Pirinç Gümüş Çubuklarım Nasil?

Mavigöz

Member
@BulursamKader25 ustanin yazilarini okuyarak yaptim gümüş olan cubuk 2mm 4 tane alip kaynak yaptim sadece kundağı pirinç te kullandim nasil ustam degerli yorumunuzu merak ediyorum
Pirinc cubukla test yaptigimda altinin uzerinde durunca capraz yani X seklini aliyor gümüş cubuk sAg tam sola gidiyor benim sorum mineralmi boslukmu nasil ayirt edebilirim yada hangi sekle girerse bu bosluk yada mineraldir diyebileyim??

Mavigöz

Member
Bir şey sordum ustalar nedense yazma zahmetinde bulanımıyorlar beni bu yaptığım çubuklarla ilgili aydınlatırsanız memnun olurum inşallah

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
uygundur ustam ... sende çalışıp çalışmadığını kontrol et .. araziye çık pratik yap .. bunların. yanına .. bakır ve alemiyon çubukta ilave et .... arazide pratik yap ... hayırlı olsun .. kısmetin açık olsun

alaçamlı

Bilgili Üye
aziz dostum çubuk konusunda belli bi standart yok.ama şunu söyleyebilirim demir ve türevi alaşımlar suya duyarlı.yapısında suyla bi haşirneşirlik var diyelim.aleminyum ise yapısından dolayı boşluk aramasında tercih ediliyor..pirinç ve bakıra bakarsak,sanırım pirinç bakırdan bi tık iyi.zira bakırında suyla,nemle bi ilişki durumu var.işin açıkçası gümüş akla yatkın görünüyor.ancak gümüşün de dezavantaşları var.zira o da bazı kristal yapılara karşı iştahlı..çoğu metale de zaafı var. .ama hangi çubuğu kullanırsan kullan kesin bi standart yok.kişiye göre farklı olabiliyor.işi yapan aslında çubuk değil,çubuğu tutandır.bazılarında hiç çalışmadığı da olur.bu işte tecrübe gerekli.kişi yaptığı deneyimlerle kendi açısından uygun olanı kendisi bulur.bu doğal bi seleksiyon gibi deneme yanılma şeklinde bir süreçtir.şahsen kendi deneyimlerime dayanarak ben pirinç kullanmayı tercih ettim.gümüş çubuk,hatta altın çubuk bile yaptırmıştım ,hiç bir tepki alamadım.bakır kullandığımda ise yumuşak katmanlar ve mineralleri algıladığını fark ettim.pirinç çubukta ise bendeki tepkisi genellikle metal ve ya mineral oluyor.pirinç çubukla hiç boşluğa tepki alamadım örneğin.ancak dediğim gibi kişiden kişiye değişiklik gösteren bi durum.insan kendisi için uygun olanı bi şekilde test ederek yada deneme yanılmayla bulabilir.bu işte bi ustadan el alma diye bi durum yok.her usta farklı şekilde uzmanlaşabiliyor.genelikle de kendisini ve kullandığı malzemenin verdiği etkiyi hesaba katarak .bu sebeple de piyasada hazır satılan çubuklarla bazıları sonuç alırken,bazılarında faydadan çok zararı dokunuyor. gümüş mantıklı.ancak size uygun mu değilmi orası bilinmez.eyer olumlu sonuçlar alırsanız,bu sizin gümüş çubukla ideal arama şartlarını sağladığınızı gösterir.yani size uygun olanı belirlerken kendi tecrübe ve düşüncelerinizi ön planda tutmanız bence yararlı olur.gene ustalardan çeşitli taktikler almak fayda sağlayacaktır.bu yöntemlerden size uygun olanı bulmak içinse deneme yanılma yöntemi en doğrusu.konuyu fazla uzatmayayım.her yiğidin ayrı bi yoğurt yiyişi vardır.sizde en uygun çalışma ortamını,en uygun malzemeyi eldeki bilgilere dayanarak,biraz da araştırarak bulabilirsiniz.ben bu sebeple şu iyidir,şu kötüdür,şu yöntem doğru,bu hatalı demiyorum .zira ağaç parçasıyla,kabloyla,şahkülle,plastik boruyla,hayvan kemikleriyle metal,boşluk tespiti yapan insanlar tanıdım,biraz da insanın kabiliyetiyle,yeteneğiyle ilgili.yani kişinin yatkın olduğu durumla,ilişkide olduğu doğal güçlerle alakalı bi durum. çubuk insanın bio enerjisiyle çalışan bir alet.metal ve ya başkaca bir şey farketmiyor.o adamın aorasıyla,enerjisiyle alakalı .dini gücün ve ya inancın da belli oranda etkisi vardır illaki..biraz da nasip kısmet işi galiba.

meteorxp

Member
Ustam üşenmeden bir kamyon yazı yazmışsın eline sağlık kısa ve öz söyleyeyim her çubuk er yada geç aynı ellerde aynı işi görecek görmüyorsa gidilecek yol var derim bende sana destek atayım istedim çok önemli bir ayrıntı benim gözümde neden derseniz bende çok çubuk denedim hepsi değişik çalışırdı birgün baktım hepsi bir olmuş desem ki şu çubuk çok iyi hata etmiş olurum ama ne çeşit çubukla başladım onunla devam paslanmaz çubuk deneyin herşey yoluna girene kadar sonrada bir önemi yok zaten ?

alaçamlı

Bilgili Üye
Ustam üşenmeden bir kamyon yazı yazmışsın eline sağlık kısa ve öz söyleyeyim her çubuk er yada geç aynı ellerde aynı işi görecek görmüyorsa gidilecek yol var derim bende sana destek atayım istedim çok önemli bir ayrıntı benim gözümde neden derseniz bende çok çubuk denedim hepsi değişik çalışırdı birgün baktım hepsi bir olmuş desem ki şu çubuk çok iyi hata etmiş olurum ama ne çeşit çubukla başladım onunla devam paslanmaz çubuk deneyin herşey yoluna girene kadar sonrada bir önemi yok zaten ?