resimleri güncelleştirdim

kralınız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretlediğim yerler oyma ve işaretli olan yerler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kralınız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ya girişi bulamıyorum sayın moderator

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Hazira konmak bunami denir bilmem. Birde su varki iscilik cok ahim sahim degil fakat konum olarak cok guzel duruyor. Burada bu resimlerle bir giris vermek cok zor ve yanilgiya sokabilir. Cevrenin konumunu yazabilirmisiniz belki degerli birseyler cevreden cikarabiliriz. Belki zengin bir mezarda cikabilir. Selametle

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Ya girişi bulamıyorum sayın moderator
Isaretli olan yerleri uzak resimde isaretleyerek ve yakin resimdede isareti gostererek yon belirtebilirmisiniz. Su haliyle ilk paylasilan resmin sol tarafindan giris bakilmali gibi duruyor fakat saglikli bir tesbit olmaz benim acimdan.

Stavroz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kralınız neyin girişini arıyosun hangi işarete göre arıyosun bu eklenen resimler aynı noktadaki kaya grubumu egerki öyle ise 5. Resimdeki yuvarlak sunu çanagı erkek mezarı der 7. Resimdeki kare sunu çanagı bayan mezarı der bu işaretlerin girişini güneybatı veya güneydogu yönünde işarete en fazla 25 metrede ara daha yakınında olur uzağında olmaz zemin altı kayaya oyma mezarların var girişleri 1 veya 1.5 metre derinlikte olur son resim gayet doğal tepelik ağaçlı bölge tümülüsmü diye soruyosan değil yığma tümülüs ve höyüklerde bu tür kayalık alan olmaz tümülüsün ve höyügün altına yapılan mezar odaları ve diğer odalara giden tünelleri çevreleyen toprak altındaki kesme kayalar hariç selametle.

Son düzenleme:

timur964

konularim
Süper Moderatör
20170611_140747[1].jpg buranın cepheden resmi varsa ekleyin

kralınız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konum bitlis Mutki çatalsöğüt köyü

kralınız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar gerçekten söylüyorum bana yardım edecek olan varsa buyursun gelsın başım üstüne

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kiraliniz il olarak sormadim kardesim. Isaretlerin cevresinin hakkinda vilgi almak icin sordum. Mesela dere varmi burada veya eski yerlesim yeri varmi yakinlarinda bunun gibi.

kralınız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet dere de var yerleşim yeride var dere yaklaşık 100 metre aşağısında kalıyor derenin hemen yanında eski değirmen var

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@kralınız
ustam
aynı mevkiye git, açılmış olanları, tam bir fotoğrafla
çevresinde sunak, kare, üçgen oymaları tesbit edersen
ustalar sana çok daha kolayyardımcı olacaktır
bu haliyle, şurası dersek
zan altında kalırız
bu hoş olmaz
değil mi?