resim ve yazı hakkında yorum varmı

Kartalim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel resimler isaretler cicek gibi 1 resim ikinci resim anit kabartma mezar isareti bolge neresi

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Guzel arkadasim yere hakimsen ikinci resmi islatipta bir ceksene guzim saha kalkmis at ile binicini net gorelim. Hemde yazilar daha net cikar.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
İlk resim deniz yıldızı fosili. Diğer resimlerin de kayda değer bir şeyler olup olmadığını ki muhakkak vardır, anlayabilmek için detaylı fotoğraflama gerekiyor. Ustalar lazım gelen yardımı ancak o şekilde yaparlar. Sevgiler.

acemi 55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ne yazdıgının pek bir önemi olacagını sanmıyorum o mezarda yatanın kitabesidir degerli birine ait mezar var ilk fotodaki papatya sola dogru yön vermiş pc sıkıntılı çizemedim arkadaşlar çizer yeriniz güzel ellenmediyse eger size düşen kaliteli ve detaylı foto çekmek güzel sonuçlar alırsınız inş

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
birinci resim yonca kadın mezarını temsil eder

ikinci resim atın üzerinde adam var roma dönemine ayit oda içinde lahit mezar yazıda kişinin seçeresi

üçüncü resim de roma dönemi çok deforma olmuş kim olduğu belli deyil oda içinde mezar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
direk verilmiş sanki ayar...

kaderkısmet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
işaretler çok güzel kaya içi anıt mezarların var . hemde ne mezar mezarlarların babası giriş bulabılırsen 2 tane lahıt mezarın var hayırlı olsun ..kısmetin bol olsun uzaktan foto cekersen daha net bılgı verırız .. girişi net olarak gorebılırız .

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
WhatsApp Image 2017-04-01 at 08.47.14.jpegsoldaki oyma ise giriş alttan der gibi neden geniş açılı çekilmediği meçul acaba açık ondanmı görmek gerek bu tip figürler varlıklı kişilere ait yapılan mezarlardır para işareti değil mezarla ilişkilendirmek tam yerinde olur nasip

Balbun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bura türkiye mi merak ettim

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
İlk resmin deniz yıldızı fosili olduğu konusunda i
Hicap ederek ısrarcıyım. :) ben yanlış görüyor olsam bile konu sahibinin bu ihtimali göz ardı etmemesini beklerim.

Ekli dosyayı görüntüle 132973

images.jpg

Son düzenleme:

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yerler güzelde resimler yetersiz. Papatya sol aşağı gösteriyor . 2. Resim komutana ait bir yer diyor 3. Resim kaya oda resimler yetersiz şurası demek zor

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A. BURADA SITATÜSÜ YÜKSEK BAYAN VE ERKEK YANİ KIRALİÇE KIRAL VE KIRAL AİLESİNIN MEZARLARI VAR BURADA ÇOK DEĞERLİ MEZARLAR VAR BULMAK BİZLERE DÖŞER DERİM.BURADA SAVAŞ SAHNESİ İŞLENMİŞ ÜÇ SÜVARİ GÖREBİLDİM ANCAK İŞARET TAHRİP OLUŞ EN ÖNDEKİ AT ŞAHA KALKMİŞ DİĞER İKİ AT YÜRİYOR VAZYETE BEN DERİMKİ ATLARIN GİDİŞ İSTİKAMETİNE ARAŞTIR VE RESİMLE.
PAPATİYA FOSİL DEĞİL İŞARET TİR BAYANI TEMSİL EDER KIRALİÇE VS.YAZILAR KİTABEDİR BURADA YATANLARIN HAKINDA DIRR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.