor

densi

Bilgili Üye
cam çubuk

ayrıca elcik için patlak florasan lambaların orta boyundan buldum11 12cm kestim bunu kesmek çok zor etrafını elektrik bantıyla sardım içine birşeyler doldurup boru kesiciyle kestim fakat dedim ya çok zor çabuk dağılıyorbant kullanmazsanız çok zor.

densi

Bilgili Üye
cam çubuk

mecburen kundaklı olacak mecburen rulmanlı olacak ve yine mecburenmetal tel yardımı şart yoksa L çubuk yapamazsınız.ben kaynak elektrotukullanacam bakalım olacakmı kundağın ve çubuğun içine cam kırıklarını toz halinegetirip basacam boşluğa gitmesin diye