Pirinç cubuk

acemigenc

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim pirin çubuk aldim deniyorum evde arazide az tepki veriyo her şeyi denedim motor akusu baglandim bukyum kundak yaptım hep aynı zamanla hizlanirmi başka oneriniz varmı şimdiden teşekürler ederim

Ekli dosyalar

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bende soyle sorayim kardesime neleri denedinde az tepkime verdi burdan baslayabiliriz..ayrica cubuk isi zaman emek ve bol bol deneme test yapma isidir.kullana kullana zamanla ogreneceksin diyeyim..birde sitemizde cubuk kullanimlari hakkinda ustalarimizin detayli konulari var cok guzel bilgi aktarimi yapiliyor onlari okursan eger yol almakta daha hizli hareket etmis olursun

acemigenc

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Abi apartmanda denedim arazide denedim söylediğiniz yazıları da okudum her fikri denedim galiba biraz daha çalışma yapacağız pratik te artacak galiba gorunen o teşekkür ederim ustam

densi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@acemigenc kardeşim her çubuk her kişiye uyum sağlamıyor.Eğer pirinç çubuk uyum sağlamıyorsa bakırı dene gene olmazsa alüminyum çubukdene gene olmazsa gümüş çubuğa el at hatta eski tip iç içe girmeli radyoantenlerinden çubuk yapabilirsin.mutlaka biriyle uyum sağlarsın yalnızçubukları hazır alma uğraş kendin yap...

acemigenc

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bakırdan da yaptım aynı abi yavaş hareket ediyor birde oburlerini denetim sağol abi

sef_er

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=22593]acemigenc[/MENTION] burda cok ustalar var fakat cubuk konularinin hepsini okuyun derim, [MENTION=12713]Turko[/MENTION] usta limon la elinizi yikayin, kader usta elinizi üzerinize sürtün der syg

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Pirinç çubuk

Aynısını bende kullanıyorum sağ kundak a çakmak koy metallerin sök bu boşluk bulmada hızlandırır.. Arayacağın metali sağ tarafa prinçten ufak bir boru bağla içine saf altın koy gümüş arayacağın zama n gümüş koy.. Hakkında hayırlısı pes etme 10 yerde çalışırsın çalıştıkça tecrüben artar [MENTION=22593]acemigenc[/MENTION]
IMG_20181227_194816.jpg

acemigenc

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Boş olduğunu bildim yerde tutum açıldı bide sobaya tutuyom gene acilyo acaba ilk boşluğunu mu goru elime metal aldım cabraz yaptı bide bir yana altın küpe koydum diğer tarafa metal koydum metal daha fazla olmasına rağmen altına döndü tepki alıyorum ama ağır dönüyor sunuda diye bilirim yavaş yavaş hızlanıyor galiba

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=22593]acemigenc[/MENTION] burda cok ustalar var fakat cubuk konularinin hepsini okuyun derim, [MENTION=12713]Turko[/MENTION] usta limon la elinizi yikayin, kader usta elinizi üzerinize sürtün der syg
Negatif enerji atılım ı yavaş olur vücutta , limon süreci hızlandırır negatif azaldığı vakit mevcut pozitif enerji baskın gelmeye başlar akış hızlanır özeti bu . Bir dünya mesaj arasında nasıl hafızaya kazidin mesajı hemen etiket atmış helal ustama :)

sef_er

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION]
Negatif enerji atılım ı yavaş olur vücutta , limon süreci hızlandırır negatif azaldığı vakit mevcut pozitif enerji baskın gelmeye başlar akış hızlanır özeti bu . Bir dünya mesaj arasında nasıl hafızaya kazidin mesajı hemen etiket atmış helal ustama
Herkes kendine göre birini takip eder, bende ustamin takip ederim, syg

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ağa bu kalınlığı nasıl buluyonuz. Onu geçtim kundak çapı ne kadar oluyor ve nasıl ekleme yaptırıyorsunuz onu bi sorayım bana bi detaylı anlatırsanız sevinirim. Ben normal pirinç çubuk alıp 3 mm öyle yapıyorum. Çubuk kullanırken rahatla ustam. Sinir stres Hersey etki eder önce aklını ve kalbindeki kötü hissiyatları başaramama korkusunu yen. Zinde bi şekilde olumsuz hava şartlarını olmadığı bi günde araziye çık. Sonrasında derin bi nefes alarak çubukları tutmaya başla ama çubuk tutmadan önce avuç içlerini birbirine sürt birde o zaman ki tepkimeye bak bi nevi farkı görürsün.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=20439]Storm[/MENTION] kardesim ben genelde 6 yada 8 lik pirinc kullaniyorum...el kundagi icin 24 capinda pirinc boru alman lazim..kullanacagin rulman 24 capinda 8 lik olmali yada rulman alirken 24×8 dersen verirler olmazda 6 lik kullanirsan eger 24x6 dersin...mesela 6 capinda kullanacaksan 20 yada 18 capinda pirinc boru tavsiyem daha iyi olur..onun icinde 20x6 rulman kullanirsin..malzemede geneldd buyuk metal saticilarinda ozellikle pirin aleminyum satan yerlerde oluyor yada internetten bakip siparis verebilirsin genelde ortalama boylari 1 mt dir...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Daha detayli bilgi istersen eger yapilisi hakkinda ozelden yaz ben sana detaylariyla anlatayim

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Storm kardesim ben genelde 6 yada 8 lik pirinc kullaniyorum...el kundagi icin 24 capinda pirinc boru alman lazim..kullanacagin rulman 24 capinda 8 lik olmali yada rulman alirken 24×8 dersen verirler olmazda 6 lik kullanirsan eger 24x6 dersin...mesela 6 capinda kullanacaksan 20 yada 18 capinda pirinc boru tavsiyem daha iyi olur..onun icinde 20x6 rulman kullanirsin..malzemede geneldd buyuk metal saticilarinda ozellikle pirin aleminyum satan yerlerde oluyor yada internetten bakip siparis verebilirsin genelde ortalama boylari 1 mt dir...
eyvallah ustam tesekkür ederim. Kalın kullanmanın sebebi çekim gücü daha yükseliyor sanırım.
peki birşey soracağım gümüş pirinç karışımı çubuk denedin mi hiç ustam