Pirinç cubuk ve civa ile cubuk yapımı

akyol

Bilgili Üye
Pirinç cubuk ve civa ile cubuk yapımı
meraba arkadaşlar kendi yaptığım bir cubuğu sizler iin videoya aldım kim ne derse desin defincilerin vazgecilmezi cubuklardır. bizim yaptığımız cubuk çok basit ama kullanışlı cubuk kesinlikle altından başka birşeye dönmüyor yapımı için 2 adet 50cm pirinç cubuk 40 gram civaya ihtiyacımız var ve üzerine videoda görüldüğü gibi bakır tel ve bakır tutucukar. iki adet 50 cm pirinç çubuk 10 ar santim tutataç yerini bük ve o büktüyün yere uyacak şakilde 2 adet bakır boru 10 ar santim yine ve tam ortasına denk geleçek şekilde ik adet şırında bul ve pirinç cubuğa tak şırınga tüplerinin içine 20 gram civayı koy dökülmemesi için ağzını kapat ve pirinç cubuğun üstünde bpş kalan yerlere bakır tel sar bu kadar.
videonun anlatımı altını bir kenara demir teneke ve anahtarlıktan oluşan parçalarımızı bir tarafa altın küpe koyuyoruz cubukları ortada tutunça altına yöneliyor altının üzerine gelince çarpı yapıyor demirin zerinde tutunca yina altını gösteriyor altının bir parçasını demirlerin üzerine koyarak ortada cubuğu tutunça cubuk iki tarafıda gösteriyor bu iki taraftada altın olduğunu gösteriyor ve altınları cubukların üzerine takarak baktığımız zaman kesinlikle metal ve demiri algılamıyor. paylaşma amacımız burada birbirimize yadımcı olmak ve eksikleimiz varsa birlikte bularak daha iyisini yapmak değerli yorumlarınızı bekliyorum.
alttaki linkten videolara ulaşabilirsiniz.

https://ok.ru/video/89116248642
altın arama cubukları pirinç cubuk ve civa - Dailymotion Video

Ekli dosyayı görüntüle 112512

Ekli dosyayı görüntüle 112513
Ekli dosyayı görüntüle 112514

ekran1976

Yeni Üye
ustam emek vermişsin sagolasın ,ama benim nacizane görüşüm böyle test olmaz bu sistem çalışmaz

bermina

Aktif Üye
Emegine saglik kardesim. Musait bir zamanimda deneyecem

kadirkadir

Engellendi
arkadaşım sağlığın için civa kulanmasan statikle etkileşime girdiği zaman radyasyon yaymaya başlar o meret allah göstermeisn telafisi olmayan hastalığa maruz kalırsın

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Kızım var bir inşaat şirketinde insan kaynaklarında çalışıyor hes inşaatında bir işçi değişik bilye gibi bir taş buluyor çok düzgün ve pürüzsüz görünce hoşuna gidiyor ve alıyor ordan kimseyede göstermiyor iyi bir şey bulduğunu sanıyor ve eve getiriyor çoluk çocuk herkes oynuyor taşla bir kaç gün sonra ellerinde yaralar çıkıyor bütün ailenin dr gidiyorlar hepsi kanser olmuş adamın bulduğu radyasyon taşıymış tedavi görüyorlarmış ama direk temas olduğu için tedavi zor demişler ne olduğunu bilmediğin şeyi asla ellemiycen tehlikeli işler bunlar

baye63

Member
Yıllar önce ,50 cm bakır boru,ucundan 2cm ,arkasından 15 cm çıkacak şekilde, bakır boruların içinden geçen sarı kaynak teli kaynattım.bakır boruyu delip,havşa açarak vida alıştırdım, o delikten bakır boru içine civa enjekte edip 24 ayar altın parçası koyarak vidaları conta ile deldiğim deliklere taktım.15 cm kadar uzun bıraktığım sarı teli,10 cm den kıvırdım, kullanıma hazır hale geldi.bu işlemi yapalı yaklaşık 20 yıl oldu.cubuklar hala duruyor,sonuç diyeceksiniz.
Sonuç,başkalarının sakladığı,gerek arazide olsun gerekse demir parçaları arasına saklanan altınları buldu.İcraat derseniz,tespit edilen yerler oldu ama bu işlerin zorluğunu,ekip denen grubun ne olduğunu ,işin içine İnsan faktörü girince neler olduğunu başına gelenler elbet biliyordur.Sonra bırakmıştım bu işleri,internet ortamında siteler,forumlar çoğalınca,eski alışkanlıktan olsa gerek,tekrar ilgimi çekti okumaya başladım.Civalı mevzusu açılınca da başıma gelen,yaşadıklarımı paylaşayım dedim.

adem44

Bilgili Üye
Guzel paylasim olmus ama arazide bu tip cubuklar is gormesi zor catir catir cubukla yer bulabiliyorum ustalarin dedigi yontemlerden sasmamak lazim araziyle yer ustu farkli yer ustunden aldigin sinyal gucluyse yer dibinden nasil sinyal aliyor onemli olan bu. Normal eline bir sey almadan boslugun uzerinden yuru cubuk hareket vermeye bilir alakasiz yerlere gidebilir bu tip seyleri arazide goruyoruz kendini kanitlanmis sistemler tercih edilmelidir cubuk bulur okadar suyu buldum altinimi bulamiyacagim her seyden once nasip 7 metre derinde oda buldum isaretli yer daha yeni ogrendim 100 metre civarinda ceset varmis gelisi guzel gomulmus oda oldugunu cocuk ble anlar koskocaman alani kazmislar sonrasinda cokmus duzluk alan bitki bitmeyen 2 metre kare aralikli bolgeye gorebudegisiklik gosterebilir verimli toprakta boyle ufak yer malin oldugu yer kare seklinde bitki bitmemis hemen goze carpiyor micir kesik taslar felan bu tercubeleri cubuklarla ogreniyorum.ustalarin dediklerine kulak asarsaniz sizde bulursunuz saygilarimla bilmiyen bilene sormali. Altin olan yerde ot bitmez mantigi aslinda bosluk olan yerde ot bitmz olmali cunki zehirli gaz var gaz olan yerde altin olabilir bu tip seyleri cubukla ogreniyoruz .cubuk ogretmen diyebilirim saygilarimla.

Son düzenleme: