Resimdeki çekiç işareti...

mehmet.şen

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20170407-WA0000.jpg
Ustalar bu şömine eski ermeni evinde bir şömine ve şömine taşında bu işareti bulduk anlamini bilen varmı ..
Not: işaret belli olsun diye üstünde tebeşirle çizgik.

Blackjest

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Pek bi işarete benzemıyo, sonucta ön yüz, ama şömunenın altına baksan ıyı olur

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Duvarlari tiklatin, bosluk sesi veriyor mu?
Zeminde de bosluk kontrolu lazim.

Brkcll

Engellendi
Bence evin bahçesi diğer odalarını çek at ama mutfak dolabının altını. Kurcala bakalım kuyu varmı kuyu varsa temizle bakalım içinde oda varmı

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Selamunaleykum
Kardesim keske isaretleri net gorebilecegimiz ve somineyi uzaktan gorebilecegimiz sekilde resimleme yapilabilseydi. Cekic dediginiz isaretin altindaki iki kapali odadan bahsediyor olmali, ilk giris tunelli ikinci oda tunelsiz, malzeme ikinci odada olmali. Sominenin oldugu duvarin arkasinda yuksekce bir bahce varmi yada bahcesi setlimi oralarda cubukla yavasca gecilse odaya yada tunele denk geline bilir. Tunel setli yerlerde duvarin ortalama 1 metre ustteki bahcenin duvarindan baslar ve enaz 2 mtre duvarin icinden assagiya dogru inilirse ancak tunelin ust tabanina inilir azami derinlik 3.70 m civaridir, tabiiki bu saydigim olasi oda gizleme sekilleri yada yapiya en elverisli yerlerdir bunu siz acikliga kavusturmalisiniz. Somineye gelince, alttaki uzunca tasu temizleyip ufak bir hac yada isaret sayilabilecek bir yapi bakilmali. Sominenin duvarlarunda ufak bur matkap deligi olma olasiligi yuksektir varsa arkasina bakilmali, birde kardesim sominenin icinden dis duvarda sallanan bir tas varsa hediyeside ordadir. Selametle kal

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Cekici al somineye bi bak

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Ocağı ölç , ocağı ve ocağı karşına aldığında sağdaki duvarı, duvar 111CM geliyor mu?

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Şöminenin içinde çekicin kendisi var iyi bak. Onu ordan çıkar bakalım.Selametle

SUSMUŞ35

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım sana tavsiyem yalnızca bu işarete yoğunlaşma önce orda yaşayan ermeniler giderken rahatmı gitmişler yoksa alelacelemi gitmişle onu öğren sonra internetten ermeni evleri ile ilgili yazıları oku ve evlerin sistematiğini çöz sağlam bir makina bul şüphelendiğin yerleri kontrol et benim bildiğim ermeniler eve koyduklarını sistematik bir şekilde saklıyorlar bunlarıda aklının bir kenarına yaz arkadaşım kolay gelsin

toyalp

Süper Moderatör
orda yaşayan ermeniler giderken rahatmı gitmişler yoksa alelacelemi gitmişle onu öğren
Ustam kesinlikle seni eleştirmek değil niyetim kesinlikle fikirlerine katılıyorum ama sabah sabah çok güldüm. Ben hiç rahat gidenini duymadım ustam :)

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
şömineyi incele duvarını olduğu zemini oldugun yeri..

SUSMUŞ35

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam kesinlikle seni eleştirmek değil niyetim kesinlikle fikirlerine katılıyorum ama sabah sabah çok güldüm. Ben hiç rahat gidenini duymadım ustam :)
sen benim dediğimi anladında naz ediyosun ustam
rahatlıktan kastım evini damını basmadan sıranın sende olduğunu anlamışsındır. ona göre hareket etmişsindir bende davulla zurnayla gitmişlerdir demiyorum ustam:200:

toyalp

Süper Moderatör
burayı iyi incelermisin kardeşim eğer üçgenler gerçekten göz yanılması değilse onları da tebeşirle belirtip resimlermisin? Selametle

IMG-20170409-WA0016.jpg