• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Resimler hakkinda yorum alabilirmiyim

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar burda 3 veya 4 merdiven var merdivenin sonu kaya ama kayadaki sarı renkli yere denk geliyor bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@Diriliş...

Selaymun aleyküm sevgili kardeşim. Resimlemende eksiklerin var burada konunun daha iyi anlaşılması için işaret sıralamasını ve basamaklardan başlayıp resimlerin ona göre sıralanması lazım şimdi resimlerin üzerinde size soracağım önce hangi yer ile başlıyor burası.

IMG_20181020_131327.jpgIMG_20181020_131405.jpgIMG_20181020_131646.jpgIMG_20181020_132642.jpg

Bunları sırası ile anlatır isen senin için ve buraya yorum yapan kişiler için daha iyi olur hele bir bak bakalım

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet bu oturulan yer o Kaya'nın üstünde ve orada 4 merdiven var merdivenin birinde kare oyma ama merdivenden aşağıya doğru inildiğinde aşağısı yaklaşık 20 metre uçurum kare oyma doğuya bakıyor ve 2 çıktı merdivenden bulunuyor

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aşağıdaki merdivenle yukarıdaki merdiven aynı kayada bulunuyor

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@Diriliş

Şimdi buradaki olayı daha iyi anlamak için soruyorum . bu çevrede çok eski bir yaşam alanı daha doğrusu eskiden varmı imiş. Yer hakkında ona göre yorum yaparız. Bu duruma ve sizin anlattıklarınız buranın bir sunu alanı yani tören yeri olduğu yönünde . Burayı iyi araştır bak bakalım başka işaretler varmı. Merdivenin çıktığı yerde birde niş olmalıydı yoksa onu dağıtmışlarmı. Şimdi burası yinede bir nirengi noktası olabilir o koltuk gibi yere oturup karşıları resimle bak bakalım ilgini çeken diğer tepeler gibi olmayan bir tepe yani yığma. oturduğun yerin arka tarafında bir yüksek tepe varmı oraya doğru yığma taşlar varmı onlara bak. Şimdi son olarak o merdivenlerden çıkınca kayaya geliyorsun ve bitiyor değilmi o senin sarı dediğin yerde yani . O sarı olan yere sırtını ver karşında çayırlık gibi bir yer varmı bak bu önemli

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu aşağıdaki merdivenler yönü kayaya doğru söylediğim 4 cü merdiven yarım tam o sarı renkli yere bitişik sağdan inen o patika yol ile bağlantısı yoktur patika yol yaklaşık 3metre geride bitiyor patikadan gelip merdivenler den Kaya'nın içine girilecek miş gibi duruyor

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yukarda Kaya'nın içi oyuk yaklaşık 1,20 derinliğinde su kuyusu var bu kuyu taşı oyarak yapılmış bu yerin yüz metre ilerde yıkıntılar var yaşanmış yer

Diriliş

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet karşıda bir toprak tepe var yani kayalık değil tepenin hemen altinda sarı yerin karşısında bir odadan büyük kaya var Kaya'nın yüzeyi düz bir şekli var ama çok inceledim hiç işaret yok

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Toren alani gibi duruyor. Koltugun dogu kisimlari incelenmeli, bolgede hac bakmalisin. Duzluk alanlarda odalar olmali oralarda yabani agac ve caliklik aranmali. Merdivendden sonra patika yolu takip edersen yol ikiye ayriliyor olmali, bir noktanda orada. Selametle kal

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merdivenin olduğu düz duvarı 10 mt geriden fotolayın. Sanki sivanmış gibi duruyor. Emin olabilmek için detaylı fotolar çek

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Burada bir giriş var ise, küçük bir kapama olur yada tünelli bir giriş olur ama kolay bulunmaz.
Ayrıca gözden kaçmış küçük bir yığma tepede olabilir civarlarda, kült alanı da olabilir, fakat bunlara noktayı koyacak olan sensin @Diriliş dayı.

001.jpg

ASKER.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20190215_180204.jpg
Mezarının girişine bakıyor olabilirmi yada benmi benzettim

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Evet karşıda bir toprak tepe var yani kayalık değil tepenin hemen altinda sarı yerin karşısında bir odadan büyük kaya var Kaya'nın yüzeyi düz bir şekli var ama çok inceledim hiç işaret yok
Sevgili kardeşim kusura bakma malum ekmek içinde zaman ayırmamız gerekiyor o yüzden geç cevap veriyorum. bak şimdi ustam Ben sana bir daha sormak isterim basamakları çıkıp kayaya arkanı ver. karşında böyle otluk veya çayırlık gibi bir yer olacak orada üç adet
kaya olmalı yerden kaldırılamayacak gibi biyük taş da olabilir dikkat ettimi şöyle bir düşün bakalım o üç kayayı bul üstlerinde işaret olacak

Bahhalebah

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=23121]Diriliş[/MENTION] kardeşim bu işaretlediğim 2. Merdiven de bir delik mi var tam göremedim merdivenleri üstten çekseydin görseydik sanki kaya kırmışlar uçurmuşlar gibi bir görüntü var çevre resimleri yuklemelisin rast gele inşallah 2019-02-15 23.22.34.png